Kezdőoldal » Utazás » Afrika » Melyik Afrikai orszagot...

Melyik Afrikai orszagot ajanlanatok letelepedesre?

Figyelt kérdés
2012. júl. 21. 15:04
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
34%

Afrikában szerintem egyiket se. Az országok többségében óriási a szegénység, Dubai-ban meg nem tudod megfizetni az ottani árakat,hacsak nem vagy többszörös milliárdos,de akkor meg nem ajánlom, hogy ezt itt reklámozzad.


Amúgy van ismerősöm Botswanaban és Johannesburgban.

2012. júl. 21. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

es a Seychelle-szigetek?

Dubai amugy Azsia:)

2012. júl. 21. 15:21
 3/19 anonim ***** válasza:
83%
Afrikában maximum Dél-Afrika lehet alkalmas a letelepedésre, de még az is messze van a normális ország kategóriától. Letelepedni olyan országban szokás, ahol a saját országodénál magasabb az életszínvonal, nem pedig alacsonyabb.
2012. júl. 21. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Afrikából a következük jöhetnek szóba: Dél-Afrikai Köztársaság, Namíbia, Botswana és esetleg Dzsibuti
2012. júl. 21. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
22%
Én sokáig gondoltam Egyiptomra, voltam ott többször is, de nem tudom, mostanában hogy alakulnak a viszonyok a forradalom után. Nekem nagyon kellemes országnak tűnik, nagyon jól éreztem ott magam mindig. Emberek barátságosak, és ha a turistás helyeket elkerülöd, nagyon olcsón ki lehet jönni. Amúgy oda menj, ahol jól érzed magad. Ha Afrika érdekel, akkor nyilván nem az életszínvonalra mész, mert ha arra mennél, akkor Németországba mennél vagy Svédországba, Svájcba.
2012. júl. 22. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 MrPifta ***** válasza:
100%

Az biztos, hogy nem mennék olyan országba, ahol börtönt vagy halálbüntetést kapnék olyan dologért, ami az életem része... Márpedig sok afrikai országban olyanok a törvények...

Dél-Afrika leginkább

2012. júl. 22. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim válasza:
100%
Dél Afrikai Köztársaság a legstabilabb gazdasággal rendelkező ország ezért természetesen azt . De függ attól hogy milyen nyelveken beszélsz és attól milyen célból szeretnél oda ki utazni .
2012. júl. 22. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
78%
Dél Afrikában aztán marhára szeretik a fehér embert. Főleg az apartheid után.
2012. júl. 22. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Hogy válaszoljak a kérdésedre két részre osztom Afrikát, északi és szub-szaharai régióra(pl Egyiptom földrajzilag valóban Afrika része, ugyanakkor kulturálisan-gasztronómiailag számomra közel-kelet)


Észak: Tunéziában szívesen élnék. Fejlett az infrastruktúra, kedvesek az emberek, és szinte mindenki beszél franciául. A mindennapi élet olcsóbb mint Algériában vagy Líbiában.


Egyiptomban egyedül Alexandriát tudnám elképzelni potenciális lakóhelyként, nagyon hangulatos város, őszintén lehet szeretni(Kairó is szerethető csak perverzebb módon)


Szub-szaharai rész: Elég sok Afrikai országban jártam, mindenhol találkoztam oda telepedett emberekkel.

Rengeteg libanonival találkoztam akik éttermet-szuper marketet vezettek, kínai melósokkal-éttermesekkel, indiaiak szintén vannak.

Gyakran a volt európai gyarmatosító országból települnek az ex-gyarmatra, így Bissauban könnyen találkozol portugállal, Namíbiában némettel, Szenegálban franciával, Gambiában pedig angollal.


Válasz a kérdésedre: Találd ki mivel szeretnél kint foglalkozni és ahhoz mérten keress országot. Pl: Jártam Gambia egyetlen magyar éttermében amit egy magyar család vezet. Gambia a legkisebb ország a kontinensen, így nem érdemes ott még egy magyar éttermet nyitni. De van még pár tucat ország ahol jó eséllyel nincs még magyar étterem.


Nem olyan rossz egy afrikai országban élni ha van pénzed. Drágább kint fent tartani egy olyan életet amit itthon megszoktál(hiszen importálják a kellékeit Európából), viszont ha szereted a gyümölcsöket, imádsz focit nézni és eltudod viselni hogy a tél 20-25fokos(nem mindenhol) Afrika jó hely tud lenni.

2012. júl. 22. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 X-atosz válasza:
0%
Etiópia: ott nem kell sokat erőlködni ahhoz, hogy nádszál vékony legyél. :P
2012. júl. 22. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!