Kezdőoldal » Utazás » Afrika » Hogyan juthatok el Tangierből...

Keldvi kérdése:

Hogyan juthatok el Tangierből Accraba?

Figyelt kérdés
Tangier (Marokkó) és Accra (Ghána) között szeretnék utazni, repülő helyett inkább földön. Úgy tudom, Nyugat-Szaharát leszámítva viszonylag békések az ottani országok. Merre és mivel lenne a legrövidebb az út?

2013. máj. 12. 23:36
 1/5 anonim ***** válasza:

Ezen az oldalon pár "minek mész oda megesznek a büdös niggerek, maradj csak itthon, jó a panel" stílusú válaszon kívül másra ne számíts, én meg Ghánán kívül az utadba eső országokban nem jártam, így nem tudok segíteni. Javaslom a Lonely Planet Thorn Tree fórumát, ott országok szerint végig tudod nézni mik a jó úticélok.


Sajnos úgy tudom jó útikönyv nagyon nincs, a Rough Guidenak volt egy, de az már 5 éves kiadás, szóval wc papírnak esetleg jó, meg a Lonely Planetnek is van, de sok jót még nem hallottam egyik regionális könyvükről se DK-Ázsiát leszámítva. Esetleg nézd meg hátha van Bradt.


Na meg persze google a barátod "west africa overland" és kész.


Jó utat, gyönyörű helyek vannak ott!

2013. máj. 13. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Még #1 vagyok, közben eszembe jutott pár dolog.


A megszokott overland a "kanyar" kihagyása, tehát Marokkó-Ny-Szahara-Mauritánia-Szenegál-Mali-Burkina Faso-Ghána (és aki tovább annak onnan tovább a parton Nigéria felé).


Ez leginkább azért van, mert Guinea, Bissau-Guinea mind relatíve drága és semmi érdekesség nincs ott. SL és Libéria legalább segítőkészebb emberekkel van tele, de ott sincs turizmus, Elefántcsontpart pedig még mindig labilis.


Persze most Maliban is lehetnek biztonsági intézkedések az egész országra kiterjedően, de te pont a (hatalmas) ország ellenkező felében lennél, mint a lázadók, így nem lehet megoldhatatlan gond az átjutás vsz.


A Bamako rallysok útinaplóival tele a net, mellékesként azt is olvasgathatod, meg van ez a kissé idegesítő stílusú, de kétségtelenül sokat utazó srác, aki minden útjáról ír elég hosszan: [link] járt Guinea környékén és a Mali-BF-Niger régióban is.


Egyébként én a helyedben meggondolnám, hogy Casablancából Dakarig repüljek, sok ilyen leírást olvastam és mind azt mondta, hogy a köztes területeken semmi érdekesség sincs. Pl. egész Mauritánia legnagyobb látványossága egy hajóroncstemető.

2013. máj. 13. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Az utamnak pont az a lényege, hogy minél kevesebbet utazzak repülővel. Ha Casablanca és Dakar között közúton mennék, akkor legalább átmehetnék Nyugat-Szaharán és a híres Ny-Sz-Mali határon is, ami külön érdekesség lenne. Egyébként én elsősorban tömegközlekedéssel szeretnék eljutni Accraba, csakhogy valamiért a határon átmenő buszforgalom egyik országban sem "jelentős"... sőt, nem hogy jelentős, hanem konkrétan nincs is, ami kicsit megnehezíti a dolgomat. Az információs weblapok nagy része francia, angol pedig alig van. Ennek ellenére felkeresem az általad ajánlottakat!

2013. máj. 14. 01:36
 4/5 anonim ***** válasza:
Attól még, hogy a neten nem találod a nyomát van ám bőven tömegközlekedés a határokon/határokig is ám, maximum úgy, hogy határvárosig busz, onnan shared taxi a határig, majd a határ másik oldalán ugyanez az első városig. Csak nyilván a burkinai sofőr nem azzal van elfoglalva, hogy weboldala legyen :) Ghána ennek az útnak (Marokkó mellett) a legfejlettebb országa, mégis még az útikönyv is azt írta, hogy felesleges lenne leírniuk az információgyűjtés kori menetrendet, mert havonta változik, a helyszínen kell érdeklődni.
2013. máj. 14. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én is tervezgetek valami hasonló túrát a közeljövőben (talán télen).


Mostanában azt olvastam (LP, meg egyéb fórumok), hogy több vízum kiadását megszigorították. Pl. most ELVILEG se Rabatban se Nouakchottban nem adnak ki szenegáli vízumot külföldieknek, csak a helyi lakosoknak. Egy szenegáli vízum intézése itthon sokkal drágább és körülményesebb (szállás és repülőjegy foglalás stb.), mint kint. Gambia is hasonló, oda is célszerűbbnek tűnik ha itthon csinálunk vízumot.


De mint írtam, ez csak ELVILEG van így, viszont ez épp elég ahhoz, hogy az ember esetleg ne merjen elindulni. Nem örülnék, ha a mauritániai-szenegáli határon visszafordítanának. A többi országot annyira nem néztem még, de érdemes felkészülni...


A közlekedésről már írtak: többnyire bozóttaxi, néha helyi busz. A határokhoz eljutni elvileg nem bonyolult.


A marokkói-mauritániai határra van busz. A marokkói vasút (www.oncf.ma) üzemelteti. Supratours a neve és Dakhlából indul minden éjfélkor. A határon másnap reggel fél 7-kor van. (ADDAKHLA-GARARATE, így keress rá). 150 dirham. Onnan a határon átmész taxival (elvileg gyalog is lehet, bár az aknák miatt jobb a taxi), aztán a mauritániai oldalon meg taxi Nouadhibou városba. Mauritániába lehet kapni vízumot Rabatban, 1-2 nap alatt kész.


Hirtelen ennyi jut eszembe.

2013. máj. 15. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!