Kezdőoldal » Utazás » Afrika » Mit kell tudni Hurghadàr&...

Mit kell tudni Hurghadàròl?

Figyelt kérdés
A Hotel Titanic Palaceba megyek majd,Volt màr valaki ha igen milyennek talàlta?
2011. szept. 5. 22:54
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Minden, amit Hurghadáról tudni kell: Hurghada.lap.hu

[link]

2011. szept. 5. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%

ne igyál csapvizet és ne moss fogat sem vele egy jó kis has mars-al fogsz hazajönni:(

bocs ha elkeserítettelek.

2011. szept. 6. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor olyan meleg van ott, hogy meg fogsz bolondulni.
2011. szept. 6. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A Titanic Palace-ban nem voltam, de azt hiszem, láttam! Hurghada maga egy kis város, lényegében egy hosszú utcából áll, és ennyi. A központi rész a Le Pacha, Grand Hotel környékén van (én a Le Pachában voltam).


BOLTOK: Sok bolt, alkudozni a legtöbben lehet. Persze vannak kötött áras boltok is, ott a legérdemesebb vásárolni. (Ezekben leginkább ajándéktárgyakat lehet kapni. A ruháknál jobban folyik az alkudozás.) A kötött áras boltok általában légkondival vannak ellátva az alkudozós bazárokkal ellentétben. Persze a kultúra egyikben sem tombol. Pl. ha bemész egy méregdrága ékszerüzletbe, előfordulhat, hogy megkérdezed, mennyi a nyaklánc, erre azt mondják, hogy ha feleségül mész az eladóhoz, akkor ingyen megkapod...

Ajánlom a Cleopatra áruházat (a főutcán találod meg). Ott az eladók kultúráltak, az árak sem magasak.


UTCÁK: Mint mondtam, egy főút, a többi az sötét sikátor. Nappal sosem látsz embereket az utcán, annyira nagy a forróság, hogy nem lehet kibírni. A turisták nagy része a tengerparton van. Este viszont, sötétedés után, "felébred" a város, és egy zajos, hangulatos hellyé válik az egész. Több száz turista kószál az utcán, a boltokban, de a helyieket is ki lehet szúrni a tömegben.


KÖZLEKEDÉS: Talán a legrosszabb dolog Egyiptomban. Legalábbis Hurghadában. A főutcát úgy képzeld el, hogy van egy kétsávos úttest, az egymással szembe jövő forgalmat egy kis járdasziget választja el egymástól. Közlekedési lámpát nem ismernek, így a sok 200 km/h-s autó elől úgy kell ide-oda szaladgálni az úttesten. Engem nem egyszer ütöttek el majdnem!


STRAND: A nyílt strand koszos, rendőrök felügyelnek rá. Ha valaki túl messzire bemegy, fütyülnek. Az arab nők csadorban vagy hosszú nadrág, hosszú póló és fejkendő összeállításban fürdenek. Bikiniben így senkinek sem ajánlom, én is megjártam. A hotelek strandjai viszont tiszták, a tenger tökéletes. Nagyon sok országban jártam már, de merem állítani, hogy a Vörös-tenger Hurghadánál a legjobb! Meleg tengervíz, no hullám. (Aqabában, Jordániában már más a helyzet... )


Remélem segítettem.:)

2011. szept. 11. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Én voltam a Titanic Palaceben . Csodálatos lehet saját kis bungalód amihez egy privát medence jár. Étkezésnél választhatsz hogy az étkezőben vagy a medencédben iletve a nagy medencébe vagy a tengerben szertnéd elfogyasztani az élelmet. Tehát az étel kihozható . Hurghadában ha nem voltál még ott csomó fakultatív program van , Ajánlanám a giftun szigetet ha a tenger korallos mélyére vagy kiváncsi illetve a mahmya szigeteket csodaszép . remélem hasznodra váltam :))) puszz.
2011. szept. 22. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!