Kezdőoldal » Utazás » Afrika » Max 1 hetes egyiptomi körút....

BélaXY7 kérdése:

Max 1 hetes egyiptomi körút. Saját szervezéssel (többi lenn)?

Figyelt kérdés
Gondolkodok egy egyiptomi körutazáson és azt hiszem utazási iroda nélkül saját szervezéssel azt hiszem olcsóbb de javítsatok ki ha tévedek. :) A lényeg h van vkinek ezzel tapasztalata? Mennyire kivitelezhető? Gondolom vannak helyi körút szervezők stb.

2015. dec. 12. 10:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Az utazási irodáknál minden olcsóbb.


Első körben kitalálnám a helyedben mit is szeretnék megnézni. Sivatagot, Kairót, esetleg a Nílust. Ha ez megvan, lehet megadni a kereteit.

Budapestről Egyiptom repülővel nagyon olcsó tud lenni, Malpensán át Wizzair + Easyjet kb 10eFt/fő, de ha Isztambulon át mész Wizzairrel, majd Pegasussal tovább is kb ennyi.

Egyiptomon belül vonatozhatsz ( [link] de ami szintén nagyon kellemes és OLCSÓ a téli hónapokban, keresel egy Nílusi hajóutat.

No nem holmi sz.r magyar irodánál. Olyan időket élünk, hogy egy hét luxushajókázás 150 euró.

2015. dec. 12. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Mi a párommal így jártuk meg.

De egy hét semmi és az messze nem körút.

Amúgy igaza van az elsőnek.

1hét kb 3 nap Kairó, ebből 1 a 3 piramis hely, éjszakai mezei vonat Luxor 3 nap vissza Kairó

Nemrég az Alitalianak voltak jegyei 60e forintért.

Egyiptom fantasztikus hely, könnyen utazható, mindenhol látnivaló és nagyon olcsó, a pizzájuk meg ver bármilyen olasz pizzát.

De először el kellene dönteni mit akarsz megnézni.

Helyben sem kell semmilyen szervező, mindent meg lehet oldani egyedül.

2015. dec. 12. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Ahogy én nézegettem Hurghada onnan mondjuk Kairo, majd piramisok egy Nílus majd haza. Elég kommersz de... így elsőnek plusz a költségek se utolsóak. Nagyon maximum 200k. Az egészre.
2015. dec. 12. 12:29
 4/13 anonim ***** válasza:

Ez így belefér, de ne csak a Gizai piramisokat nézd meg hanem menj el Saqqaraba és Dashurba is. Gizában ne menj be a piramisokba hanem inkább Dashurba a Red piramisba (ingyenes).

A Nílustól ne várj sokat, egy folyó mint pl a Tisza, igazán szép Aswan környékén. A 200 elég lesz.

2015. dec. 12. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem akarsz feltétlen a tengerparton pihizni, Hurghadát kihagynám. Csak egy nagy üdülőtelep.

Kairo legalább 3 nap: egyik a piramisok - ahogy írták Dashur, Memphis, Sakkara, Gíza - erre érdemes kisbuszt bérelni sofőrrel. Másik nap az óváros, harmadik múzeumok. Még egy napra el lehet menni Alexandriába, 2 óra vonattal.

Csak Felső-Egyiptomban eltöltöttünk egy hetet, rohamtempóban: Abu Szimbel, Asszuán, Edfu, Esna, Como-Ombo, Luxor és környéke.

A buszok gyakran sokat késnek, a vonat, belföldi repülő járatok olcsók és megbízhatóak.

2015. dec. 12. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Hurghadát én is passzolnám, tengerparton dögleni közelebb is tudsz, egy nagy rakás semmi az egész és az is lepusztulóban van. (Már olcsónak se nevezhető az odajutás, mert a wizz tudtommal szünetelteti a járatot.)
2015. dec. 13. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
(ú, a Nílus Asszuánnál tényleg hihetetlen gyönyörű, most nagyon visszavágyom...)
2015. dec. 13. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
47%

Nagyon jókat írtak előttem, de én lebeszélnélek róla.


Hiába gyönyörű egyiptom, az ország jelenleg erős katonai készültségben van, ami azt jelenti, hogy minden műemléknél halomszámra áll a katonaság pl.


Nem a legideálisabb hely jelenleg nyaralásra abból a szempontból sem, hogy az utóbbi időkben számos incidens volt a turistákkal kapcsolatosan.


Egyiptom jelenleg a "II. Fokozott biztonsági kockázatot rejtő országok és térségek” biztonsági kategóriába tartozik, ami annyit jelent, hogy erősen veszélytetett terrorcselekmények által pl., és az utazás jelenleg nem javasolt.

2015. dec. 15. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
51%
Egyiptom baromi régóta van abban a kategóriában, én azóta kétszer is jártam ott, és terveztem harmadszor is, csak nem jött össze. Ahová nem szabad menni, az a Sínai, meg most az oázisok, de oda úgyse engednek. Illetve a középső rész, ott mi is rendőri kísérettel voltunk. Kairóval, Alexandriával, Luxorral, Asszuánnal, Hurghadával semmi baj. Az meg, hogy mindenhol katonák vannak, növeli a biztonságot.
2015. dec. 15. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
37%
8.-s ilyen hülye demagóg dumát rég hallottam, szerintem te maradj a szobában és nézd a szennycsatornákat az való neked.. Egyiptomban éreztük magunkat az egyik legbiztonságosabb helyen pedig mi megjártuk csak ketten a sivatagot is. Mellesleg szinte minden ország a II kategóriában van ami pl azért is lehet mert nincs ott magyar követség.
2015. dec. 16. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!