Kezdőoldal » Utazás » Afrika » Önkéntesség? Valakii volt már...

Önkéntesség? Valakii volt már így kint? (többi lent)

Figyelt kérdés

Elég béna vagyok ezekhez, és utána olvastam ennek, de elég bonyolultan írják le a dolgokat...úgyhogy nagyon nem értem hogy is van ez. Valaki volt már Afrikában önkéntesként? Ha igen írna arról hogy hogy ment ki, meddig, mi kellett...stb. Ki lehet jutni úgy hogy semmi, azaz tényleg semmi pénzem nincs? Illetve még azt olvastam hogy ilyen 6-14 hónapokra lehet menni vagy nem is tudom. De én viszont még tanulok, így csak a nyárra tudnék menni. Olyan nincs hogy 1-2-3 hónapos?

Nagyon örülnék ha valaki tudna segíteni ebben. Köszönöm.


2011. jún. 3. 23:08
1 2
 1/11 Torpetipi válasza:
Jó ember vagyok!
2011. jún. 10. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Tényleg? és ez hogy jön ide? : D
2011. jún. 10. 17:09
 3/11 bettineni válasza:
100%
biztos azt akarta, hogy magaddal vidd
2011. jún. 15. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Én voltam.

Nagyon nehéz kijutni.

Vagy nagyon sokba kerül, hogy kimehess, vagy nagyon sokat kell dolgoznod előtte.

Nem úgy megy ez, hogy kimész csak úgy nyárra.

Gondold végig milyen sokba kerül egy ilyen út.. Repülőjegy, oltások, biztosítás, malária gyógyszer, ottani költségeid.

Olyan munkát nem tudnál kint végezni, hogy ennek az árát összeszedd. Főleg ha csak diákként nyárra mennél ki.

Ott szakképzett tanárokra, ápolókra, orvosokra van szükség.

Vagy egy hosszas felkészítésen kell részt venned, hogy szerezz valamit ott használható tudást, és az is kiderüljön, te képes vagy-e ott helyt állni.

2011. jún. 24. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:

Én gondolom, melyik alapítványra gondolsz, és én nem kezdenék velük... nem fogom megnevezni őket, de azt hiszem, nincs sok ilyen az országban.

Olyanokat hallottam, hogy a fiúkat nagyon keményen megdolgoztatják, a lányok meg vagy viszonozzák az idősebb oktatók "udvarlását", vagy mehetnek vissza Mo.-ra (a képzés azt hiszem, Dániában vagy a briteknél van).

2011. jún. 25. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
áh értem. Hát igen valahogy számítottam rá hogy nem olyan egyszerű mint amilyennek olvasni :) Azért köszi a válaszokat :)
2011. jún. 25. 12:15
 7/11 anonim válasza:

Én is szerettem volna önkéntesként Afrikába menni. Én diplomás ápoló vagyok. Jelentkeztem is egy programra, és írtak vissza, hogy van rövid távú is, csupán 5000 azaz ÖTEZER $ !!! az önköltség.

Nekem sincs semmim, ugyanis havi 70ezret keresek (no comment), viszont olyan programot nem találtam, akiknél legalább fizetnem nem kell a munkámért, csak esetleg a kiutazással járó költségeket... :(( Pedig olyan jó lenne...

2011. júl. 5. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Uhh, az nem semmi...:S Hát igen, így segítsen az ember mikor mindent vele fizettetnek ki...
2011. júl. 5. 17:35
 9/11 anonim ***** válasza:

Igen, az angliai, dániai szervezetről nekem se sok jó tapasztalatom van, viszont azt cáfolom, hogy a lányoktól szexuális szolgáltatást kértek volna.

Nálunk mindenkinek "csak" halálra kellett dolgoznia magát.


Ápolónő, az a baj, hogy ezek a szervezetek már az önkénteskedésből is bizniszt csináltak,csak akkor küldenek ki, ha nekik megéri, vagyis előtte leteszel nekik egy nagyon nagy összeget az asztalra.

Na, de akkor akárki mehet..

Pedig rád tényleg nagy szükség lenne, bár az is igaz, hogy a helyi nyelvismeret nélkül nem tudnál önállóan dolgozni.

Azért az afrikáért alapítványnál láttam pozitív példát is, bár lehet csak azért, mert nem ástam bele magam a részletekbe. :)

2011. júl. 12. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Sango válasza:

Önkéntes munka és tanulási lehetőség külföldön!


Olyan önkéntes-jelölteket keresünk dániai iskolánkba, akik később Afrikában vagy Indiában fognak fejlesztési tanácsadóként (Development Instructor), az ott élő embereknek segíteni! Amennyiben hirdetésünk felkeltette érdeklődésedet, vedd fel velünk a kapcsolatot a következő e-mail címen keresztül: makechange@drh-holsted.org!

2012. febr. 2. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!