Kezdőoldal » Utazás » Afrika » Szerintetek biztonságos...

Szerintetek biztonságos kimenni nyaralni most arab országokba?

Figyelt kérdés
Egyiptomba (Hurghadába) készülünk elmenni egy hétre nyaralni, július elején. Mennyire biztonságos ez? Szerintem egyáltalán nem veszélyes,de sokan mondták, hogy nem biztonságos kimenni, mert Tunéziában is volt valami zavargás mostanában..

2015. ápr. 22. 19:56
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
29%
Én mennék.
2015. ápr. 22. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem a turista helyeken nem annyira veszélyes, a lényeg,hogy ne menj olyan helyekre ahol nincsenek turisták.
2015. ápr. 22. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
2015. ápr. 22. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
80%

A turista övezetből ne kószáljatok el semmiképp, azonkívül biztonságos.


De mindenesetre ne most akarjátok megismerni a félreeső egyiptomi falvak életét egyedül :)

2015. ápr. 22. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
92%
A Sínait elkerülném, de amúgy nyugodtan gyertek. Mi Giza mellett lakunk, nyugi van. Hurghadában, turistaövezetekben meg amúgy is biztonságos. Mi most Alexandriába akarunk menni pár napra nyaralni, lassan igazi strandidő lesz.
2015. ápr. 23. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
73%

Utolsó!

Luxorban ettünk valami hihetetlen finom pizzát,(azóta itthon nem vagyok hajlandó pizzát enni) alu tálcákon árulják az utcán, főleg a television street-en. Sehol máshol (Kairó, Allexandria, sivatag stb) nem láttunk ilyet. Ez valami luxori specialitás vagy máshol is van?

2015. ápr. 23. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
50%
Én már voltam pár arab országban, de nem igazán kívánkozom többé ilyenbe, különösen a mostani történések után nem. Nem tudom, mi lehet a jó Egyiptomban, azon kívül, hogy ott vannak a piramisok, amiket, ha távolról nézel, gondolom nem látszik, körülötte tele van szeméttel. Mi a jó benne? Sok homok meg sok idegesítő arab, akik mind a barátaid akarnak lenni. Jó, van tenger, meg meleg. De az Horvátországban is van. Tuti, hogy inkább oda mennék.
2015. ápr. 28. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
87%
A Vörös tenger páratlan, csak azért is érdemes kimenni. Horvátország is szép, de mocskos drága, ár/érték arányban sokkal rosszabb.
2015. ápr. 28. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
87%

7. Te olyan sötét vagy mint az Űrben a sötét anyag.

Gondolom életedben nem voltál még Egyiptomban. A Föld egyik legfantasztikusabb országa. Bemenni egy több ezer éves építménybe (piramis) elmondhatatlan élmény. Egyáltalán nincs szemét a piramisok körül. Nem mellesleg Egyiptom tele van fantasztikus templomokkal, sírokkal. És bizony az átlagemberek (akik nem érdekeltek a turista bizniszben) sokkal segítőkészebbek és barátságosabbak mint a birka magyarok.

2015. ápr. 28. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
62%

"7. Te olyan sötét vagy mint az Űrben a sötét anyag."


Természetesen, hisz csak ezt jelentheti, hogy valaki nem ért egyet veled...



"Gondolom életedben nem voltál még Egyiptomban."


Nem voltam, bár ezt már egyszer leírtam. És nem is kívánkozom oda, se más arab országba egy jó ideig. Eléggé tudom, hogy mire számíthatok.



"Egyáltalán nincs szemét a piramisok körül."


Nincs a fenét:



[link]



[link]


[link]


"És bizony az átlagemberek (akik nem érdekeltek a turista bizniszben) sokkal segítőkészebbek és barátságosabbak mint a birka magyarok."



Az átlagemberek is csak a turistát látják benned. Amúgy, ha nem tetszik Mo., nyugodtan elmehetsz.

2015. ápr. 29. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!