Kezdőoldal » Utazás » Afrika » Milyen az élet Egyiptomban?

Milyen az élet Egyiptomban?

Figyelt kérdés

Amire kíváncsi lennék.

Megyek Egyiptomba (Luxor, Kairo, stb) és érdekelne, hogy a pénzük mennyit ér..Úgy értem összehasonlításképpen a forinthoz vagy fonthoz képest.

Pl:

Amikor ezt hallom, hogy otthon Magyarországon 3000 forint 2 személyre egy éttermi ebéd, az Angliában 20 font ami olyan 7700 forintnak felel meg.. Na de akkor mennyi mondjuk Luxorban?


2014. okt. 11. 19:56
 1/5 anonim ***** válasza:
96%

1 egyiptomi font (EGP, giné) 32 forintot ér

1 dollárt kb 7 fontért váltanak - dollárt érdemes hozni, ha jössz

Az árak átlagban ugyanolyanok, mint otthon, van ami sokkal olcsóbb, van ami sokkal drágább. A benzin olcsóbb, így az utazás nem drága, de a tömegközlekedés kilőve kb a külföldieknek, marad a taxi.

Ha beülök egy átlag étterembe Kairóban pl egy plázában, akkor ketten a férjemmel kb 200 fontot szoktunk otthagyni főétel-desszert-ital, ez 6400 ftnak felel meg. Pl egy steak körettel 80 font, egy gyümölcskoktél/turmix kb 25 font, azaz 800 forint körül mozog.

Lehet ennél sokkal olcsóbban enni utcai árustól vagy nem annyira puccos büfékből, de szerintem nem akarsz olyan helyen enni, ami után 5 napig fosol (tapasztalat).

A ruhák sokkal drágábbak és gagyibbak, mint M.o-on, minden kínai és műanyag. Ha pl férfi bőr cipőt akarsz venni, akkor 1000 font alatt nem úszod meg (és ez akciós ár), ami ugye több, mint 30ezer forintnak felel meg.


Amikor kijöttünk, azt hittem, itt többet tudunk majd spórolni, mert olcsóbb lesz minden, de ez nem így van. Kb ugyanannyit költök itt is, mint otthon költöttem. Egyik dolgon spórolsz, a másikon duplán elmegy a pénz.

Ha csak látogatóba jössz, akkor úgy kell számítani, hogy annyi megy el, mintha M.o-on lennél. Ahol nincs kiírva ár, ott mindenhol alkudni kell, ez különösen érvényes a taxira, ahol beszállás előtt előre kell tisztázni, hogy x helyre mennyiért visz el és milyen pénznemben van az összeg, mert csúnya meglepetések érhetik az embert.

2014. okt. 11. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ. Nos, mi csak nyaralni megyünk ki, és a kérdést azért tettem fel, mert igazából senki nem tudta megmondani, hogy milyen árak vannak kint.

Utazásra nem kell költenem, mert luxus utazásra fizettünk be, és benne van az árban. Ahogy az ételre sem kell költeni mert az is benne van az árban.

Inkább olyasmikre gondoltunk, hogy esetleg ha túra alatt megkívánnék valami helyi specialitást egy nívós étteremben akkor ott mennyi lehet az ára. Vagy ha valami különleges szuvenír tárgyakat szeretnék venni akkor az mennyi lenne.. Kérdeztük, hogy végül is mennyi pénzzel menjünk, és a többség azt mondta. hogy 7 napra bőven elég 500 font költő pénz (angol)

Többen tanácsolták, hogy egyiptomi fontot is vigyünk.. Dollárt nem szívesen váltanék, mert nekünk eleve angol fontunk van és elég lenne csak az egyiptomi fontot váltani..

Feltételezem amikor az árakat írtad fontban akkor egyiptomi fontról beszéltél :)

2014. okt. 11. 22:20
 3/5 anonim ***** válasza:
88%

Igen, bocs, egyiptomi fontról beszéltem, nekem arra áll rá a szám, mert itt lakok :)

A jelenlegi szabályok szerint az országból (elvileg) tilos kivinni egyiptomi fontot, így csak megérkezés után tudtok váltani, amit javaslok is, mert minden olcsóbb helyi pénznemben fizetve. Mivel tényleg nem kell semmire költenetek, csak költőpénz kell, szerintem is elég a 400 angol font, ez akkor kb 5000 egyiptomi fontnak felel meg durván.

Egy éttermi ebéd kb 200-600-ig, kávézóba beülni vizipipa, koktél 2 személyre kb 200-250 font, szuvenírok a fillérestől a nagyon drágáig - pl igényes aranyozott díszítésű egyiptomi ábrázolású kerámia tányér 150-300 font, közepes méretű faragott teve/piramis szett kb 50-100 font.

Azt számold bele, hogy mindenhol kell baksist adni, még a wc-s néni is várja (ha nem adsz, akkor se lesz semmi baj, de ha adsz, minden simábban megy és kedvesebbek, megjegyeznek). Baksisnak 5-10 font, szállodában pl szobacseréért 50-100 font. Egyiptomi fontban írtam mindent, ha csak angol font van nálad, akkor drága lesz a baksisolás :D Itt egy átlag havi fizetés 2000 font (160 angol font) körül van, ennyit keres pl egy tanár vagy kezdő mérnök, a takarítók pl van, hogy 400-800 körül keresnek, szóval a baksis egyfajta keresetkiegészítés.

Még egyszer kiemelem - szuvenírvásárláskor, főként, ahol nincs kiírva ár mindenhol tessék alkudni :)

Nem tudom, mikor jöttök, de most kezd igazán jó idő lenni, már nap közben nem forr fel az ember agyvize, de még 30 fok körül van. Este néha elkel egy vékony pulóver.

Kellemes nyaralást!

2014. okt. 12. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.. A baksit tudtuk, hogy kell adni, csak azt nem, hogy mennyit illik. Az mondjuk nem zavar ha túl sokat adtam volna, de keveset nem akartam adni..Így, most nagyjából képben vagyok, neked köszönhetően.

Meglepett amit írtál, hogy egyiptomi fontot nem tudok itthon váltani, mert amikor az utazási irodában megvásároltuk a nyaralást, jelezték, hogy az irodában található pénzváltóban tudunk egyiptomi fontot váltani a legjobb áron.

Sőt mondták is ha 200 egypt. fontnál többet viszünk haza, akkor ugyanabban az árban visszaveszik, amennyiért kiváltottuk. De akkor utána nézek, hogy végül is hogy van ez, mert ha tényleg nem akarok kellemetlenséget már az első napokon. Az utazásunk időpontja szeptember vége..Remélem akkor még jó idő lesz..

2014. okt. 12. 12:04
 5/5 anonim ***** válasza:
Azért írtam, hogy "elvileg" nem lehet kivinni, mert az évek alatt tapasztalja az ember, hogy itt nincs olyan szabály, amit betartanak a helyiek :D Vannak szabályok, de mindenki tesz rá magasról. Majd meglátod magad is. Ha tudsz váltani otthon, annál jobb, nem kell már itt a váltással foglalkozni. Nem ellenőrzik, hogy van-e nálad és milyen pénznem.
2014. okt. 12. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!