Kezdőoldal » Utazás » Afrika » Hol találok megbízható külföld...

Hol találok megbízható külföldi önkéntes szervezetet? Akár fizetek is érte, de tényleg adjon pár év kalandot!

Figyelt kérdés
Tudom miről szól az önkéntesség, ezért kíméljenek meg az óvó hozzászólások, miszerint ez rablás, és csak ingyen munka.. :) Szívesen dolgozom külföldön, ha közben gyakorlom a nyelvet, és még el is juthatok egy fejlődő országba. Kérem olyanok írjanak, akiknek van tapasztalata. Köszi! :)

2013. dec. 2. 15:05
 1/3 anonim válasza:

Több ismerősöm megcsinálta már a programjukat. Van magyar kapcsolattartó is:

[link]

Állítólag elég kemény, de egyikük sem bánta meg. Nem vagyok egy hippi, de még én is elgondolkoztam rajta, amikor meséltek.

Sok sikert!

2013. dec. 2. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Van elég sok jól bejáratott program. Rengeteg ismerősöm volt itt-ott 2-3 hónapokat, illetve néhányan 1 évet is Afrika valamely zugában. Ha nagyon drága az út, akkor néha kell neked is fundraisingelni, de a rövidebb utakhoz többnyire elég valamekkora regisztrációs díj és az utazási költség kifizetése.

EVS, Messzelátó, stb

2013. dec. 2. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Hájos Tamás Balázs válasza:

Szia!


Én Afrikába fogok utazni egy éven belül, viszont addig is (és utána is) önkénteskedek egy dániai alternatív kollégium tanulójaként. A kollégium neve DNS (The Necessary Teacher Training Collage), ahol 3 év alatt sok önkénteskedéssel és egyéb projekteken való dolgozással szerzünk tapasztalatot különböző kultúrákról, a modern világ problémáiról, tanításról, pedagógiáról.


A suli programja 3 éves. Az első évben Afrikába utazunk egy a csapat (osztály) által megvásárolt és saját erőnkből az utazásra felkészített busszal. Az út 4 hónapos és előtte két hónap felkészülés.

A második évben több különböző izgalmas dolog van. Elsősorban 6 hónapra kiköltözünk egy csapat által választott Európai nagyvárosba és dolgozunk, megismerjük az ottani kultúrát, az ott élő embereket. Később 3 hónap tanulás és vizsga, majd az év utolsó 3 hónapjába egy úgynevezett DWW (Do Whatever you Want) periódusban azt csinálhatunk amit akarunk, amire a pénzt a korábbi hat hónapi munkával finanszírozzuk. Jó példa erre a periódusra két diáklány, akik elmentek Dél-Amerikába egy csokoládégyárba dolgozni, hogy megtanuljanak csokit készíteni.

A harmadik évben 8 hónap tanítási gyakorlat következik, nagyjából bárhol, ahol akarod. Ez lehetséges Afrikában, Dániában, de akár otthon is Magyarországon. (Eddigre már bőven lesznek kapcsolataid, hogy gyakorlatot szerezhess valahol.)


Ez a három év után kaphatsz egy BA Pedagógia diplomát, no meg iszonyat sok tapasztalatot a papíron kívül.


Viszont, ha egyáltalán nem érdekel a tanítás, nem akarsz szerezni diplomát, vagy ilyen sok időt eltölteni, akkor egy másik kollégium - mellyel szoros kapcsolatba állunk - két másik programmal rendelkezik. Az egyik 18, a másik 24 hónapos. Előbbi jobban koncentrál az önkénteskedésre, mint bármelyik és 6 hónapot vagy Afrikában, utóbbi az önkénteskedés mellett a pedagógiára is helyez hangsúlyt, konkrétan lehetőséged van Afrikában tanítani egészen 8 hónapon keresztül.


Ha valamelyik lehetőség az önkénteskedésre, az utazásra, az élményekre, tapasztalatszerzésre, a világ segítésére és annak jobb megismerésére felhívta a figyelmed, akkor írj nekem egy e-mailt és szívesen elmondok minden más infót és válaszolok a felmerült kérdésekre.


balazs@dns-tvind.dk

[link]

[link]

2014. jan. 6. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!