Kezdőoldal » Utazás » Afrika » Hurghadából szeretnénk Kairóba...

Hurghadából szeretnénk Kairóba utazni a nyaralásunk alatt. Megoldható ez könnyen ott a helyszínen? Vannak szervezett utazások? Esetleg magyar nyelvűek is?

Figyelt kérdés
Tippeket, tanácsokat tudtok adni? Köszönöm!
2015. máj. 23. 12:36
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Biztos vagyok benne, hogy minden helyi szálloda szervez egy-két napos kairói kiruccanásokat, de ezt majd ráértek ott kiválasztani. Magyarul eléggé valószínűtlen.
2015. máj. 23. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha bemész Hurghada városközpontjába, rengeteg helyi szervezőt fogsz találni. Szinte más nem lesz a bazárban, mint rengeteg kacat, rengeteg étterem, és rengeteg ilyen utazásközvetítő iroda.

Ahhoz, hogy megegyezz velük, nem szükséges nyelvet beszélni, elég ha tudsz mutogatni, meg a fejedet rázni.


Persze ha magyarul szeretnéd az utat, akkor valószínűleg az utazási irodád közvetítőjét kell megkérned, de tudnod kell, kb dupla annyit fogsz fizetni, mint emígyen. Soha senki nem húz le téged annyira, mint az utazási irodád. Még az egyiptomiak sem...

2015. máj. 23. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
62%
Elmész Hutghadába a buszállomásra veszel egy jegyet Kairóba és mész. Mit kell ezen megszervezni? Kairó egy nagy város szuper (néha jó tömött) metróhálózattal, mindenhova el lehet jutni. Minek az iroda? Sok a pénzed?
2015. máj. 23. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
39%

Az elso 3 valaszolotol kerdezem, hogy voltak-e mar nyelvtudas, helyismeret nelkul Kairoban tomegkozlekedessel vagy atvagos, semilyen nyelvet nem beszelo taxisokkal? 17 millios nagyvarosrol beszelunk, kaotikus kozlekedessel, nagyon tre tomegkozlekedessel. Ha fizetnenek se mennek metroval.

Inkabb a helyi utazasi iroda szervezett utjat javaslom. Olcsobb, mint a magyar utazasi iroda es epsegben, fejfajas nelkul hazahoz.

2015. máj. 31. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

3-s vagyok, igen voltam Kairóban tömegközlekedéssel, átvágós taxisokkal akik át is vágtak de ez azt jelentette hogy egy 5 km útért nem 500 ft-t fizettem hanem 600 ft-t. Viszonyítsd a nyugati árakhoz. Budapesten a cigány több ezerrel vágott át. Városi busszal is közlekedtem, ahhoz igaz kell egy kis kalandvágy, de nem vágnak át és mindenhol segítenek megtalálni a megfelelő buszt.

A metró pedig szuper hatékony, sokkal egyszerűbb mint BP-n. Sokan vannak rajta de kulturáltabbak int itthon.

Sőt sétálni is lehet, mi pl elsétáltunk korán reggel az egyiptomi múzeum közeléből a citadellához és vissza az Ibn Tulum mecset vonalán.

2015. máj. 31. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Anubis céggel (pesti)
2015. aug. 9. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!