Kezdőoldal » Utazás » Afrika » Egyiptomi sivatagi túrán kell...

Egyiptomi sivatagi túrán kell attól tartanom hogy a teve megbolondul és eltevegel velem vissza a Szaharába?

Figyelt kérdés

Családdal mennék két hétre.Nílus környéki túra és Szaharai sivatagi túra lenne.

Több helyen olvastam hogy a tevékkel vigyázni kell.

Tényleg előfordul hogy a turistával a hátán megbolondul a teve és elvágtat velem vissza a Szahara belsejébe,ahol befogták és azóta teljesíti turistacipelő szolgálatát?


2023. márc. 5. 19:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
81%
Igen.
2023. márc. 5. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
89%
Igen én is így jártam a teve Mauritániáig szaladt velem, mire elvergődtem az első civilizált településre addigra lejárt a magyar útlevelem, meg annyi ideje voltam Mauritániában hogy megkaptam az állampolgárságot, turista vízumot meg nem kapok magyarba szóval itt ragadtam :/ Az asszonynak már új palija van. :,(
2023. márc. 5. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Sok afrikás csoportban írták hogy ha valaki nem figyel a teve vezetőre,aki elől megy a tevével,akkor hajlamos a teve megmacsakolni magát és ledobni a turistát vagy elvágtatni vele.

Sajnos azóta láttam pár ilyen a turistákról.

Aki volt már tevegelni azok mikre figyeltek,hogy normálisan menjen a túra?

2023. márc. 5. 19:29
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Menni fog a tevével a vezető, aki nem engedi csatangolni.

Arra vigyázz, hogy amikor áll fel a teve, ne ess le róla.

A leszállás is hasonló procedura.

2023. márc. 5. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Sokszor láttam,hogy kötéllel vannak összekötve ilyenkor a tevék,a vezető teve után.

Ha ezt nem kérnénk és szeretnénk a családdal szabadon is tevegelni,mikre figyeljünk hogy a teve irányítható maradjon?

2023. márc. 5. 19:33
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem fognak egyedül elengedni a tevekkel
2023. márc. 5. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Akkor te kérj vizilovat teve helyett.
2023. márc. 5. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Vedd meg a tevéket a családnak. Vigyél magaddal sok vizet.
2023. márc. 5. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Van ilyen en most is egy teverol irok aki megbolondult es kmorical veleh a szaharaban, lassan aterunk a Gobi-ba.
2023. márc. 5. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Ne feledd!


A tevének két veszélyes fele van:


- Az egyik az eleje, jobb esetben csak köp, vagy rádcsurgatja a nyálát, de jó nagy lapát fogai vannak.


- A másik a hátulja, arra rugni szokott. Elég nagy patái vannak, igaz viszonylag puhák.

2023. márc. 5. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!