Kezdőoldal » Utazás » Afrika » Egyiptomi élményeitekről...

Egyiptomi élményeitekről meséljetek?

Figyelt kérdés
Kedvenc helyetek, mért szeretitek, fakultatív programok....meséljetek élményeitekből .... milyen szállás voltatok
2022. ápr. 3. 16:27
 1/4 anonim ***** válasza:
82%

Vírus előtt voltunk kinn.Pont akkor volt hogy a mellettünk lévő szállodába pár AHMED berohant kalasnyikovval, és akik a medencénél meg a hall-nál voltak, ledurrogtatták őket.

Fél óra se volt, környék hermetikusan lezárva, a turisták úgy menekültek mint mikor a hangyabolyt meglocsolod vízzel.

Külön gép hozott minket haza, az utazási iroda nemsokkal ezután becsődőlt, mindenki kérte vissza a pénzt, persze nem tudtak fizetni.

Soha többet nem megyek ilyen ahmedes országban, az tuti.

2022. ápr. 3. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
54%
Olyan túl sokat nem láttam belőle. Háromszor voltam Marsa Alamban, másfél-két hónapos etapokat télen, mert ízületi gondjaim vannak és rosszul viselem a hideg teleket. Többnyire a környéken néztem szét meg búvárkodtam elég sokat. Amellett mivel kint is melóznom kellett nem volt sok időm turistáskodni távolabb. Egy apartmant vettem ki minden esetben a város félreeső részén.
2022. ápr. 3. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Kairóban az Egyiptom múzeum, Khan El-Khalili souk, Ibn Tulun mecset. Gizai poramisok, Luxor, Karnak, Théba, királyok völgye, stb.

Ami nekem nagyon különleges volt Szakkarában, s kevesen ismerik: Ti masztabája.

Hirtelen ennyi jutott eszembe.


Hasmenés ellen vigyél valami gyógyszert -európai ember gyomra többnyire nehezen áll át.

Nyáron nagyon meleg van.

Szállodai ellátás a szálloda minőségétől függ.

Ahol én jártam többnyire svédasztal volt, lehetett válogatni: birkasült, csirke, hal különböző változatai, többféle zöldség, gyümölcs, stb.

2022. ápr. 3. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Kairóban a fentebb említettek mellett nekem még a kopt negyedbeli függő templom tetszett, illetve a citadella. Van ezen kívül pár dolog, amit még én se láttam, de megnézném (Al Manial palota például).

Siwa oázisnak is elképesztő hangulata van.

Luxor a kedvencem, a Királyok völgye, a karnaki és luxori templom mellett nekem még Deir el-Medine tetszett nagyon, a sírokon dolgozó munkások kis faluja, mert ritka, hogy a köznép életébe is belelátunk valamennyire.

Amarna nagyon érdekes, de ehhez ismerni kell a történelmi hátterét, anélkül nem nagyon élvezhető.

Abu Szimbelben gyönyörűek még a templomok. Ha teheted, a környéken lévő kisebb templomokat is nézd meg, Vádi esz-Szebua, Maharraqa, nagyon hangulatos, ahogy ott vannak mindentől távol a sivatagban.


Hasmenésre inkább ott vegyél gyógyszert, az Antinal nevűt, amit itthonról viszel, az nem jó rá. Vizet tényleg ne vegyél a szádba, fogmosáshoz se. Ásványvíz mindenhol olcsó, bár leginkább csak mentes van.

2022. ápr. 3. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!