Kezdőoldal » Utazás » Afrika » Kenya vagy Tanzánia?

Kenya vagy Tanzánia?

Figyelt kérdés
Hol milyen látnivalók vannak, melyik mennyire biztonságos?

2013. jan. 17. 17:57
 1/7 anonim ***** válasza:
Tanzánia. Szebbek a szafarik, Zanzibár nagyon jó hely és a Kilimandzsárót is megmászhatod, ha van rá keret. Biztonságban majdnem ugyanaz, ha Nairobit nem nézed Kenyában (ami nagyon veszélyes tud lenni), a turistás részek teljesen azok, az átlagemberekkel meg úgysem fogsz sokat vegyülni. Meg ha Kenyában 10 nyugdíjas turista jut egy fiatalra, akkor Tanzániában csak 8.
2013. jan. 17. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

köszönöm, további tapasztalatokat, válaszokat várok még!

Tanzánia nekem is jobban bejön eddig.

Valamint Etiópiáról is kérdezném ugyan ezeket!

2013. jan. 17. 19:09
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha Etiópia is opció (és ezáltal gondolom inkább a hátizsákos vonal, nem a hotel-medence-párnázott dzsip vadőrrel vonal), akkor oda menj! A turisták száma töredéke az előző két helyen lévőknek és az ország pozitív értelemben véve vadabb, izgalmasabb, bár másak is a látnivalók, a filmekben sztereotipizált Afrika-hangulat a szafarikkal és oroszlánokkal ott nincs meg, cserébe van Lalibela és sok más különleges hely. Csak tájékozódj az aktuális biztonsági helyzetről, ott bizonyos régiók külön-külön veszélyesek, ld. a szegedi megölt geológus esete.
2013. jan. 17. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Igen ilyesmi lenne, nem a hasamat akarom süttetni :) Azt max a végén egy napig :)

Etiópiában konkrétan Simien Nemzeti Park, Etióp magasföld, Gondar érdekelne,

Tanzániában pedig Kilimandzsáró, Serengeti NP, Tanganyika, Viktória tó és környékén lévő falvak.

Ezek mennyire biztonságosak, valamint mivel érdemes utazni Tanzánián belül?

És pl Serengetibe túrákat szerveznek valahol, vagy odamegyek, és felbérelek egy autóst ami körbevisz erre arra?

2013. jan. 17. 19:44
 5/7 foreverinlove válasza:
Mindket orszagban voltam mar. En miutan megerkeztem a hotelhez onnan segitettek tovabb utazni. Nairobibol pl szafari turara vannak cegek akik ezzel foglalkoznak, minden elore megvan szervezve. Tanzaniaban meg ugyszinten miutan megekreztem a hoteltol igazitottak el, hogy jutok el Zanzibarra. Nem olcso szorakozas az afrikai turak, de megeri mindenkepp! S ha mar valasztanom kell akkor inkabb Tanzania!
2013. febr. 5. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Olvastam olyat, hogy lehet kocsit bérelni, és magad mész a szafarira? Ott vannak hotelek ahol meg lehet aludni?

2013. febr. 5. 16:56
 7/7 foreverinlove válasza:
Csak ugy magam nem indulnek el szafarira.. azert jo ha valaki olyan van veled aki ismeri a kornyeket. Foleg a vadallatok miatt!
2013. febr. 6. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!