Kezdőoldal » Utazás » Afrika » Milyen úton juthatok ki...

Milyen úton juthatok ki Afrikába, mint önkéntes?

Figyelt kérdés

Az unicef oldalán azt olvastam, hogy ők önkénteseket nem küldenek ki külföldre. Akkor viszont kik révén jutnak ki páran? Illetve milyen feltételek vannak?

Én nyárra szeretnék kimenni pár hétre segíteni


2013. nov. 29. 13:21
 1/4 anonim válasza:
Szia! Szerintem érdemes körülnézned ezen a honlapon: [link]
2013. dec. 2. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Olyat ne várj, hogy pár hétre kivisznek Afrikába, te pedig cserébe füvet nyírsz. Akkor ezt nem önkéntességnek, hanem ingyen nyaralásnak hívnák. :)

Olyan persze van, hogy megveszed a jegyedet, a vízumot, beoltatod magad, kötsz biztosítást,.. és amikor kint vagy, akkor a kinti idődet arra szenteled, hogy segítesz egy szervezetnél, ahol cserébe szállást, esetleg még ételt is biztosítanak. Ez az önkéntesség. ;)

Egyébként pedig ritka, hogy egy fejlődő országban, ahol neked és a helyieknek is időbe telik megszokni a másikat, oda engednek 2-3 hónapnál rövidebb időre. A 6 hónap reális, abból kb 4-et lehet hasznosan eltölteni.

Én őket ismerem: [link]

2013. dec. 3. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat :)
2013. dec. 4. 17:00
 4/4 Hájos Tamás Balázs válasza:

Szia!


Én Afrikába fogok utazni egy éven belül, viszont addig is (és utána is) önkénteskedek egy dániai alternatív kollégium tanulójaként. A kollégium neve DNS (The Necessary Teacher Training Collage), ahol 3 év alatt sok önkénteskedéssel és egyéb projekteken való dolgozással szerzünk tapasztalatot különböző kultúrákról, a modern világ problémáiról, tanításról, pedagógiáról.


A suli programja 3 éves. Az első évben Afrikába utazunk egy a csapat által megvásárolt és az útra felkészített busszal 4 hónapra. A második évben részben 6 hónapot töltünk egy Európai nagyvárosba, dolgozunk és az ottani kultúrát és embereket ismerjük meg. Később az itt összegyűjtött pénzből utazhatunk vagy bármilyen tervünket elkezdhetjük megvalósítani, amire 3 hónapot kapunk. Az utolsó évben pedig 8 hónapot tanári gyakorlatunk van, amit akár Afrikában is el lehet tölteni.


E három év után kaphatsz egy BA Pedagógia diplomát, no meg iszonyat sok tapasztalatot a papíron kívül.


Viszont, ha egyáltalán nem érdekel a tanítás, nem akarsz szerezni diplomát, vagy ilyen sok időt eltölteni, akkor egy másik kollégium - mellyel szoros kapcsolatba állunk - két másik programmal rendelkezik. Az egyik 18, a másik 24 hónapos. Előbbi jobban koncentrál az önkénteskedésre, mint bármelyik és 6 hónapot vagy Afrikában, utóbbi az önkénteskedés mellett a pedagógiára is helyez hangsúlyt, konkrétan lehetőséged van Afrikában tanítani egészen 8 hónapon keresztül.


Ha valamelyik lehetőség az önkénteskedésre, az utazásra, az élményekre, tapasztalatszerzésre, a világ segítésére és annak jobb megismerésére felhívta a figyelmed, akkor írj nekem egy e-mailt és szívesen elmondok minden más infót és válaszolok a felmerült kérdésekre.


balazs@dns-tvind.dk

[link] - 3 éves program

[link] - 18 és 24 hónapos program

[link] - Mind együtt és a szervezet ami alatt működik.

2014. jan. 6. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!