Kezdőoldal » Utazás » Afrika » Marokkó északi része mennyire...

Marokkó északi része mennyire elfogadható egészségügyi ellátás terén, európai szemmel?

Figyelt kérdés

Azt mesélték, hogy a 2 spanyol városban (Ceuta és Melilla) abszolút magas színvonalú minden, de az a kérdésem, hogy amint átlépi az ember a városhatárt, kapásból "igazi afrikai" viszonyok várják vagy európainak is elviselhető?


Pl egy balesetre, nem várt hirtelen megbetegedésre gondolok.


Gondolom, annyira nem lehet gáz, mint Ghanában, Guineában, stb, hogy 300 km-es területre van egy lerobbant mentő, kórház meg annyi se, de azért kíváncsi lennék, akinek van tapasztalata, mit mond erről.



2015. jún. 2. 07:00
 1/7 anonim ***** válasza:

Marokkó nem Európa, de igen, elviselhető, nemhiába jártunk ott annyian. Casablancából láttam példát, fogfájós embernek ottani magyarok fél napon belül kerítettek magánorvost, tökéletes ellátást nyújtott. Tele van az ország turistákkal, főleg franciákkal.

Hová készülsz?

2015. jún. 2. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

nem annyira turista-övezet, a Ceuta alatti, de már marokkói részre, több város, Meknesz - Fez- Rabat vonala nagyjából.

Erről esetleg van infód?

2015. jún. 2. 11:34
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem turista övezet? Dehogynem :) Rabat eleve a főváros, Fez mintha két város lenne, az újabb rész teljesen modern, jó szállodákkal, az óvárosból meg jól fel kell készülni térképpel, ott könnyű eltévedni. Marrakechben is rengeteg a turista, egészen Agadirig. Mi Tiznitig utaztunk le, bérelt autóval is, semmi gond nem volt. 2,5 hét alatt annyi bajunk volt, h az én gyomrom nem bírt minden ételt, de fel kell készülni gyógyszerrel meg pálinkával és megoldódik.
2015. jún. 2. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Afrikai viszonyok fekete Afrikában vannak és nem É-Afrikában.
2015. jún. 2. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

oké köszi, akkor remélem, h így is van. na azért én Spanyolországban is kaptam már el talán életre szóló lázat, és semmit se tudnak kezdeni vele, úgyh azért félek annyira még Délebbre menni.


A gyógyszerrel való felkészülést hogy érted? Úgy hogy csak a szokásos turista-gyógyszerek vagy komolyabban is (szóval még infúziót is vigyünk magunkkal pl? :D)?

2015. jún. 2. 16:25
 6/7 anonim ***** válasza:
A szokásos gyógyszerek: hasfogó, lázcsillapító, Fenistil gél, stb. De majd látni fogod, h Marokkótól nem kell félni. Nekem nagy élmény volt.
2015. jún. 3. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

rovarok, pókok, esetleg kígyók vannak a nagyvárosi területeken kívül?

+ a malária akár Délebbre se nagyon jellemző?

2015. jún. 3. 08:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!