Kezdőoldal » Utazás » Afrika » Milyen Európán kívüli önkéntes...

Milyen Európán kívüli önkéntességben vettetek részt?

Figyelt kérdés
Ha rákeresek a neten, már ezerszámra találni önkéntes lehetőségeket Európán kívül. Érdekel uptodate infó, hogy ki vett részt ilyesmiben, és milyenen a tapasztalatok?

#önkéntes #Ázsia #külföld #Afrika #önkéntesség #India #önkéntesség ingyen #indiai önkéntesség
2015. nov. 5. 16:56
 1/3 Tyety válasza:
100%

Nos ez egy nehéz kérdés és nagyban függ attól, hogy milyen célból, területre és milyen keretek között mész.


Én megpályáztam Campus Hungary ösztöndíjat és Amerikában töltöttem 3 hónapot egy non-profit szervezetnél, amely nagymacskák megmentésével foglalkozik. Eleve úgy kerestem konkrét helyet, hogy december/januártól kezdhessek, állatokkal foglalkozzon a szervezet, valami olyat csináljak amire Európában nem lenne lehetőségem és biztosítsa legalább a lakhatást. Ez eléggé standardnak bizonyult a keresésem alapján (ilyen területen legalább is) és gyakornokság (internship) néven futott, de önkéntességnek minősült, mert lakhatást és étkezést biztosítottak, de fizetés nem járt. Az is általános, hogy 3 hónap volt a max. ott tölthető idő, mert külföldiként ennyi időre kaphattál ESTA vízumot. Ez azt jelentette, hogy pár ezer forint és azt X-eled be, hogy látogatásod oka Leisure, tehát nem dolgozni mész, amit a fogadó szervezet is igazol egy aláírt dokumentummal, hogy önkéntes munkára mész és a kiszabott idő után nem fognak állandó jelleggel foglalkoztatni [ennek azért járj utána én 2013. decemberétől 2014 februárjáig voltam és már akkor rebesgették, hogy változás alatt áll a rendszer a munkavízum kapcsán, nem tudom az önkéntességet ez érintette-e, nagy valószínűséggel nem]. Én személy szerint azért kerestem így, mert a Campus ösztöndíjból a repülőút kiperkálása után nem túl sok maradt. Anyagilag kint nem volt gondom semmire, 50$ járt hetente kajára, ami bőven elé volt, szállás OK volt.


Tudtam, hogy fizikai, kint végzendő munkára megyek, de nem hittem, hogy ennyire megterhelő lesz. És ezt nem a munkára értem, bár természetesen néha fárasztó volt, hanem a heti egy szabadnapra és a hét többi napján való 7.00-18.00 tartómunkaidőre egy maximum 30 perces ebédszünettel egész nap, minden egyéb pihenőidő nélkül. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy attól függetlenül, hogy te önkénteskedni mész a fogadó szervezet nagy valószínűséggel annyira fog téged, mint ingyenes munkaerőt kihasználni, amennyire csak lehet. Ezen kívül nagyon sok függ a vezetéstől és hogy kikkel kell együtt dolgoznod, amit neten keresztül szinte lehetetlen belőni. Ennek ellenére is azt kell mondjam, hogy élveztem a dolgot, de ilyen megfeszített tempóval nem is bírtam volna 3 hónapnál többet kint maradni. Ha hasonló leírással találkozol, vagyis heti minimum 1 szabadnap, esetleg több: ne vedd készpénznek. Míg kint voltam mást sem hallottam, csak hogy sosem voltunk még ebben a téli időszakban ennyien, de így sem kaptunk több szabadidőt, így azon az egy napon inkább regenerálódott az ember és em barangolt messzebbre. Viszont ha ügyesen kalkulálsz és foglalsz járatot, akkor egy 3 hónapos gyakornokságnál is maradhat időd a vízumot lejártáig, ami 90 napra szól és még simán beleférhet, hogy utána szállást foglalj valahol és néhány napban szétnézz valahol. Ezt is érdemes előre megtervezni, esetleg eleve így keresni célállomást, hogy hol néznél szét szívesen =)


Érdemes az éghajlati viszonyokat is bekalkulálni, mielőtt még nekiindulsz, mert pl. Texas és Florida kánikulája nyáron elviselhetetlen, hogyha nem vagy a 90%os páratartalomhoz szokva, vagy a Minnesotai -15°C-os téli hideghez.


Azt tanácsolnám szűkítsd, hogy mi a célod azzal, hogy odamész (főként világot látnál, vagy valami spécit akarsz kipróbálni), milyen területen önkénteskednél, illetve mikor és hol. Én csak 2 helyre jelentkeztem és ebből be is jött az egyik, szívesen csinálnak skype interjút, hogy megismerjék a jelentkezőket és általában, ha meg tudod oldani az odajutást és értelmes, logikus válaszokat adsz amellett, hogy lelkesedsz azért, amit csinálnak és te is csinálni fogsz, ha téged választanak, akkor nem lesz gond. Ami problémát okozhat az az időpont, mert nyilvánvalóan a nyári időszak jobban be van telve, akár 1 évre előre. De ha esetleg télen is ráérsz, érdemes akkor menni és valami melegebb helyre =)


Bármi kérdésed lenne esetleg, nyugodtan írj itt, vagy privátban.

2015. nov. 7. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Bocs, én is kérdeznék, ha szabad: kezdő nyugdíjasként és jó német nyelvtudással, műszaki diplomával, első sorban fizikai munkára én is jelentkezhetnék önkéntesnek valahová, vagy semmi esélyem? Jól elfoglalom magamat, de még mindig annyi a szabadidőm, hogy simán beleférne valami ilyesmi! (F/64) Köszi.
2015. nov. 15. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Anna713 válasza:

Több személyes tapasztalatot is hallgattam a programról. Volt egyetemi szaktársam is végigcsinálta. Voltak nehéz időszakai közben, de a végén hálás volt és sokat változott előnyére. Hetekig mesélte az afrikai élményeit, meg a távol-keleti utazásokat. :) Ezen keresztül ment:

[link]

2016. márc. 21. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!