Kezdőoldal » Utazás » Afrika » Erdekes ez a körút: Egyiptom...

Erdekes ez a körút: Egyiptom (Taba) -Jordánia-Izrael-Egyiptom (Taba)?

Figyelt kérdés
Csak olyan írjon aki komolyan volt ilyen körúton!!! Mik a tapasztalaitok ezzel a körúttal??? Hosszú komit is írhattok szívesen elolvasom és elore is Köszönöm!!
2010. dec. 19. 14:54
 1/9 anonim ***** válasza:

szia! Szerintem itt nem fogsz érdemleges választ kapni, kicsi az esély, hogy lesz pont ezen az oldalon valaki, aki volt ilyen körúton.

Magam is csak Jordániában és Egyiptomban.

Próbálj meg infót kérni az index.hu utazási topicjaiban.

Ott sokkal jobb esélyed van, másról sem szól mint utazási tapasztalatcserékről! ;)

2010. dec. 28. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 emlya ***** válasza:
Egyetértek, és én is csak ebben a 2 országban jártam, de főleg csak Egyiptomban, és az codálatos volt, hidd el megéri.
2010. dec. 28. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Próbálkozz esetleg az utazas.com oldalon, ott jobbak az esélyeid.

Bár én se jártam ilyen útvonalon, szerintem nagyon érdekes lehet, mindhárom ország kultúrája ősi, Indiana Jones is sok kalandba került arra felé:)

2010. dec. 29. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyiptomban, Jordániában voltam már. Elmondhatatlan élmény. :)Egyiptomban ugye ott van az a csodálatos atmoszféra, a bazárok, az örült taxisok, kedves közvetlen emberek, nagyon finom ételek, a tevések, akik a túrista csoportok női tagjait tevéért cserébe megvennék, a Vörös tenger, ahol muszáj búvárkodnod, ha ott vagy, mert olyan szinten elmondhatatlanul gyönyörű, hogy arra nincsenek szavak. Ott van a kairói múzeum, ahol Tutankhkhamon eredeti tárgyait tekintheted meg, amit nem mindenki mondhat el magáról, a sivatagi naplemente, hát mit ne mondjak...mesébe illő. Ugye a tevegelés aminél nincs arany középút mert, ha elöl ülsz lecsúszol, ha hátul, összecsapkod a farkával :D. Én nem hittem el, hogy leköp a teve, amíg a mellettem lévő német nőt telibe nem találta. Életemben nem röhögtem akkorát. És ugye ott vannak a piramisok...komolyan nem lehet szavakat találni arra, amikor az ember élőben látja. A képek, meg a filmek semmit nem adnak vissza abból a látványból, amit élőben lát az ember. És ott a szfinx csalogató "tekintete". Valósággal gyönyörű. A legcsodálatosabb hangulata Kairónak van éjszaka. Olyan jó (elviselhetőbb) meleg van. Kivilágított pici éttermek, hangos zene, emberek táncolnak az utcán, vizipipázó bácsikák kukkolják a csajokat buli az egész. Egyiptomra 100 oldal se lenne elég. Aki egyszer elmegy sose felejti el. Varázslatos hangulata van.És ugye még meg se említettem a Királyok völgyét, Karnakot, Abu-Simbelt...wááá:D

Jordánia...ó de elmennék oda megint. Ammanban voltunk előszőr. Úristen mekkora formák laknak ott.:D Utcai fodrász. :D De kajak egy szék, zsebtükör, kisolló. 7 dínárért fazonra vág :D Maga Amman annyira nem kötött le minket, mert egy éjszaka után összepakoltunk. Olyan rossz volt az ellátás a hotelben(és nem vagyunk azok a kaviárt zabáló szarrászolizot jaaaj ferikém turisták), hogy egy nap után kijelentkeztünk. Elmentünk Petrába. Csaciháton vezettek körbe minket. Hát komoylan mondom besz*rás. Nem tudom leírni azta látványt. Milyen türelem és tehetség kell ahhoz, hogy egy sziklába véssenek egy várost? Aztán ajánlottak nekünk egy Hammamat Ma'in nevü várost, ahol termál vizes vízesés van. Képzeld azt a látványt, hogy egy eszméletlen meredek úton autózol le egy adrenalin függő sofőrrel és az elötted lévő sűrű erdőből egyszer csak elkezd kitűnni egy magas hegy, amiből csobog a gőzőlgő forró termálvíz. És abban pancsoltunk egy pár napot. A szálloda is ebbe a hegybe volt beépítve és olyan masszőrük volt, hogy miután megmasszírozott 3 napig fájt mindenem. :D Aztán elmentünk a Holt-tengerhez. Aki kételkedik, abban, hogy valóban nem lehet elsüllyedni benne, azt megnyugtatom, hogy volt a csoportunkban egy kb. 140 kilós nő, aki mint a döglött hal lebegett a vizen. :D Aztán kihagyhatatlan a holt-tengeri iszap. Jól bekentük magunkat vele tetőtől talpig, a hajunkat is. Olyan volt után a bőrőm, mint a kisbabának, a hajam meg kb egy hétig, mintha frissen mosott lenne. Meg ott van Wadi-Rum a vörös sivatag. Egy szőnyegekből összevart hatalmas sátorban voltunk. A helyiek egy földbe ásott lyukban főztek. Aztán beesteledet, háát 2 kabát volt rajtam, de nem mondom, hogy nem fáztam. Viszont aza a csillagos ég. Úristen annyi csillagot egyszerre...wáá. Még Egyiptomban se láttam ennyire csillagos eget. Hát ennyi 'szűken' az én tapasztalataim. :)

2011. jan. 2. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ember szívtál? Ne őrjítsd meg légyszíves.


Izrael után akarsz belépni egyiptomba? Kikapsz egy rossz határőrt és be se enged azért, mert Izraeli pecsét van az útleveledbe!


Januárban beszélgettem thaiföldön egy nyaraló izraeli házaspárral (hatvanasak, tehát nem hül*egyerekek)pont erről a témáról. Ők mesélték, hogy izraelből thaiföldre kerülővel kellett jönniük (oroszország felé), mert az arab világban nem mertek leszállni, mivel hazaküldik őket és nem engedik tovább. Ugyan így mondta, hogyha izraelbe utaznék egyszer látogassam meg őket, de úgy ne jöjjek, hogyha arab pecsét van az útlevelembe, mert hazaküldenek a határról és ugyan így, kérjem meg a vámtisztet, hogy NE pecsételjen az útlevelembe ha nem muszáj, mert akkor azzal az útlevéllel engem már max. szerencsével engednek be pl. Egyiptomba...

2011. jan. 8. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

utolsó: ez baromság.

innen (egyiptomból) is lehet izraelbe menni nyaralni, szerveznek is utakat.

2011. jan. 9. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 emlya ***** válasza:
EGYIPTOM a világ legtutibb helye ezt az egyet tudom!!!!!!
2011. jan. 9. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Azért a legtutibb mert még nem éltél ott :D

1 év Cairo aztán megnézném a véleményed...

2011. jan. 16. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Méghogy nem mernek menni arab országba az Izraeliek :D

Jah... csak Egyiptomba meg Jordániába járnak nyaralni.

Szíria! Nah oda tényleg nem mennek

A másik, hogy Izrael a közel-keleti plasztikai sebészet mekkája.

Hol is alakulnak át a nagy arab sztárok?! :)

Meg kéne kérdezni pl.: Ehab Touficot

2011. jan. 16. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!