Kezdőoldal » Utazás » Afrika » Fekete Afrika országok közül...

Fekete Afrika országok közül melyikben lehet biztonságosan menni?

Figyelt kérdés
Ahol a bűnözés alacsony, jók a közállapotok, és nincs fertőzésveszély sem. Szeretnék egy-két országot motorral bejárni.
2013. febr. 5. 22:37
 1/6 anonim ***** válasza:
55%
Kenya, Botswana, Namibia, Dél-Afrika, Tanzánia.
2013. febr. 5. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Dél-Afrikában iszonyat magas a bűnözés, Kenya viszont biztonságos és szép hely.
2013. febr. 6. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
93%

Akármelyikbe, leszámítva a belháborús helyeket, szóval mondjuk ne Kongó DK-ba vagy a Közép-afrikai Köztársaságba menj. Az árszínvonalakkal azért legyél tisztában, Angola, Gabon és hasonló társaik kb. 2x olyan drágák, mint Magyarországok (persze turista szempontból).


Én Ugandában és Ghánában voltam, mindkettő biztonságos és a betegségek ugyanannyira vannak jelen, mint mondjuk Thaiföldön vagy hasonló, tradicionálisabb egzotikus célpontokon.


Dél-Afrika nem veszélyesebb Kenyánál, mindkettő regionális szinten magas bűnözési aránnyal rendelkezik és bizonyos városrészek életveszélyesek. De ahogy egy hozzánk érkező turistát se borsodi cigánygettókba irányítunk, hanem az ország maradék 95%-ba, úgy te sem Kiberában (Nairobi szegénynegyede) fogsz járkálni végig.

2013. febr. 6. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ennyire.

Fehér ember nekik milliárdos, akit ki kell rabolni. [link]

2013. febr. 9. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
10%
Mai hír: orvosokat és nővéreket, akik gyermekbénulás ellen oltották a gyerekeket, Allah névben legyilkolták Szomáliában. Forduljon fel az összes, a vallásukkal együtt. És ez nem a gyűlölet vallása???
2013. febr. 10. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Egyrészt vallási témákat nem itt kell megbeszélni, mert nem tartozik a kérdéshez, másrészt pedig minden vallásnak vannak gyilkos szélsőségesei, de ezekben az emberekben van a hiba, nem a vallásban.


Egyébként az első válaszoló kb korrekt ötös listát adott. Kenya nem sokkal biztonságosabb, mint Dél-Afrika, csak jobb a híre. Ez a két ország elég jól ismert már, úgyhogy mernék ezekbe menni. Dél-Afrika közepén ott van még Lesotho is, ha Fokvárosból indulsz, máris megvan 2-3ezer kilométernyi utad.


Ugandába én nem szívesen mennék, biztos van jó része, de ugye az a bizonyos Kony is ott kezdte tevékenységét és nyilván most is vannak még ott "izgalmas" emberek.


Ja és Namíbiáról jókat olvastam, de nem tudok sokat az országról. Érdemes utánanézned.

2013. febr. 26. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!