Kezdőoldal » Utazás » Afrika » Akik voltak már Egyiptomba...

Akik voltak már Egyiptomba nyaralni. Milyen volt? Vélemény? Mire kell ügyelni?

Figyelt kérdés

2014. dec. 30. 18:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
91%
Szuper, bár nem nyaralni voltunk hanem megnézni az országot. Az ország látnivalói elképesztőek, az átlag emberek nagyon barátságosak.Figyelni akkor kell mikor az úton átmész, hatalmas a forgalom és nincsenek szabályok.
2014. dec. 30. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
91%

Étkezésre, ivásra érdemes figyelni:

- csapvízzel még fogat se moss, jégkockát se engedj beletenni az italodba

- enni csak sült ételeket (salátát, hámozatlan gyümölcsöt semmit)


Egyébként nekem is nagyon tetszett, bármikor visszamennék, érdemes sznori felszerelést vinni, a tenger csodaszép!

2014. dec. 30. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
70%
2.-s. Kicsiit eltúlzod, nem Thaiföld. Kairóban ittuk a csapvizet, máshol azzal mostunk fogat plusz a gyümölcsöket, sehol nem lett semmi bajunk. Mellesleg Kairóban iható a csapvíz, de állítólag kicsit klóros, nekünk az itthoni víz néha sokkal klórosabb.
2014. dec. 30. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
70%

Két karácsonyt ott töltöttünk, egyszer Hurghadában, egyszer pedig Sharm el-Seikh-ben (lehet, hogy nem sikerült helyesen leírnom :D).


Én ettem gyümölcsöket meg salátát, és nem lett bajom, csapvizet viszont nem ittam, mert mindenki azt mondta, hogy fosni fogok tőle o.O


ezt a két szállodát csak ajánlani tudom:

[link]

[link]


amúgy nagyon jó volt, szívesen visszamennék 1-2 hétre :D

2014. dec. 30. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
83%

jo volt bár akkor még diktatura volt,és nyugi...

csap vizet ne igyál,a taxissal előre fixáld le a viteldijat,a helyi gyerkekkel ne beszélgess(hozzájuk se szólj mert rád tapadnak),

2015. jan. 2. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
83%

Kedves Kérdező!

Pontosítsd le létszíves, egyiptom mely része érdekel? Én dolgoztam kint pár dologban tudok tanácsot adni de valami konkrétumout mondhatnál

2015. jan. 5. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Hurghada :)
2015. jan. 5. 17:23
 8/13 anonim ***** válasza:
77%

3-as, én Kairóban lakok, de nem isszuk meg a csapvizet, mert irtó büdös és rossz íze van. Még fogmosáskor is ügyelek, hogy csak egyszer öblítsek, mert másodszorra már nagyon érzem a víz ízét és öklendezek tőle. Ballonos vizet iszunk vízadagolóból. Sok lakásban víztisztító van feltéve, de a helyiek igen, megisszák a csapvizet.

Mikor kiköltöztünk mind a négyen hetekig fostunk a csapvíz és a helyi bacik miatt, mire megszoktuk. Nagyon sok turista átesik a fosós-hányós betegségen nyaralás alatt.

Javaslat: ha megvan a baj, akkor csak banánt, főtt rizst enni, gyógyszertárból Antinalt (speciálisan a helyi kórokozók ellen van - ez kiirtja azokat, az otthonról hozott hasfogó nem használ, mert csak megfogja a székletet, de a bacikat bent tartja) beszerezni és azonnal elkezdeni szedni.


Amelyik szálloda nekem a legjobban tetszett, az a Seagull volt, a két Seagull szálloda tengerpartja átjárható, mindkét partot és medencekomplexumot tudod használni. Van benne mini állatkert, csúszdapark (kicsiknek is), esti programok (kicsiknek és nagyoknak is), a kaja jó volt, kiszolgálás és a tisztaság is. Pont a központban van, jobbra-balra bazársor, a kikötő (Marina port) kb 10-15 perc séta, ahol este csodás a sétány, tele kávézókkal, fényekkel. Érdemes kipróbálni az üvegfenekű hajót (a kikötőben foglalva-fizetve, nem a szálloda strandján dupla áron áruló fiúcskáktól) Ehhez képest szerintem nem drága. A partja homokos és egy kis baksisért a strandos fiúk mindig kerítettek nekünk napernyőt és nyugágyat, ha épp nem volt szabad.

2015. jan. 5. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:

6/8 vagyok


Arra figyelj hogy éttermekben azt csinálják hogy palackos vizet rendelsz jön a pincér és ő pár léppésel az érkezés előtt nyitja a vizes palackot. Amiben persze csapvíz van :)) A turisák meg nem tudják hogy mitől fosnak :)) Mindig ha étterembe vagy kólát kérjetek. Én saját szemmem láttam hogy este töltögetik a srácok a vizes palackokat a csapból. A másik hogy mennyire szeretnétek a tengerben a strandon halakat látni. Mert csak egy szálloda van aminek olyan koralzátonyai vannak hogy majdem hanyatdobtam magam amikor megláttam. Vittünk a vizbe kis zsömléket és a méteres halakat kézből ettetük. Csak a végén ránkszóltak a búvárok amikor mégláttak hogy etetjük őket. A seagull nem rosz de a képeken sokkal nagyobnak tünik a partszaksza illetve mellette egy kis kikötővan. Én inkább a Sinbad-ot ajánlanám, nekik van a kis tengeralatjárójuk amivel a túristáknak mutatják be víz alatti világot. CSAPPBÓL sehol ne igyál még a szádba se vedd!! Boltba vehesz palackos vizet de mindig figyelj hogy originál legyen!! Nagyon messziről kerüld a parfümösöket mert amint becsalnak nem szabadulsz amig nem veszel valamit! És ez komoly! Ingyen ne fogadj el semmit hiába mindják angolul hogy ajándék! Ezek amiket leírtam a szállodán kívüliekre érvényesek. Amúgy jó hely de a legjobb a La Meridien Makadi Hotel. Ennek van nagyon komoly tengerparja. Rengeteg korall iszonyat sok hal,rája,növnyek stb.

2015. jan. 6. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:

Előző vagyok.

A tevére se ülj fel úgy hogy ingyenes mert csak akkor ültetik le ha fizetsz. Amennyit ők akarnak.

Minden árat le kell fixálni előre!

2015. jan. 6. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!