Kezdőoldal » Utazás » Afrika » Járt már valaki a Maghreb...

Demonlord90 kérdése:

Járt már valaki a Maghreb országokban (Észak-Afrika) nem kifejezetten üdülési céllal?

Figyelt kérdés
Szeretném körbevonatozni (legalábbis utazni) a Földközi-tengert a közeljövőben, s ezzel kapcsolatban érdekelne bármiféle tapasztalat, javaslat. Nem kifejezetten a látnivalókra lennék kíváncsi, s nem is az általános kockázati tényezőkre, hanem, hogy milyen a közlekedés, lehetséges-e egyáltalán vonattal (szükség esetén busszal) és hogy milyenek a határátkelések. Köszönöm előre is!

2015. febr. 3. 22:33
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha jól tudom, Algéria és Marokkó határa le van zárva, és Líbiába sem tudsz belépni szerintem. Algéria-Líbia párosba vízumot sem hiszem, hogy tudsz szerezni.
2015. febr. 3. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
100%
Líbiában polgárháború van, nem ajánlott az utazás.
2015. febr. 3. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Akkor még várok vele 1-2 évet.. kellett is ez az arab tavasz :\
2015. febr. 4. 00:28
 4/9 anonim ***** válasza:
0%

Mindig meglepődünk/elborzadunk/sajnálkozunk amikor valakit megölnek azon a környéken. Pedig, csak arra kéne gondolnunk hogy oda önszántukból mennek az emberek!


De most komolyan! Áruld már el miért? Menj el biztonságos nyaralásokra arra felé, aztán nézzél szét különböző országokban, városokban, szervezett utakon. De miért gondolod hogy jó móka ha lelőnek és megerőszakolnak, szerencsés esetben ebben a sorrendben? Tényleg nem értem.

Ha szereted az izgalmakat sétálj Ózdon, vagy a 8kerben sötétedés után.. Ott azért ha nem is leszel a végén önmagad, de legalább életben maradsz.. Na Észak-Afrikában nem.

2015. febr. 4. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
1-2 évet. Te hülye.
2015. febr. 4. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az építő jellegű hozzászólásodat :)
2015. febr. 4. 03:08
 7/9 A kérdező kommentje:

Egyébként nem kell aggódni, nem öngyilkos-jelölt vagyok, hanem a témában kutatok. Lőtték már le ismerősömet Etiópiában, nyilván kétszer is meggondolom (s felkészülök), mielőtt elmegyek valahová. Viszont nagyon szeretem az olyan embereket, akik otthonról pöffeszkedve nyelik be azt a sok hiteles információt, amit a média sugároz. S az alapján alakul ki a világképük. Majd befizetnek egy vagon pénzt előre szervezett utazásra, h elmenjenek pihenni, ahol aztán mindent jól a seggük alá tolnak, amitől persze hihetetlen önállóvá válnak.


Én inkább ismerősöktől tájékozódom, s igen, voltam már Marokkóban, Egyiptomban, Koszovóban, Albániában (éjszaka is, húú!), Transznisztriában és Kelet-Ukrajnában nem is olyan rég.. És mégsem lett semmi bajom. Keveredtem már zűrösebb ügyekbe, de valahogy mindig meg lehetett oldani.

2015. febr. 4. 03:18
 8/9 anonim ***** válasza:
ja. ugyanezt mondták a japán meg az eddigi összes túsz is
2015. febr. 4. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
akkor már menj inkább törökbe: [link]
2015. febr. 4. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!