Kezdőoldal » Utazás » Afrika » Azoknak akik jártak már...

Azoknak akik jártak már Fokvárosban. Melyik városrészben érdemes Hotelszobát bérelni? Melyikben nem ajánlott?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Jövőre megyünk egy hétre Fokvárosba a barátnőmmel és egy barátommal, és olyan embereket keresek, akik már voltak ott. Természetesen már elég sok “Cape Town Crime Map”-et megnéztem, így van valami fogalmam hogy melyik részeket kell kerülni, de ugye ezek a térképek nem túl részletesek. Szívesen vennék személyes beszámolókat, esetleg Hotel ajánlásokat, ki hol szállt meg, stb. Ha voltál már ott, és meg tudod osztani a tapasztalataidat, azért nagyon hálás lennék. Szép Napot mindenkinek!

2022. máj. 16. 16:17
 1/4 anonim ***** válasza:
Elvileg vannak fent veszélyes zónákat jelölő térképek. Én tuti olyan helyre mennék, ahol van biztonsági szolgálat stb.
2022. máj. 24. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Rokonaim élnek kint és elég sokat voltam már CPT-ban. Szerintem egyébként teljesen el lehet kerülni a gáz környékeket, nagy valószínűséggel semmi problémátok nem lesz ( nekem sosem volt). Sea Point, Camps Bay, Bantry Bay szerintem a 3 legjobb környék, illetve a V&A Waterfront környéke. Tömegközlekedést turistaként annyira nem ajánlatos használni, autóbérlés erősen ajánlott. Sötétedés után próbáljatok a legkisebb távra is autóval vagy Uber-el menni. Ha pedig éjszaka a Long Streetre tévedtek ( híres az éjszakai nyüzsgésről) akkor nagyon figyeljetek a táskára, értékekre, ne nagyon részegedjetek le ( turistáknak szokása CPT-ban), ilyenkor válhat az ember könnyeb rablás áldozatává. Ha betartod az alapvető szabályokat nagyon fogjátok élvezni, gyönyörű város és nagyon sokszínű, a világ minden tájáról élnek ott emberek, a gasztronómia is szerintem veri a legtöbb európai nagyvárost.
2022. szept. 6. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Szia! Nagyon szepen koszonom a valaszt! Esetleg meg annyit tudnal mondani, hogy nevszerint melyik kornyekeket erdemes elkerulni? Neztem mar a varosrol Crime Map-ot, de sok helyen nincs megnevezve a varosresz, csak piros, illetve zold zonak vannak. Koszonom szepen megegyszer
2022. szept. 6. 22:28
 4/4 anonim ***** válasza:
Leginkább Langa, Nyanga, Epping, Hanover Park környékét kell SZIGORÚAN kerülni. Nem hiszem, hogy turistaként bármi dolgod lenne arra egyébként. A CBD/belváros is tud rázós lenni éjjel, de a Long street általában tele van , így csak a mellékutcákat kell kerülni.
2022. szept. 7. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!