Kezdőoldal » Utazás » Afrika » 2015 január, február Egyiptom?

2015 január, február Egyiptom?

Figyelt kérdés

Nem Magyarországon élek így olyan válaszokat várok ahol mindent el tudok intézni online. Szülőknek lenne meglepetés,és nagyon fontos lenne hogy legyenek az útban vagy plusz költségben programok(piramislátogatás stb).

Milyen utazási irodát tudtok ajánlani? és kb 2 főnek 7 napra mennyibe szokott kijönni jan,februárban?



2014. nov. 17. 13:43
 1/7 anonim ***** válasza:

Connecticket utazási irodát ajánlom. Minimum 10%-kal olcsóbban tud hozni repjegyeket.


[link]


Az ár nagyon sok mindentől függ - helyszíntől, szállodától, ellátástól.

2014. nov. 17. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
56%

Utazás + egyiptom.

Ez a két google kulcsszó.

Manapság már mifelénk, itt keleten is meinden megvető a neten.

2014. nov. 18. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Januárt-februárt nem javaslom, mert hideg van. Inkább április végétől kezdődően van normális idő. Most is már pulóveres idő van, fürödni nem nagyon lehet.


Utazási iroda legjobb szerintem a Kartago tours és Insight tours ha Egyiptomba akarsz utazni. Online is mindent el tudsz intézni, keresd meg őket e-mailben és kérj ajánlatot.

Plusz költségeik lesznek, mert mindenhol illik baksist adni, de nem kell sokat, úgyhogy összességében párezer forint összegről beszélek átszámítva. Betegbiztosítás nélkül ne jöjjenek, mert mindenkit elér a fáraó átka (fosós és/vagy hányós ételmérgezések)

100-130 ezer ft körül last minute-ban már nagyon jó helyekre lehet jönni. Esetedben a fakultatív kirándulásokat is előre tudod fizetni és akkor már nekik helyben nem kerül semmibe. Hurghadától amúgy a piramisok 6-7 óra buszútra van, nem tudom mennyi idősek, de elég brutális. Autóval is 5-6 óra. Én mindig megfogadom, hogy soha többet :D (Gizában lakom)

2014. nov. 22. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
76%

3-ra:

A "fáraó átkára" hasznos a bolus adstringens, esetleg enterobene-ratiopharm filmtabletta. Betegbiztosítás ezzel együtt hasznos lehet.

5-6 órás egyptomi buszozástól az "isten mentsen". :-)

Főleg az idősebbeket. Inkább vonat, lehetőleg hálókocsiban.

"Fürdés nélkül" 7 napot Kairóban, s környékén is el lehet tölteni. Akár egy napot az Egyiptom múzeumban, az ó-város, kopt negyed, kopt múzeum, egy fél napot Gizában (piramisok, fény- és hangjáték, stb., a többi piramis, ill. jártam egy helyen, emlékezetem szerint Ti masztabájának hívták, ami szintén különleges élmény volt. (Talán 3-as erről tud valamit - Giza közelében.) A holtak városa (ide talán érdemesebb szervezetten menni, bár én egyedül jártam ott). Mempisz, szakkarai piramisok. Ezek mind Kairó közelében.

Január-februárban kb. 14-15 fokos hőmérsékletre lehet számitani. Városnézésre végülis kellemes.

A forgalom -európai szemmel- meglehetősen kaotikusnak tűnik, de az egyiptomiak ezt jól viselik.

S ha belefér Luxor, Karnak, Théba -Királyok völgye (feltétlenül vonattal, éjszaka, hálókocsiban). Ez több napos program.

2014. nov. 23. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Jav: Memphis
2014. nov. 23. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ja igen. A "fáraó átka" gyógyszerrel együtt is lehet fél napos, esetleg 1-2 napos "program". (Ha 1 napnál több, irány az orvos.)
2014. nov. 23. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%
A "Fáraó átkára lehet kapni gyógyszert (csak ott Egyiptomban kapható) a neve ANTINAL.:)
2014. nov. 25. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!