Kezdőoldal » Utazás » Afrika » Stoppal Afrikába, tapasztalatok?

Stoppal Afrikába, tapasztalatok?

Figyelt kérdés
A jövő nyáron egy barátommal stoppal felfedeznénk Afrikát. Tudom, ez abszurdnak hangzik, de mindkettőnknek van már tapasztalata (Ukrajna a zűrök idején), és nem is riadnánk vissza semmitől. Az nyilvánvaló, hogy rengeteg országba oltások kellenének, viszont egy "egyszerű" Marokkóval nem biztos, hogy beérnénk. A kérdésem az lenne, valakinek van-e közelebbi információja ilyen extrém kalandot illetően. A nyelv nem lenne probléma, tényleg mindent bevállalnánk, már ami az életben maradást illeti. A cél minél messzebb és érdekesebb helyre eljutni kb. 2 héten belül (az oda-és visszautat is beleszámítva).

2014. júl. 19. 13:06
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Azért nem árt a térképre nézned. Ukrajna és Afrika között azért van némi különbség ha utazni akar az ember. Autóval végig lehet menni egészen Ukrajnáig, de Afrikában kevés a stoppolás. A vízumokról, kötelező oltásokról nem is beszélve ami kell az afrikai úthoz. Meg úgy ott az óceán.
2014. júl. 19. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát Afrika sokkal durvább, mint Ukrajna. Ukrajna a Szovjetunió része volt, és az sokkal élhetőbb ország volt régen is, mint Románia vagy Bulgária.


Régebben az észak-afrikai arab országok tűrhetőek voltak, sok amerikai pl. vett Líbiában egy terepjárót és szabadságon azzal flangált ott a családjával, beutaztak kis falvakat stb. de ez a 80-as évek volt, most már sokkal rosszabb a helyzet. Egyik afrikai ország a másik után esik áldozatul az iszlám radikalizmusnak. Semmi bajom a muszlim vallással, de az, hogy Musztafa hisz Allahban, eljár mecsetbe és nem eszik disznóhúst, az nem ugyanaz, mint amikor Ali robbanóövet köt magára és üvöltve felrobbantja magát a piacon, és sajnos az ilyen "Ali"-k egyre szaporodnak. Az egyiptomi balhé óta már csak Marokkó nevezhető tűrhetőbb közbiztonságúnak, de az se olyan már, mint régen, nemrég Marrakesh központi piacán, ami egyébként turistaövezet is robbantott egy terrorista, sajnos ilyen világot élünk, gondolom a helyi normális muszlimok se örülnek neki.


Fekete-Afrika pedig teljesen más okból rossz, ott hatalmas a szegénység, járványok vannak és népsanyargató diktátorok magánhadsereggel. Kenya meg Tanzánia egész normális helyek még, Uganda se gáz, de a többi országba inkább ne menj.

2014. júl. 19. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
2014. júl. 19. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
Én egy afrikai országba se tenném be a lábam, de lehet besz*ri vagyok...
2014. júl. 19. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
52%

Elmúlottatok már 9 évesek? A gondolkodásmódből következtetve nem. Ukrajna és Afrika főleg fekete Afrika között óriási különbség van. Marha nagy tapasztalatra tehettetek szert Ukrajnában. Ti még Marokkóban sem boldogulnátok el. hallottatok pl olyat hogy létezik olyan dolog hogy vízum, sok országba kötelező a sárgaláz elleni oltás? Nyelv nem probléma? Gondolom perfektek vagytok franciából, angolból és számos törzsi nyelvből.

Szerintem elégedjetek meg a lakóhelyetekhez legközelebb lévő játszótérrel.

2014. júl. 19. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó Válaszoló!

Igaz nem régóta, de elmúlottunk 9 évesek. Ha hiszed ha nem, tényleg nagy tapasztalatra tettünk szert Ukrajnában (a másik 13 000 stoppal megtett kilométer után) de ha érdekel neked külön elmesélem, izgalmas sztori. Valóban különbség van Ukrajna és Fekete-Afrika között, nem is gondoltam, hogy nincs. Azt látom nem sikerült megértened, bár nálunk is kötelező a szövegértés, csakúgy mint sok helyen a sárgaláz elleni oltás. Franciából perfektek tényleg nem vagyunk, de ezzel a nyelvel együtt másik 5-ön (angol, német, orosz, spanyol, olasz) vaskosan megértetjük magunkat. Közelebbi tapasztalataidat szívesen fogadom. Szerencsére a szomszédban van a játszótér, bár már későre jár.

2014. júl. 20. 01:04
 7/10 anonim ***** válasza:
Marokko az stimmel mert hat ugye Torokorszag-Egyiptom fele nem lehet menni mert Sziria utbaesne es az ugye most nem tul jo. Ergo, Gibraltar, Marokko, Nyugat-Szahara (ami tobbe-kevesbe Marokko), Mauritania, Szenegal esetleg Gambia ami ertelmesen beleferhet, a hitchwiki-t nezzd, Mauritania lehet trukkos. Sok szerencset, ezek az orszagok viszonylag biztonsagosak is.
2014. júl. 20. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Szerintem ki lehet próbálni, de nem fűznék hozzá túl sok reményt
2014. júl. 20. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Majd írhatnál ha lesz kedved, hogy mire jutottatok. :D Engem is érdekelnek az ilyen "kirándulások". :D Amúgy sok sikert, bár tényleg elég keménynek tűnik az odajutás is..:D
2014. júl. 26. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
31%
Sétáljunk el Kínába. Ki van benne?
2014. júl. 28. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!