Kezdőoldal » Utazás » Afrika » Önkéntesnek kimenni?

Önkéntesnek kimenni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kenyába szeretnék menni önkéntesnek. Még sohasem voltam, ezért az lenne a kérdésem, hogy aki már járt Kenyában, elmondaná, hogy mik a tapasztalatai? Mennyire veszélyes pl. Nigériához viszonyítva?

(Attól légyszi kíméljetek meg, hogy itthon kellene segédkezni)

Előre is köszi a válaszokat!


2011. aug. 25. 09:08
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Van egy papp ismerősöm ő volt kint Kenyában, de ő beszélt szuahéliul. Főleg a női körölmetélést probálták visszaszorítani, de fehér emberként prédékálni nem egyszerű. (Kicsit ki vagy te, hogy idejössz és beleszólsz a kulturánkba.) Tartottak miséket is, illetve oktatatak a bábákat és a nőket.

Kenyába rengeteg menekülttábor van (Szomáliából rengetegen menekülnek a háború és az éhínség miatt), gonolom oda lehet menni az UNHCR-en keresztül [link] . Csak erős embereknek való, akik tényleg a legnehezebb dolgokat is képesek feldolgozni.

2011. aug. 25. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
16%
Jól ismerem a helyzetet, a háziorvosom kenyai. Aki tud, az menekül Kenyából. Akkor most Te oda akarsz menni önkéntesnek ? Nincs elég tennivaló itt, Magyarországon ? Kenyában már nincs kannibalizmus, nálunk van - a csepeli hajléktalanok. Oda kell a segítség, oda menj önkéntesnek !!
2011. aug. 25. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

Kedves első hozzászóló, köszi a választ. A szuahélit most én is elkezdtem tanulni :). Egyébként abban igazad van, hogy nagyon nagy lelkierő kell. Ez az amiért nehéz, főleg sokáig csinálni. Én elsősorban árvaházakban szeretnék dolgozni vagy menekülttáborokban. Illetve szerintem is fontos lenne a női körülmetélés megszüntetése, de ezzel szerintem mi fehér emberek nem tudunk mit kezdeni, hiszen ez náluk már több évszázados tradíció. Nehéz, sőt lehetetlen megváltoztatni ezt a gondolkodásmódot. Akit esetleg sikerülne is meggyőzni egyedül kevés lenne. Az ez elleni harc még nagyon sokáig fog tartani.


Kedves második. A hajléktalanokról meg annyit, hogy -tapasztalatból mondom- nem lehet rajtuk segíteni, mert nem akarják. Teljesen jól elvannak így ahogy élnek. Míg Afrikában azok a menekültek nem élvezik azt ahogy élnek. Ki élvezné, hogy az éhezés és gyilkolászás miatt el kell menekülnie, és közben a gyerekét ott kell hagynia mert nem bírta és meghalt?

Szerintem van különbség a kettő között, és ezért írtam a kérdésemben is, hogy "Attól légyszi kíméljetek meg, hogy itthon kellene segédkezni"

2011. aug. 25. 10:49
 4/23 anonim ***** válasza:
25%

> Attól légyszi kíméljetek meg, hogy itthon kellene segédkezni


Elnézést, ezt valahogy átugrottam... de igen sokat mond. Azt mondja, hogy Te tkp. nem akarsz beilleszkedni a normális életbe, ezért kalandot keresel, trógeroskodni tekeregni és ingyen élni szeretnél más pénzén - ezért csapsz be mindenkit ezzel az "önkénteskedéssel"

2011. aug. 25. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Szerintem neked baj van a szövegértéseddel. Itthon is önkénteskedtem a városi állatmenhelyen meg voltam hajléktalanoknak segíteni is, ezért írtam, hogy nem lehet rajtuk segíteni, mert nem akarják...
2011. aug. 25. 12:11
 6/23 anonim ***** válasza:
95%

Miért kell leszólni?! Ha ő erre érez késztetést, ezt a munkát akarja, hadd csinálja! Ha ingyenélősködni akarna, nem hiszem, hogy egy szegény afrikai országba akarná ezt tenni. Aki oda akar menni önkéntesnek, az igenis hisz abban, hogy nem lesz haszontalan a munkája, hogy tud segiteni valamilyen formában az arra rászorulóknak. Ne hidd, hogy amig az árvaház lakói éheznek, addig őneki terülj-terülj asztalkám lesz. Nagyon nehéz lesz neki is mind fizikailag, mint lelkileg.

Segitséget, tájékoztatást kért, nem pedig tanácsot, főleg nem tefélédet.


Kérdező:

Bocsi, nem tudok a válaszolni a kérdésedre, nem jártam még Kenyában.

2011. aug. 25. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim válasza:
Szép dolog az önkénteskedés, főleg Afrikában:)(Bár máshol is rászorulnak)Sajnos még én sem jártam Kenyában,de ajánlom figyelmedbe ezt a könyvet: Corinne Hofmann Búcsú Afrikától
2011. aug. 25. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

Kedves utolsóelőtti: köszi :)


Kedves utolsó, már olvastam azt a könyvet, meg a másik kettőt is corinne hofmanntól. nagyon tetszett, főleg mert jól és valósághűen ábrázolta a helyzetet.

2011. aug. 26. 00:04
 9/23 anonim válasza:
Nekem is tetszett, hát nekem csak ennyi hozzáfűzni valóm volt,ha tisztában vagy vele, hogy milyen veszélynek teheted ki magad, és még így is menni akarsz, akkor nem állíthat meg semmi, nem lesz egy könnyű vágta, de ezzel te biztos tisztában vagy. Sok sikert, és nagyon szép dolog amit tenni akarsz:)
2011. aug. 27. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm :)
2011. aug. 27. 21:25
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!