Kezdőoldal » Utazás » Afrika » Mennyibe jön ki kb egy Tunézia...

Mennyibe jön ki kb egy Tunéziai utazás? 3 főnek,4-5 napra? Oda csak repülővel lehet eljutni? Ti hogyan szoktatok oda menni? Védőoltások szükségesek? Drága a szállás? Vagy melyik része, mennyibe fáj?

Figyelt kérdés
A válaszokat előre is köszönöm! :) Bocsánat az érdekes kérdésért, de még sosem ment a családom semerre. :/ :)

2012. jún. 30. 11:10
 1/9 anonim ***** válasza:
Utazási irodánál érdemes komplett utat lefoglalni, ami tartalmazza a repülőutat, szállást, ellátást. Ez szerintem kb. 300e Ft lehet egy hétre mindenestül. Ezek az utak minimum 1 hetesek, 4-5 napra nem lehet elmenni. A saját szervezés szerintem többe kerülne és nem is javasolt olyannak, aki nem tapasztalt utazó, pláne egy arab országba.
2012. jún. 30. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Szia :) Megpróbálok kifejtősebb választ adni neked. Én anyukámmal voltam tavaly a tunéziai Sousse városban egy szállodában, és nagyjából a pénz ami kellett repülőre, szállásra, programokra, ajándékokra 400 000 Ft volt, és nem szűkölködtünk. Viszont azzal számolni kell, hogy kint egy 3 csillagos szálloda nem egyezik egy magyar szállodával, ami ugyanúgy 3 csillagosnak minősül. Mi sajnos kifogtunk egy elég igénytelen szállodát, és hiába fizettünk be all inclusive ellátásra, az étel sem volt az igazi. Na de alapjába véve rengeteg jó program van Tunéziában, ahová igen, repülővel lehet eljutni. Igazából az utazási irodák úgy számolják fel neked a kijutás költségét, hogy a megadott árban benne van már a repülőjegy, a reptéri illeték és a szállásotok is, ez mind mondjuk last minute úttal fejenként olyan 120 000 Ft lehet, de akkor ezen felül már csak a fakultatív programokra kell befizetni, vagy az ajándékokat kell megvásárolni, ha szeretnétek venni ezt-azt. Mi voltunk városokat megnézni, vannak jó kis hajós utak, állatkert, sivatagi túra és sok más amik közül lehet választani. Kint könnyen el lehet jutni mondjuk a városközpontba, ha éppen nem ott van a szálloda, hiszen a taxit le kell inteni és meg kell vele állapodni, hogy akkor a kívánt helyre mennyiért visz el. Ez Ft-ban olyan 300 Ft volt nekünk maximum. Tunézia mindenképpen jó választás, én jártam más arab országokban is, de itt voltak eddig a legbarátságosabbak a nagy számok törvénye alapján az emberek. Mi nem kaptunk semmilyen védőoltást, kutya bajunk nem volt. Például Egyiptomban még csak fogat mosni sem javasolt a csapvízzel, de itt még néha bele is korytoltam, bár én nem vagyok egy nyápic valaki. Összeségében kellemes kis hely, persze itt is vannak csúnyább, illetve szebb részek is. Mindent meg lehet kapni, jó kis hamisítványokat vettem Világmárkákból 5-10 000 Ft-ért, mindent le lehet alkudni, egyedül azt javasolták nekünk az idegenvezetők, hogy olyan táskát viseljünk, amely keresztbe pántos, mert vannak robogós tolvajok akik szeretik leakasztgatni a nők táskáit. Szerintem jól fogjátok magatokat érezni, ha bármiféle kérdés felmerül még, szívesen válaszolok!
2012. jún. 30. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Nagyon nagyon köszönöm a válaszokat! :)

Most már akkor jelentősen okosabbak lettünk. :D

Akkor lehet úgy is mondani, hogy fejenként, ajándék vásárlás nélkül ki lehet jönni 150-160 ezer forintból? :)

Tevegelni is lehet? :D

2012. jún. 30. 22:16
 4/9 anonim ***** válasza:
Annyiból simán ki lehet jönni, de én már akkor inkább Egyiptomba mennék.
2012. jún. 30. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Ha last minute-tal mentek, akkor ki lehet bőven, de úgyis fogtok költeni másra is, akár 1-1 üdítőre, vagy valami kis nasira :) De belefér bőven. Mi voltunk egy 2 napos túrán, ahol megálltunk a sivatag közepén tevegelni vagy 1 órát. 30-an voltunk a csapatban kb, de mind a 30-an szarrá is égtünk hiába adtak ránk valami leplet. Szóval napolaj mindig legyen nálatok :)
2012. júl. 1. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Egyiptom szebb, mint Tunézia? :D Vagy barátságosabb? :)

Köszönöm a válaszokat! :)

2012. júl. 1. 23:16
 7/9 anonim ***** válasza:

Szebb és talán több a látnivaló is.

A Vörös tenger a világ egyik legszebb tengere.

2012. júl. 1. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi.:D
2012. júl. 2. 01:04
 9/9 anonim ***** válasza:

Egyiptom sokkal szebb, mint Tunézia. Tunézia inkább strandolgatós, vásárolgatós hely. Meg persze bulizós. Ugyanez megvan Egyiptomban, de ott sokkal több a látnivaló.

Amúgy lehet menni kocsival is Tunéziába. Amikor mi voltunk, akkor jött egy magyar család suzuki ignissel. És láttam még egy magyar rendszámú autót.

2012. júl. 4. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!