Kezdőoldal » Utazás » Afrika » Járt már valaki a Kongói...

Járt már valaki a Kongói Demokratikus Köztársaságban? Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 18. 22:11
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanaz, mint a többi francia exgyarmat a kontinensen. Pontosan mit szeretnél tudni?
2013. ápr. 18. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Leginkább az, hogy turisztikailag mennyire érdekes a hely, illetve mennyire veszélyes, milyen a közbiztonság, megbízhatóak -e a helyi ételek... Örülnék, ha tudnál valamit mondani, mert nagyon keveset lehet találni az országról.
2013. ápr. 20. 16:17
 3/19 anonim ***** válasza:
90%

Hatalmas országról van szó, ha Európa térképére rárajzolnánk a körvonalait, akkor a főváros Párizs helyén lenne, a keleti (veszélyes, polgárháborús részek) pedig Kijev-Minszk vonalában.


A turizmus leginkább az ugandai és ruandai határszakaszon a gorilla trekkingre korlátozódik, mert jóval olcsóbb, mint a másik két országban, ahol 5-700$-s tarifák vannak egy 4-5 órás trekre. Infrastruktúra helyi szinten is nagyon rossz (a méreteknél és a belga kizsákmányolásnál fogva), így az afrikai utazók között is ritka, aki ide megy.


Ha Kenyánál és Tanzániánál kevésbé turistásabb célpontot keresel, akkor tudom javasolni Ugandát, Ruandát, Burundit, Zambiát, Malawit és Mozambikot.

2013. ápr. 20. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim válasza:
96%

Szia!


Én nem voltam, de egy közeli ismerősöm igen. Ő Uganda felől lépett be az országba, és elég rémisztő tapasztalatokat szerzett - még afrikai viszonylatban is(járt pár helyen Afrikában és a harmadik világban az ismerős, úgyhogy van viszonyítási alapja). Őt konkrétan majdnem megölték egy menekülttábor lakói, akik ki akarták fosztani(de ő gyorsabb volt), de a helyi katonák se voltak sokkal kedvesebbek (elvették tőle az ivóvizét). Tehát az ugandai részt én elkerülném a helyedben.


Hogy a többi része milyen, azt nem tudom, mint korábban írták, elég nagy ország, lehet, hogy vannak biztonságos részei is. Ha érdekel Afrika, akkor egyébként érdemes lehet Ugandába menni, több ismerőstől is hallottam, hogy európai szemmel nézve is kulturált ország, és ott is megvan minden, ami Afrikában érdekes (természet, emberek, akják).

2013. ápr. 24. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
81%

Kinshasa egy igazi afrikai metrópolisz, de van egy hatalmas és nagyon érdekes piaca, a túlparton pedig a Kongói Köztársaság fővárosa, Brazzaville. Érdemes oda átmenni.


Az ország másik oldalán van Goma, Ruandából könnyű átjutni, ha érdekelnek a vulkánok ott fogsz látni egy nagy példányt.

2013. ápr. 25. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
13%

Nem jártam, de idézek a Wikiről:


"The Second Congo War, beginning in 1998, devastated the country and is sometimes referred to as the "African world war" because it involved nine African nations and twenty armed groups.[4][5] Despite the signing of peace accords in 2003, fighting continued in the east of the country in 2007. There, the prevalence of rape and other sexual violence is described as the worst in the world. [6] The war is the world's deadliest conflict since World War II, killing 5.4 million people since 1998. [7] [8][9] More than 90% were not killed in combat. They died from diseases that were both preventable and treatable (malaria, diarrhea, pneumonia and malnutrition) aggravated by displaced populations living in unsanitary and over-crowded conditions that lacked access to shelter, water, food and medicine.[10] Forty seven percent of those deaths were children under five.[7]


Conflict for control of the mineral wealth is behind some of the most violent atrocities.[11]"


Aztán:


"In 2009, people in the Congo may still be dying at a rate of an estimated 45,000 per month,[34] and estimates of the number who have died from the long conflict range from 900,000 to 5,400,000.[35] The death toll is due to widespread disease and famine; reports indicate that almost half of the individuals who have died are children under the age of 5.[36] There have been frequent reports of weapon bearers killing civilians, destroying property, widespread sexual violence,[37] causing hundreds of thousands of people to flee their homes or otherwise breaching humanitarian and human rights law. An estimated 200,000 women have been raped.[38]


On February 24, 2013 a United Nations-backed accord aimed at stabilizing the Democratic Republic of the Congo called the Peace, Security and Cooperation Framework for the Democratic Republic of the Congo was signed in in the Ethiopian capital, Addis Ababa by eleven African countries – Angola, Burundi, Central African Republic, Congo, the Republic of Congo, Rwanda, South Africa, South Sudan, Uganda and Tanzania (UN News Centre 2013).[39]"


Nem tudom ezzel a nagy ENSZ-es békeszerződéssel mára milyen helyzet alakult ki. Kinshasa biztos nyugisabb hely a többi résznél, de én be nem tenném a lábam egy olyan országba sem, ahol egymást nyúzzák, a turistákat meg lehúzzák. Nem (csak) azért mert félnék, hanem mert sokkal inkább szerintem a katasztófa turizmus nem jó dolog. Ha viszont csak a dzsungel érdekel, akkor persze úgyis majdnem mindegy hová mész, csak a reptér meg az emberek által lakott helyeket úszd meg. Ja, mielőtt valaki, aki esetleg járt ott, azt mondaná, hogy nyugis hely, mert vele nem történt semmi - mert szerencséje volt.

2013. ápr. 30. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 Antimod ***** válasza:
100%
Annyit tudok ehhez hozzátenni, hogy rengeteg, kimagaslóan sok a légibaleset. Agyonhasznált, sokszor lejárt repülési engedéllyel rendelkező gépeket használnak, és nem segít a sokszor elég változékony időjárás sem. Nem ritka, hogy a gép túlfut a pályán, vagy éppen kigyullad a levegőben. Sajnos előfordul olyan is, hogy lakott területre zuhan.
2013. ápr. 30. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
75%

#6, tehát aki ott járt és nem érte bántódás az a kivétel ami erősíti a szabályt, bezzeg te wikipediahuszárként a téma elismert szakértője vagy és abszolút figyelembe veszed, hogy egy fél európányi országról beszélünk.


Remélem azért meg szoktál sértődni, amikor lebukarestezik a fővárosunkat :)


Illetve azt is hallottam, hogy néhány párizsi külvárosban nem ajánlott a fehéreknek sötétedés után az utcán sétálni, ugye nem történt veled semmi baj még??

2013. ápr. 30. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
0%
#8-as: wikihuszár)))) Kongóban nem jártam tény és való, de hidd el, van tapasztalatom korrupt és idegenekkel való bánásmód ismeretét teljesen nélkülöző (vagy épp lesz@ró) helyekkel. Nem éri meg senkinek sem odamenni, ne gyönyörködj mások kínján, higgy a jószónak.
2013. ápr. 30. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
75%

tegnap 12:31!


Én jártam ott és nem esett bajom.

2013. máj. 1. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!