Kezdőoldal » Utazás » Afrika » Ki volt Egyiptomban? Ti...

Ki volt Egyiptomban? Ti beoltattátok magatokat valami ellen?

Figyelt kérdés
Egyiptomba utazunk és olvastam hogy vannak ajánlott oltások.Ti beoltattátok magatokat? Aki nem annak volt valami baja? Előre is köszi a válaszokat.

2014. jún. 17. 16:31
 1/6 anonim ***** válasza:
71%

Az egyiptomi oltások teljesen fölöslegesek. Igaz mivel az ilyen egzotikus oltás mindig jó üzlet volt, egyes weblapokon megmaradt a divatja, amit alapvetően a szerzőik pénzsóvársága indokol, no meg az, hogy jól keresnek ezzel.


Egyébként a magyar turisták látogatta tengerparti sivatagokban kevés kórokozó lenne képes túlélni és fertőzni.

A legnagyobb rátok leselkedő veszély az elviselhetetlen meleg lesz. A napszúrás, a leégés és az embert próbáló sivatagi meleg.

2014. jún. 17. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
54%

Igen voltam. Nem oltattam be magam, nem lett semmi bajom.

Hova utaznál pontosan, mennyi időre?

2014. jún. 17. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Hurghadába megyünk egy hétre. És köszönöm a válaszokat.
2014. jún. 17. 22:02
 4/6 anonim ***** válasza:

Én itt lakom két kisgyerekkel, nem oltattuk be magunkat és nem is kell szerintem. Főleg, hogy egy szállodába mész, ahol nagyon ügyelnek a higiéniára.

Amitől tarthatsz, az a helyi csapvízben tenyésző baktériumok, amik jó eséllyel hasmenést fognak okozni (akkor is, ha nem iszol a csapból, mert a gyümölcsöket ezzel mossák stb).

Óvintézkedésként érkezéskor a helyi patikában vegyetek egy doboz Antinalt (gyomorfertőtlenítő), amit az első tünetek jelentkezésekor kezdjetek el szedni. Így elkerülhető egy durva 3-4 napos masszív hasmenés esetenként hányás. Az otthonról hozott gyógyszerek nem használnak.

2014. jún. 18. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Kétszer voltam, de nem oltattam be magam.
2014. jún. 18. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Második vagyok. Én is Hurghadába volt, nyugi nem oltattam be magam, nem lett semmi gond.
2014. aug. 4. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!