Kezdőoldal » Utazás » Afrika » Kenya, Tanzánia, vagy Zambia?

Kenya, Tanzánia, vagy Zambia?

Figyelt kérdés
Családdal szeretnénk elutazni Afrikába! Melyik helyet ajánlanátok? Melyik helynek szebb az élővilága? Mikor érdemes ilyen helyre utazni? Szeretnénk szafarira menni, gondolkozunk Kilimandzsárón és lehet, hogy tengerpartra is mennénk. Persze ezek után Kenyát mondanátok(szerintem), de nem szebb a másik kettő? Esetleg van konkrét hely ahova érdemes lenne ellátogatni? Előre is köszi a válaszokat!

2014. jan. 3. 13:22
 1/6 anonim ***** válasza:
74%

Mennyit szántok rá?


Az biztos, hogy Zambia nem jobb a másik kettőnél, szafarizásra főleg nem, az a hátizsákos fiatal utazóknak ideális célország, apa-anya-gyerekek pénzköltős útjára inkább Tanzániát mondanám ideálisnak. Kenya is majdnem ugyanolyan jó, igen halvány különbségek vannak a két ország között, viszont Tanzánia mellett szól a Kilimandzsáró megléte és az, hogy Zanzibárhoz mérhető "kettes" számú attrakció nincs Kenyában.

2014. jan. 3. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi!
2014. jan. 3. 19:27
 3/6 anonim ***** válasza:
60%

Szia

Én Kenyát preferálom. De lényegi különbség nincs a két ország élővilága között. Kenyában jobb a közbiztonság, valamint nem kell attól félnetek, hogy Zanzibár felé menet elsüllyed a kompotok. Viszont most a szomáli polgárháború miatt előfordul megtorlás kenya nagyobb városaiban.

Nekem él kint ismerősöm Kenyában, ő azt mondja, hogy csak a média fújja fel a dolgokat, tragikus ami történt, de bármikor és bárhol előfordul.

Van benne valami, mégis talán a jelenlegi helyzetbe (bármennyire is odavagyok Kenyáért) Tanzánia jobb lenne, főleg ha gyerekekkel mentek.

2014. jan. 15. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
80%

3. vagyok Zambiát teljesen kihagytam a válaszomból bocsi. De oda nem mennék ha a másik két helyre is mehetek. Szép szép de tényleg nem családos nyaralásra való, se biztonság, se kialakítás, se látvány szempontjából. :)

Kenya és Tanzánia között döntenék. Mindneképp utána néznék helyi újságoknak is, hogy mit írnak a biztonságról stb. :)

2014. jan. 15. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi!
2014. jan. 16. 14:13
 6/6 anonim ***** válasza:
Melyikbe mentetek végül?
2020. máj. 16. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!