Kezdőoldal » Utazás » Afrika » Egyiptomba milyen pénzt...

Egyiptomba milyen pénzt érdemes váltani? A US dollár vagy Euro? Esetleg váltsunk ott helyi valutát?

Figyelt kérdés
Sok mindent olvastam itt Hurghadaról oda készülünk nászútra. Olvastam hogy Luxorba fegyveres őrizetet kapunk, mennyire kell félni hogy baj történik? Esetleg Luxoron és Kairón kívül valaki ismer még kirándulási lehetőséget Hurghadaból? A konnektor milyen ott ha tölteni akarom a fényképezőm, telefonom????
2010. aug. 16. 20:50
 1/4 Zsirember válasza:
Mi dollárt vittünk,azt ott beváltottuk helyi pénzre.A konnektorok jók voltak.Többire nem tudom a választ.
2010. aug. 16. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 SzilKa ***** válasza:
Mi eurót vittünk, amúgy szinte mindegy, mindkettőt elfogadják. Konnektor ugyanaz, mint nálunk. Ne féljetek, a közbiztonság amúgy viszonylag jó. A kirándulási lehetőségeket majd az idegenvezetőtől, vagy helyi utazási irodától kérdezzétek szerintem.
2010. aug. 16. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Mi vittünk dollárt és eurot is, elfogadják mindkettőt mindenhol, de mindig legyen nálatok "apró", mert sok helyen nem tudnak, vagy nem akarnak visszaadni. Mi is voltunk Luxorban, de nem kaptunk fegyveres őrizetet, csak konvojokban mentek a turistabuszok, mert X éve egy egész turistacsoportot lelőttek Hatsepszut Dejr el-Bahari-i halotti templománál. De ne aggódjatok, biztos nem lesz semmi baj. :) Ha utazási irodával mentek Luxorba, akkor valószínüleg elmentek majd Karnakba, a Királyok völgyébe, áthajóztok a Níluson stb. ez kb. egy egy napos program. Szállodán belül is sokszor kínálnak lehetőséget pl. hajóutazásokra, ahol tudtok búvárkodni menni a nyílt tengerre, vagy mehettek quadozni a sivatagba. A konnektor ugyanolyan, mint itthon, viszont a vízzel, helyi fagyival, gyümölcsökkel vigyázzatok, mert a víz nem a legtisztább, és hasmenést/hányást okozhat.

Egyébként gratulálok és sok boldogságot! :)

2010. aug. 16. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat hasznosak voltak!
2010. aug. 17. 17:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!