Kezdőoldal » Utazás » Afrika » El mernétek indulni vontatható...

El mernétek indulni vontatható lakókocsival olyan helyekre, mint pl. észak, vagy fekete-Afrika államai, közel-kelet, esetleg Oroszország?

Figyelt kérdés
Vagy ezekkel az ikertengelyesekkel csak Európa, netán legfeljebb a Mediterráneum biztonságos?

2013. szept. 1. 13:12
 1/3 anonim válasza:
Az a baj, hogy a lakókocsi messziről kiáltja, hogy itt hosszú távra tartasz értékeket. Márpedig Afrikában az európai számára még értéknek sem nevezett dolgok ott értéket jelentenek. Így szerintem csak kockáztatnád az életedet feleslegesen. Oroszország nem lenne akkora gáz, de túl nagy és át kell még menned Ukrajnán is... Én inkább olcsó szállodákban szállnék meg a helyedben és egy nem túl feltűnő kombi autóval mennék.
2013. szept. 1. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én kamionsofőr vagyok, de régebben sokat kempingeztem is. Nekem is nagy álmom egy lakóautó egyszer. De a gond az, hogy ezeket bérelni egyszerűen nem éri meg. 20 - 25 ezer/nap, plusz kaució, gondolom. Ha beállsz egy kempingbe, s ez azért ez Nyugaton is biztonságosabb - meg nem a kamionok elől veszed el a parkolóhelyet az autópályán, mint sok derék nyaraló - az megint pénzbe kerül. Jobb a helyzet, ha saját lakóautód, lakókocsid van. De amint az előttem szóló is írta, csak úgy az út szélén megállni rizikós ilyen helyeken.

Én voltam Ukrajnában (Krím), Török - Riviérán (autóval) turistaként, rendesen motelban megszállva, alig hiszem, hogy lakókocsival olcsóbb lenne. Oroszország pedig hatalmas, attól függ merre mész, kamionnal ott is jártam, éjjelre fizetős parkolóba szoktunk megállni.

Esetleg úgy tudnék ilyen túrákat elképzelni, hogy többen menni, úgy jobban lehet figyelni egymásra. De anyagiakban akkor sem éri meg más kempingezni, sátrat verni, lakókocsit húzkodni (magasabb fogyasztás, magasabb autópálya díj, bérleti díj stb.) Ugyanennyiből megoldom a motelt, s rendes ágyban alszom, nyáron van klíma (a török túránkon 10 szállás helyünk volt, és mindenhol volt), még reggelit is kapok hozzá.

2013. szept. 3. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A lakókocsis kempingezés Nyugat EU-ban csak kijelölt helyen megengedett. Nyugaton az állam húz le, aki következetesen a kempingekbe tereli a nyaralókat a civilizációra hivatkozva, hogy ne legyen káosz. Nagyon büntetik a lakókocsikat tilos helyen.

Keleten és délen pedig szintén az állam húz le, csak épp mindenhol, ahol tud: a határátkelőkön, utak menti ellenőrzéseken, rendőrposztokon, stb. addig kötözködnek, amíg nem jattolsz valamit... Néhány közel-keleti országba talán be sem autózhatsz, de ennek utána kellene járni, hogy pontosan hova.

Ezek ellenére én elindulnék, max nem lakókocsival, hanem egy kicsi, kopott (nem belátható rakodóterű) transzporterrel, benne egy kényelmes szivaccsal és max 2 műanyagszékkel :) egyik ismerősöm így oldja meg a nyugati kempingkényszer kikerülését pl, keleten pedig és délen sem annyira feltűnő, hogy hívogató célpont lehessen.

Oroszország-Ukrajna mára már biztonságos, lecsengtek a 90-es évek, amikor úton-útfélen rablóbandákba (akár rendőrruhásokba) boltott az ember és jobb esetben csak az autót meg a pénzt vitték. Afrika pedig tág fogalom, minden ország más-más, én félek tőle. Nyilván a háborús övezeteket kerülni kell, csak az a baj, hogy ez kocsival lehetetlen.. Általában Ghánáról, Beninről, Ugandáról és Kamerunról jókat hallani, az első kettővel én Marokkó-Mauritánia-Szenegál-Guinea-Elefántcsontpart-Togo felől próbálkoznék de Nigériába már nem mernék menni. Elefántcsontpart sem egy életbiztosítás, de becsukott szemmel hátha... Ugandába és Kamerunba nem is tudom hogy mennék autóval... Egyiptom, Líbia és Csád gáz, Szudánról nem is beszélve... Nem merném, de lehet csak én nem vagyok elég tökös legény hozzá :)

2013. szept. 3. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!