Kezdőoldal » Utazás » Afrika » Szafari borravalózás?

Szafari borravalózás?

Figyelt kérdés

A közeljövőben szafarin veszünk részt, a szafari szervezők szerint itt elvárt dolog a borravaló osztogatás, viszont meg is írták mi az ajánlott összeg, amin már kissé megrökönyödtünk: 25usd/fő a sofőrnek, 7usd/fő a chefnek stb stb.

Nem vagyok fukar de erre az útra is elég régóta spóroltam, és furcsának tűnik ilyen összegeket osztogatni egy harmadik világbeli országban, összeadogatva ugyanis ez sem kis összeg, más részről viszont az sem lenne jó ha a szokottnál alacsonyabb díj ürügyén kopár utakat járnánk be, beleköpnének a kajába, akármi...


Kinek mi a véleménye, tapasztalata?


2020. jan. 7. 11:08
 1/7 anonim ***** válasza:
És mit írnak az adott ország turisztikai fórumain a nagy világutazó erről? Én tuti onnan tájékozódnék. Borravaló tekintetében amúgy is ahány ház, annyi szokás. Van, ahol meg sem jegyzik, ha nem adsz, van, ahol meg eléd állnak, míg nem fizetsz. Ne feledd, hogy kultúrák keresztútján jársz: akad, ahol eleve mindenki kalkulál azzal, hogy neki bevétele, jövedelme lesz borravalóból és gyakorlatilag a gyereke szájából húzod ki a kaját, ha nem adsz, hiába vagy elégedetlen. Máshol meg értik azt, hogy ez nem automatikusan jár. És azt se feledd, hogy más turistákhoz szoknak hozzá a helyiek. Ha valaki otthon bőkezű borravalót ad, akkor a baksishoz nem szokott kultúrákban is elvárásokat gerjeszt.
2020. jan. 7. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Azok a harmadik világbeli országok egyáltalán nem olcsó helyek, Afrikát nem véletlenül szokták a legdrágább kontinensnek nevezni. Helyiként létezve olcsó, de kevés szafarizni induló viseli el azokat a körülményeket.
2020. jan. 7. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ezek nem nagy összegek. Én is azt tapasztalom, hogy évről évre egyre több borravalót várnak el. Sajnos főleg az amerikai turistákra jellemző, hogy simán adnak többszáz, vagy akár többezer (!) USD borravalót. Azt hiszik, ezzel jótékonykodnak. Aztán a szafari személyzete másnaptól tőled is annyit kér, mert azt hiszi, a nyugatiaknál ez megszokott és simán kifizeted a mellényzsebből. Emiatt Dél-Amerikában már horror sztorikat mesélnek...
2020. jan. 7. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
És akkor mit javasoltok?
2020. jan. 7. 21:28
 5/7 anonim válasza:
Afrikán belül hova vezet az utad?
2020. jan. 7. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Tanzánia
2020. jan. 8. 06:56
 7/7 anonim válasza:

Tanzániában afrikai viszonylatban jó a közbiztonság, valóban korruptak, az egész afrikai kontinens az, úgy hogy mindenképpen vigyél magaddal készpénzt, főleg az usd t ismerik. Az hogy mennyi lesz az a kenőpénz azt szerintem senki sem tudja majd megmondani, lehet, hogy nem is kell adnod, ha nagyobb csoporttal mész hamar leszállnak az emberről. Ne villogj, ha teheted, az értékeiddel és szerintem nem lesz probléma.

Ha jól sejtem Serengetibe mész, az valóban életre szóló élmény, amit nem felejt el az ember, és sok a turista, ami biztonság szempontjából sem utolsó. Említetted az ételt, amivel én különösen óvatosan bánnék, és vigyáznék mit hol és hogyan eszek, mivel nagyon koszosan élnek (rengeteg a szemét, és bűz van), könnyen lehet egyéb betegségeket összeszedni, én a vezetékes, csapvizet sem ajánlanám ivásra. Egészségügy siralmas, Dar es Salaamban van értelmes kórház és esetleg orvosok, a többit felejtsd el. Illetve ami még zavaró, az a strandokon a sok árus, akik pofátlanok és drága vackokat akarnak rád sózni.

Mellékesen én akkor mennék Tanzániába, ha megtudnám fizetni a szuper-extrás 5 csillagos hoteleket, illetve éttermeket, más különben katasztrófa, vendégházak illetve az olcsóbb "hotelek" minősége kritikán aluli, családdal meg végképp nem ajánlott. Nyaralni, pihenni nem lehet, maximum élményeket szerezni, nekem ez a véleményem.

2020. jan. 8. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!