Kezdőoldal » Utazás » Afrika » Ugandai utazás mennyibe kerül?

Ugandai utazás mennyibe kerül?

Figyelt kérdés

esetleg egyéni szervezésben vagy utazási irodával?

Ezek a helyek érdekelnének főként:Queen Elisabeth National Park(szafari,csimpánzok(?), Bwindi Áthatolhatatlan Erdő NP (gorillák,maga az erdő) és Kibale vagy/és Rwenzori (erdő csimpánzok).

Nem 5 csillagos utazásra gondoltam, hanem egyszerű de tartalmasra.



2013. szept. 24. 20:25
 1/7 anonim ***** válasza:

ajjaj kicsit eltévedtél, valahol rossz irányba fordultál!


Ez nem egy utazási iroda oldala!!

2013. szept. 24. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Csak segítség,tanács kéne.
2013. szept. 24. 21:35
 3/7 anonim ***** válasza:
46%

2010-ben voltam, de nem turistáskodni. Akkori árak:


EgyptAir kairói átszállással 160.000

Vízum 50$

Átlagos napi kiadások (hotelszoba, étkezés, internet, városon belüli motoros taxik) 50$


Gorilla trekkinghez az engedélyt hónapokkal előre le kell foglalni (vagy a helyszínen utazási irodáktól egy kis prémiummal megvenni), 3 éve ha jól emlékszem 500$ volt, azóta bizonyára drágult, főleg, hogy Kongóba már nem lehet menni.


A többi nemzeti park ennek a töredéke, de ha magánszafarit (egy dzsippnyi utas) akarsz guidedal az is simán lesz egy ötvenes fejenként.


Összességében csak ajánlani tudom a helyet, tökéletes célország az Afrikába vágyóknak. Van minden érdekesség, de mégis ötödannyi turista (ami azért így sem kevés), mint Kenyában, Tanzániában.


Guidebooknak nehogy a Lonely Planetet vedd, mert szörnyű, csak regionális könyvük van. A Bradt tökéletes, van egy remek country guidejuk.

2013. szept. 24. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a hasznos infókat! A gorillákat én is néztem és még mindig 500 dollár.Esetleg tudnál még mesélni részletesebben a különböző nemzeti parkokról??
2013. szept. 27. 16:55
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem turistáskodni voltam, így egybe sem jutottam el.


Északon járkáltam és a környéken élő külföldiek a turistakönyvek (általad is felsorolt) sztárparkjain kívül nagyon ajánlották a Kidepo Valley NP-t. Észak-keleten van, az (immár) dél-szudáni és kenyai határháromszög mentén. Apró hátránya, hogy az ország egyetlen része, ahol 2010-ben még ment a banditizmus, így csak előre leszervezett parkos autókonvojnak javasolták a szárazföldi eljutást, amit a kitgumi irodájukban le lehet szervezni, potenciálisan 1-2 nap várakozást beleszámolva.


Azt mondják, hogy igazi rejtett csoda, a kenyai, tanzániai parkokhoz hasonlítható állatvilággal, csak épp századannyi látogatóval. Ha lett volna rá időm, biztosan oda mentem volna.


Északon még a Níluson raftingolás a megszokottabb, illetve a Murchison Falls NP-ban a névadó vízesések megtekintése, de Kidepohoz az elmondások alapján nem érhet fel (cserébe egyszerűbb megközelíteni, főleg az én és az ismerősök bázisát adó Guluból). Mivel északon nagyon kevés látnivaló van (kb. most fel is soroltam mindet, meg elvileg van valami vízilórezervátum is ÉNY-n), a Kidepo NP meglátogatásához mindenképp kell némi elszántság, egy Kampala-Kitgum buszút elég durva tud lenni és bőven belekerül fél-3/4 napba.

2013. szept. 28. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat.Azóta nézegettem és találtam sok hasznos infót még a válaszokon kívül.:)
2013. okt. 1. 21:00
 7/7 anonim ***** válasza:
Végül sikerült eljutni?
2020. ápr. 12. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!