Kezdőoldal » Utazás » Afrika » Mennyire biztonságos manapság...

Mennyire biztonságos manapság Egyiptomba utazni? Hurghadába nyaralás szempontjából.

Figyelt kérdés
2014. ápr. 28. 23:15
 1/7 anonim ***** válasza:
85%

Az egyiptomi turizmus hatalmas bevételi forrás, ezért a hatóságok mindent megtesznek azért, hogy a turista egyben érkezzen meg, és lehetőleg ugyanígy egy darabban jusson haza.


Úgy tudom jelenleg nyugalom van, de ettől függetlenül rengeteg biztonsági intézkedést fogsz látni, ha oda mész: szögesdróttal körbekerített Hurghada-övezetet, géppisztolyos őrséget és fémkereső kapukat mindenütt (de ez már évtizedek óta megszokott dolog arrafelé).


Ettől függetlenül néhány évente mindig van valami támadás, ezek pontos listáját itt találod:

[link]


A dologban turista szemmel az az aggasztó, hogy nem tudod kizárni, hogy nem épp a te medencéd mellett lesz a következő lövöldözés vagy robbantás.


Alapvetően azt gondolom, a világ tele van jó helyekkel, ahol nyugodt szívvel nyaralhatsz. Ráadásul olyan helyekkel, ahol nem 45 fok van napközben. Tehát ezeket is érdemes a biztonsági szempontok mellett figyelembe venned.

2014. ápr. 29. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszodat.Volt szerencsém már 2X ellátogatnom hozzájuk azóta is visszavágyok.A kapukkal és a leírtakkal találkoztam ugyan, mondjuk szöges kerítés nem volt.2 illetve 4 éve voltam.Lehet hogy meglepődnék? Azért börtönben nem szeretnék nyaralni.Akkor inkább keresek valami biztonságosabb országot.köszi
2014. ápr. 29. 16:42
 3/7 anonim ***** válasza:
86%
A kerítés nem a hotelek körül van, hanem maga a régió van körbekerítve. Ezt te nem fogod látni, mert ezzel a helyi lakosság ki és bemenetelét ellenőrzik.
2014. ápr. 29. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
75%
Múlt héten voltam Hurghadán nyaralni és egyébként Kairóban lakom. Nyugodtan lehet menni, nincs semmi szokatlan vagy veszélyes. A szokásos biztonsági intézkedésekkel fogsz találkozni, minden nyugodt, kedvesek az emberek és minden tele van orosz turistákkal. Már most nagyon jó idő van, magyar mértékkel kánikula és strandidő - első nap sikerült is leégnem a napon..
2014. máj. 3. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Akkor jó hogy még nem tettèk tönkre a turizmust.Én szeretem a meleget és a forróságot.Annyira imádom Egyiptomot, amikor ott voltam annyira magaménak éreztem mintha valaha ott éltem volna.Valami különleges vonzalom ez.Biztos, hogy még néhányszor elmegyek ha a pénztàrcám engedi.Sajnos igen drága...

Köszönöm a válaszokat! Minden információ èrdekel!

2014. máj. 3. 22:13
 6/7 Szuaszin ***** válasza:
54%
Ha homok allergiád van akkor ROHADTUL nem biztonságos Egyiptomba utaznod! :)
2014. máj. 4. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Most viszonylag biztonságos, de én nem mennék!
2018. szept. 7. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!