Kezdőoldal » Utazás » Afrika » Igaz hogy a Kilimanjaro-t...

Igaz hogy a Kilimanjaro-t átlag túrázók is képesek megmászni?

Figyelt kérdés
Nem hegymászókra gondoltam hanem átlag túrázókra ha nem lett volna világos :)

2013. ápr. 1. 21:01
 1/5 lencsefőzelék ***** válasza:

"Aki volt már legalább 3500 méteren túrázni, szerintem nyugodtan belevághat. Ha edzésben tartja magát, menni fog! Órisási élmény lesz. Engem lenyűgözött. - Nagy Sándor"

[link]


Szerintem is belevághatsz, ha jó a kondid. Én sem vagyok hegymászó, de voltam már 3000 méter körüli csúcsokon, és sztem a Kilimandzsáró is menne, de valahogy nem vágyom Afrikába.

2013. ápr. 1. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Fédra 2002 válasza:
Szerintem igen!
2013. ápr. 6. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat!
2013. ápr. 7. 16:14
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha lehetőséged adódik rá, mindenképpen vágjál bele. De azért jó ha tudod: a legnagyobb ellenség a magasság, majdnem 6000 méteres a hegy. Ebben a magasságban már komolyan jelentkeznek az akut hegyibetegség tünetei, akár hegymászó vagy, akár nem. Abszolút nem mindegy hogy 3000 méterre vagy 6000-re megy az ember. 3000 méteren az ember legfeljebb erős fejfájást és hányingert kap, a 4000 méter fölötti magasság viszont könnyen válhat "halálzónává" egyes emberek számára. Sokan visszafordulnak a Kiliről, és majdnem minden évben van halálos áldozata a magashegyi betegségnek, ezt azért jó ha észben tartja az ember. Ettől függetlenül no para, csak jobb ha utána olvasol ennek a témának, hogy képben legyél.
2013. ápr. 11. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Minden évben eltemetnek egy párat az átlagból, de legalább szép helyen fejezik be. A tüdővizenyő hajlam csak a helyszínen jelentkezik, itthon nem mutatható ki, a többi kellő edzettséggel kibírható. A fejlámpa elem a legfontosabb, olyat kell keresni, ami mínusz 10-15 fokon is életképes, esetleg olyat ahol az elemtartó mélyen a ruhád alatt van. A kollégám volt és és 10 lámpából 8 pislákolt csak. Üdv
2013. ápr. 13. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!