Kezdőoldal » Utazás » Afrika » Ha afrikából egy ismerősöm...

Ha afrikából egy ismerősöm idejönne Magyarországra és küldenék neki meghívó levelet, tehát elintézném a vízumát, akkor azzal hogy élhetne vissza?

Figyelt kérdés

1 hónapra jogosít a vízum, ha lejár akkor úgyis kitoloncolnák nem?

Tehát abból, hogy meglátogatna és ezt intézném neki, illetve ő fizeti ezt a részét, akkor semmi bajom nem lenne ebből ugye?


2013. jan. 2. 21:46
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
93%
Ha netán valami komolyabb büncselekménybe keveredik, akkor téged is elövesznek miatta, mert a meghivással felelöséget vállalsz érte.
2013. jan. 2. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

nem fekete, nem minden afrikai az.

Most nem a bizalomról van szó, hanem a reális vagyok, érdekel hogy lenne-e ilyennek buktatója.

2013. jan. 2. 22:07
 3/15 anonim ***** válasza:
94%

De engem meg az érdekel, hogy ha nem bízol benne, akkor ne hozd ide akkor se, ha fehér.


Ez az intézmény arra lett kitalálva, hogyha van valami - mondjuk magyar - rokonod, vagy jóbarátod, aki mondjuk Ukrajnában él, akkor ne szívózzanak vele a bevándorlási hatóságok, ne vizsgálják át úgy, mintha egy ismeretlen lenne. Szóval, hogy te kezeskedsz érte, hogy nem balhézni jön ide. Ez a mi érdekünkben van így, hogy ne jöhessen be senki zűrös fazon olyan egyszerűen. Nem arra, hogy beszélgettél mondjuk a fészbukon valakivel, aki ide akar jönni, és akkor te ezt elintézed jófejségből, mert hülye bürokrácia...


Egyébként, aki itt balhézni akar, az valószínűleg itt is akar maradni, és nem fog elmenni önként, ha lejár a vízuma. Simán itt marad. Legfeljebb majd ha egyszer letartóztatják, akkor derül majd ki a papírjaiból, hogy neki itt se kellett volna lennie már jó régóta.

Hát gondolj bele, téged se állít meg az utcán a rendőr naponta 10x igazoltatni, akkor őt miért tenné? De ha meg nem, akkor hogy toloncolnák ki, ha azt se tudják, hol van?


Egyébként igen, pont azért, mert nem vicc ez az intézmény, valószínűleg téged is elővennének, ha valamit csinálna.

2013. jan. 2. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
66%
Oszt' egy hónapig te tartod el? Szerinted miből akar majd itt élni? Megsúgom: nem munkából! De csináld csak, majd ha te is bajba keveredsz miatta, akkor elgondolkodsz majd, hogy hol hibáztál... megér annyit egy csokifütyi, hogy saját életed tönkremenjen?
2013. jan. 2. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

jajaja értem én ezt, okés.

Nemrég ismerem, normális stb, és felmerült bennem hogy találkozhatnánk, szóval nem ő hozta fel ezt a témát.

Nyilván idővel meglátom hogy tényleg szeretnék-e vele találkozni, stb.

És ha turista vízummal jönne, tehát ha én nem lennék vagy valaki aki segít neki, akkor ugyanott lennénk hogy jön ide, és itt sincs szó bizalomról.

2013. jan. 2. 22:30
 6/15 anonim ***** válasza:
39%

Arra is gondoljál, hogy az afrikaiak 70%-a AIDS-es !!!

Tudod, hogy mi az??

2013. jan. 3. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
88%

az azt jelenti, hogy fejtol lefele biztos hogy eces!!!!! Meghozza onnantol lefele 100% osan eces!!!!!!!


Amugy meg viccet felre teve, ugye nem neten ismerkedtel meg ezzel a kedves afrikai uriemberrel? Guglizz ra ilyen dolgokra, hallottam mar eseteket es csunya veguk lett.

2013. jan. 3. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
71%

Ide figyelj.


Nem tudom, hogy Afrika melyik részéből érkezne ez a jófej (én tudom, hogy Afrika nagy, vannak ott arabok is, meg dél-afrikában angolol, holland, meg portugál telepesek leszármazottai is), de szerintem TE nem vagy tisztában a saját helyzeteddel.

Látod, csak tippeltem, hogy nem túl régi ez az ismeretség - nyilván, mert olyan embernél, akit jó régóta ismersz, közelebbről is, fel sem merül, hogy olyasmitől tartasz, hogy visszaélne a bizalmaddal.


Most van egy másik tippem is. Hátha ez is bejön. Még ha nem is ismered el..


Az, hogy te nem vagy túl "sikeres" itthon, és tetszik neked, hogy bezzeg egy másik kontinensről, onnan bezzeg érdeklődnek utánad!


DE ABBA belegondoltál-e már vajon, hogy csak a vonzerőd miatt? Hmmm?


Tetszik neked, vagy sem, ennél bonyolultabb a képlet.

Bármilyen jól hangzó szlogenek ezek itthon, hogy "Magyarországnál minden hely csak jobb lehet", és a többi, ez nettó hazugság.


Valójában te, magyar állampolgárként, az emberiség kb. 90%-ánál jobban élsz! Hiába élnek nálunk jobban a németek, angolok, egyéb nyugat-európai nemzetek, te még akkor is SOKKAL jobban élsz itt, mint mondjuk Afrika legnagyobb részén élnek, ahol polgárháború meg éhínség van, ahol minden nap megerőszakolnak többezer nőt, ahol egy marék rizs annyit ér, mint itthon egy kocsi.


És különösen jobban, mivel te NEMCSAK EGYSZERŰEN magyar állampolgár vagy. Óóóó nem, tudod, te 2004 óta (akár akarod, akár nem) EURÓPAI UNIÓS állampolgár is vagy!

És ez a kis ország, amit gyaláznak úton-útfélen, nos ez a nagy Európai Unió tagja!

Ez azt jelenti, hogy ha IDE bejutott, akkor bejuthat AKÁRHOVA ezen belül, akár Németországba, akár Angliába, akár Franciaországba, mert NINCS BELSŐ HATÁR, ha ide bejutott, jó eséllyel sehol se állítják meg!


Fel tudod te fogni, hogy mondjuk egy olyan afrikai országban élőnek, akinek reális lehetőség az, hogy holnap megállítják az utcán, és agyonlövik/megerőszakolják/megkínozzák, mekkora főnyeremény az, hogy bejusson abba az Európai Unióba valamilyen módon, ahol (a világ 90%-ával ellentétben) nem lövik agyon, mert nem tetszik a képe, nem erőszakolják és nem kínozzák meg csak úgy poénból?


Hát elmondom neked, hogy ez egy baromi nagy lehetőség, és te már csak ezért áldhatod az Urat, a Sorsot, vagy bármit, amiben hiszel, hogy ide születtél, és nem majd' bárhova máshova. Akkor is, ha nem tetszik az Orbán, a Gyurcsány, vagy bárki itt, mert ez akkor is egy ritka, civilizált fele ennek a rusnya világnak.


Afrikai nők EZREI próbálnak ÉVENTE kis csónakokon elevickélni Portugália, Spanyolország, vagy Olaszország partjaiig, úgy, hogy MINDENÜKET odaadják az embercsempészeknek, akik cserébe annyit mondanak nekik, hogy vagy sikerül, vagy a tengerbe fulladtok, ÉS MÉG ÍGY IS VÁLLALJÁK! Pláne, az a nonpluszultra céljuk, hogy ha megérkeznek, ott rögtön teherbe essenek egy uniós állampolgártól, mert ha megszületik a gyerek európai földön, akkor mindjárt nem olyan könnyű hazatoloncolni őket. Ezért a halál lehetőségét is szívesen vállalják az átkeléskor, MERT OLYAN ROSSZ OTT, hogy NEM ÉRI MEG AZ ÉLET.


Ja, és hát hogy annyira azért ne sajnáld őket: mivel megélhetésük itt nincs, 99%-uk vagy prosti lesz, vagy bűnöző (aki elvágja a torkodat, és hiába is próbálsz beszélni vele, mert nem érti), vagy csöves koldus.

Asszem, ilyenből is van már elég itthon, bár itt még nem terjedt el úgy ez, mint Nyugat-Európában, ami általában a végcéljuk (mert ott lehet a legtöbb segélyt kapni 0 munkáért cserébe).

Ami a férfiakat illeti, nos, Afrikában elterjedt a női körülmetélés (vagyis, hogy a nőnek a csiklóját lemetszik, hogy ne érezzen élvezetet), ha egy jó kis arab csávót fogsz ki, akkor meg fátyol nélkül nem mehetsz majd utcára, és úgy egyébként, ha úgy orrba vágnak majd, hogy a véred a falra fröccsen (mert a nőnek hallgass a neve), akkor egyáltalán ne csodálkozz. Ez ott természetes.

(ezért is röhögök a vadliberális feministákon, akik arra törekednek, hogy a férfi már rá se nézhessen a nőre, mert az szexuális zaklatás. Bezzeg az "egzotikus" népek! Azok már mindjárt vonzóbbak! ...na, majd azok megtanítják őket kesztyűbe dudálni, mert fenyegethetik a nők őket válással, ők meg majd azzal fenyegetnek, hogy elvágják a torkodat - és be is váltják :> )


SZÓVAL GONDOLKOZZ EL NAGYON AZON, HOGY TÉGED AKAR-E, VAGY A VÍZUMOT (és tökmindegy utána, hogy ki segítette hozzá, hogy beengedjék).


Van egy (jó régi) cikk a Népszabóságból, már az is ezzel foglalkozik. Azóta a helyzet még durvább lett:


[link]


Gondolkozzál el ezen, mielőtt beengedsz idegeneket a saját hazádba (akik majd lehet, hogy a te torkodat vágják el).

2013. jan. 3. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem olyan egyszerű ám sem a meghívólevél, sem pedig a vízum!!!

Én három egymást követő éven csináltam végig ezt a tortúrát, mire sikerült a vízumot intézni. Ha nincs pár millió Ft-od a bankban akkor bele se kezd, mert a meghívó levelet nem kapd meg. De ez csak az egyik alapfeltétele, mindenhonnan igazolást kell beszerezned, NAV, Bankk, Földhivatal, munkahely, közjegyző, stb....ami szintén pénzbe kerül. Mi a kenyai barátunkat hozattuk el, egy hónapig volt itt nálunk, ami felejthetetlen élmény volt mindannyiunknak. Egy percét sem bántuk meg, és reméljük hogy lesz még alkalom rá hogy újra elhozassuk. Ez egy aránylag hosszú barátság, 2000-ben kezdődött, amikor először mentünk Kenyába. Ő volt az, aki mindenben segített, elkísért, tanácsot adott stb.... Mivel Ő még soha nem jár egyetlen országban sem, így meghívtuk hozzánk, hogy mi is viszonozni tudjuk azt a szeretetet, törődést mint amit Tőle kaptunk évről-évre. Most már 13 éves a barátságunk, és ez remélem még nagyon hosszú ideig így is marad!

2013. jan. 7. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
63%

Elfelejtettem:

Ha sikerülne elintézni hogy Ő meglátogasson téged, teljes körű felelősséget kell kell vállalnod érte! Itt gondolok, a napi, eü.ellátásra, illetve a tetteire. Ha nem akar visszamenni, a rendőrség elkezdi keresi, ha megtalálja kitoloncolja. Ami azt jelenti Ft-ba, hogy fizeted a körözésben résztvevők díját, utána ha ha megtalálják, a két kísérő repjegyét, aki visszaviszi az adott országba. Nem kevés milliós nagyságrendű! Ha valami balhét csinál itt, mindenért Te vagy a felelős! Gondold át....!

2013. jan. 8. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!