Kezdőoldal » Utazás » Afrika » Egyiptomba melyik utazási...

Egyiptomba melyik utazási irodát ajánljátok? Cél a piramisok.

Figyelt kérdés

Többet kérdeztem és kértem már ajánlatot, hogy kimondottan októberbe mennénk párommal s nem is a tenger miatt hanem a piramisok elsősorban ami érdekelne minket.

De amiket eddig találtam az 2 főre 4-5 éjszaka 300ezer lenne utazás és szállás, de erre még rájönne a fakultatív programok ami még 150ezer biztos lenne.

Tehát ennél kicsivel olcsóbb van vagy valami ötlet?


2012. aug. 2. 15:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
74%
Nincs nagyon más. Keresel egy szállodát Hurghadában, last minuteben kifoghatod 80-90 ezerért + 35 ezer illeték/fő + vízum, így kb kettőtöknek 260-270 ezer Ft és onnan lehet menni 1-2 napos kirándulásra Kairóba piramist nézni. Annak ára busszal egynapos kb 100 dollár, repülővel 250 dollár /fő körül van.
2012. aug. 3. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

A tenger engem sem érdekelt, viszont az ókori egyiptomi emlékek annál inkább. Mi nílusi hajóúton voltunk, ami úgy nézett ki, hogy 3 éjszaka Kairó, majd utána 4 éjszaka hajón Luxor és Asszuán között. Kairóból mentünk el a gizai piramisokhoz (de nemcsak a 3 "híreset", hanem még több másikat is megnéztünk). Azt hiszem, Karthago Tours szervezte, ez már 10 évvel ezelőtt volt, azóta valamit változhatott a program.


Ha bevállalósak vagytok, akkor lehet venni csak repülőjegyet Kairóba, szállást foglalni Kairóban egyénileg vagy irodán keresztül, aztán kinn béreltek taxit egész napra, ami elvisz a piramisokhoz; vagy kint csatlakoztok szervezett programra, van egy csomó helyi iroda, ami ezzel foglalkozik.

2012. aug. 6. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
60%
Én Tunéziába mentem a Medina Tours/Best Reisen utazási irodákkal, akik szintén csinálnak Egyiptomba is. Vannak jó olcsó last minute utak szeptember, október hónapoban, buszos fakultatívval el lehet menni a piramisokhoz is (rokonom hurgahdából ment fakultatívval a piramisokhoz) egy főre repjeggyel mindennel 8 nap 7 éjszaka kb 150 ezer volt neki, a fakultatívot nem tudom mennyi volt, de megkérdezem, de az kb 25-30 ezer szokott lenni nem több.
2012. aug. 8. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Csináljátok egyénileg fél áron kijön.
2012. aug. 11. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm eddig mindenkinek.

Az okés, hogy foglalok egy szálódaszobát de hogy tudok fakultatív programot előre foglalni?

Vagy majd ha kint vagyok? Az elég necces azért ha nem ismerek senkit kint:)

2012. aug. 13. 19:47
 6/14 anonim ***** válasza:
50%

Nem tudom, hogy most mennyire biztonságos Cairo. Csak magabiztos jó angol nyelvtudással szervezzetek önállóan utat. Szállodát, repjegyet foglalni magatok is tudtok, ha piramist akartok látni, akkor érdemes lebeszélni egy taxissal. Megállapodtok egy fix pénzben ő kivisz titeket és a megbeszélt időpontra vissza is megy. Magyar konzulátusnak sem árt szólni, ha önállóan utaztok. Cairo sajnos nem az a turista barát város, vannak pompás részei, de a legnagyobb része eléggé lepukkant, turistaként, pedig a zsebesek fő célpontjai lehettek.

Biztonságosabb és kevesebb macerával jár, ha utazási irodán keresztül kimentek Sharm el Sheikbe vagy Hurghadára és onnan mehettek 1-2 napos fakultatív útra (ezeket az irodák hirdetik meg kint), pl lehet menni kétnapos Cairo-ra repülővel igaz nem olcsó, de több mindent meg lehet nézni és mégis van egy szervezettsége a dolognak. A repülős ára olyan 2-300 dollár/fő körül szokott lenni.

2012. aug. 13. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
38%
Figyelj! Foglalsz egy utat az utazási irodánál. Elmész, majd ott lesz egy kirendelt idegenvezető, akivel minden nap a szállodában találkozhatsz, egyeztethetsz vele a fakultatívokról stb. Nála kell befizetni, helyben, ott eldöntheted milyenre akarsz menni.
2012. aug. 14. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Utazási irodával drága, Ők olcsóbban akarnak menni. Tehát önállóan kell menni. A pelikánon veszel rep jegyet. Pl a booking.com-n foglalsz szállást. A szállásod recepcióján szólsz a recepciósnak hogy te szeretnél egy megbízható taxist bérelni egy -egy napra. Ők szereznek egy taxist aki oda visz ahova csak akarjátok. Az árban és a pontos útitervben előre megegyeztek és nem lehet semmi gond. Az ár kb a fele mint amit egy utazási irodának fizetnétek. A taxis el visz olyan helyre is ahova a hétköznapi turista soha nem jut el. Ja és nem kell hozzá felsőfokú angol nyelvtudás.
2012. aug. 14. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Hát feladtam magamnak a leckét látom :)

Sokan írják ezt a biztonságos dolgot de van aki azt mondja ha nem nézünk a szemükbe akkor nem tudnak betalálni meg szabad elállni velük beszélgetni és ennyi.

Párom tud angolul így ez nem gond elvileg.

Csak nem visz máshova Taxis :D

Volt aki már eltűnt egy nyaralás alatt.

Na de azért nem vok elveszett srác ,csak jobb mindenre felkészülni ha tényleg nem utazási irodával nmegyünk.

Mert azt akár hogy is számolom 300-350 az út 2főre ebbe benne van repjegy is meg a szállás is.

De erre még rájön, ha majdnem minden fakultatív kirándulásra elmegyünk ami legalábbis érdekel a piramisok, a királyok völgye biztos meg azért egy hajózás akkor már ott vagyok +100-150nél 2 főre.

Ezért is infózok ,hogy mi lenne a legjobb és legegyszerűbb.

2012. aug. 14. 12:13
 10/14 anonim ***** válasza:
65%

Ha a biztonság miatt aggódsz olvasd el.

[link]


Budapest sem biztonságosabb mint Kairó. Azért írtam hogy a szállás recepcióján kell taxit kérni mert ha csak úgy beszálltok egybe az nem biztos hogy oda visz ahova akartok menni.

2012. aug. 14. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!