Kezdőoldal » Utazás » Afrika » Elmennétek Tunéziába nyaralni?

Elmennétek Tunéziába nyaralni?

Figyelt kérdés

Tervezi most valaki?Vagy ha oda nem,milyen más alternatíva van?

Görögország nem annyira vonz,mindenki odamegy,nem is túl olcsó,és nekem az nem nyaralás,hogy szaladgáljak bevásárolni,főzzek,vagy konzerven éljek 2 hétig.


2016. jan. 13. 08:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
49%

Tunéziába nem mennék, de csak azért nem mert soha nem vonzott ez az ország. Hogy hova mennék?

Mi most tervezzük a kínai és Thaiföldi utat. Thaiföldön voltunk 1 hónapja, és annyira beleszerettem, hogy visszavágyom. Olcsó is, szép is, meleg is van :)

2016. jan. 13. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Én is szívesen elmennék oda,de a pénztárcám nem engedi...Azért Tunézia és Thaiföld nem egy kategótia!!!

Jó nyaralást!! :)

2016. jan. 13. 09:31
 3/12 anonim ***** válasza:

Szia,


én sem mennék ebben a helyzetben észak-Afrikába, akkor Spanyolország déli része felé nézelődnék, az sem húzós anyagilag, és a parton nagyon jó dolgotok lenne. :-)

2016. jan. 13. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

első vagyok.


Nem tudom mennyibe kerül egy tunéziai utazás, de szerintem Thaiföld olcsóbb lenne, ha mindent egyénileg oldanátok meg. De mondjuk abban igazad van, hogy kinek mi az olcsó.. De most kíváncsi lettem. Megmondanád, hogy mennyibe kerül egy tunéziai utazás?

2016. jan. 13. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

350.000-ért júniusi indulással 14 nap all inclusive,a szállodának saját tengerpartja van,napágyak,napernyők ingyenesek,ingyenes wifi.

Ebbe benne van az utazás oda-vissza transzferrel,szállással mindennel együtt.Ezen kívül csak költőpénz kell.

Tavaly Hurghadán voltunk,az 370 volt,de most ott is feljebb mentek az árak a tavalyihoz képest....

2016. jan. 13. 11:07
 6/12 anonim ***** válasza:

Egy főre ennyi, vagy a családnak, bocsi, de nekem nem egyértelmű.


Amúgy Dél-Kelet Ázsia kifejezetten olcsó. Jó az útiköltség drágább, de a szállás és az étkezés igen csak olcsó, így összességében nem sokkal drágább.


Nekünk olcsóbbra jött ki, mint tavaly Toszkána, csak több szervezés kell.

2016. jan. 13. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
2 főnek...ez tényleg kimaradt....bocsánat :):)
2016. jan. 13. 12:27
 8/12 A kérdező kommentje:
Ha már én írtam konkrét összeget,írnál Te is??Én is kíváncsi lettem.....ha nem szeretnéd ide írni,írhatod privát levélbe is....köszönöm :)
2016. jan. 13. 12:29
 9/12 anonim ***** válasza:

6-os válaszoló vagyok, szóval a Thaiföldes választ nem én írtam, arról nem tudok nyilatkozni.


Szeptemberben voltunk Malajziában és Kambodzsában, ketten, két hetet.


Kettőnknek ez az út az alábbiak szerint alakult. Tény drágább, mint Tunézia, amikor írtam, hogy nem sokkal több azt hittem az általad megadott ár egy főre vonatkozik, tehát, hogy összesen ennyi, már nem helytálló amit írtam.


Repülőjegy:

Budapest-Kuala Lumpur-Budapest: 236.000 Ft

Kambodzsába és Langkawi szigetére utaztunk el, ezeket "országon belüli utazásként írtam fel", a külön árakra nem emlékszem, de 50.000 Ft körül volt.


Az összes repjegyet akciósan vettem, tudtam mikor akarunk menni és kb. 2 hónapig néztem rendszeresen az akciókat, hírleveleket, fórumokat olvastam.


A szállás: kb. 60.000 Ft volt


Enni főleg az utcán ettünk, volt olyan, hogy 1000 forintból megvacsiztunk ketten, de olyan, hogy ennek a többszörösét költöttük.


A szállásunk nem volt all inclusive, sőt inkább kis lepukkant szállások voltak, de tökéletes volt. Tényleg csak aludni aludtunk a szobákban.


Kambodzsába kellett vízumot venni, annak is volt költsége 25 USD/fő.


Erre jött, a robogóbérlés, riksa, múzeumbelépőt nekünk nem kellett venni, mert mindkettőnknek van sajtóigazolványa, azzal mindenhova bemehettünk.


Amire még emlékszem, mert az drága volt Langkawin a jet skis szigettúra, 500 RM volt kettőnknek. Az olyan 35.000 Ft.


Azért nem tudok pontos árakat, mert nem egyszerre vettem meg. Mindent amikor épp valami akciót láttam foglaltam. Direkt az olcsó megoldásokat kerestem. Tény, hogy ennek a pénznek a sokszorosából is ki lehet hozni ezt a nyaralást.

2016. jan. 13. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Én vagyok aki a thai utat ajánlotta.

Mi most voltunk decemberben Thaiföldön 16 napot. Külön-külön nem tudom leírni, hogy mi mennyibe került, mert ugyan mi intéztünk mindent, de külön nem írogattam össze az árakat.

Mi ketten mentünk air China géppel, majd átszállással air thai géppel. De ezen kívül repültünk még egyszer amikor Khoi Samui szigetre mentünk pár napot.

De írom az elején. Ugye először Bangkok, majd onnan elmentünk Chiang mai-ba majd Kanchanaburiba. Itt pár méterre volt a szállásunk a Kwai folyó mellett ahol a híres híd is áll. Majd voltunk a szigeten is.

Thaiföldön belül utaztunk repülővel, hálókocsis vonattal, távolsági busszal.

Mivel a király születésnapja is decemberben van, így szinte mindenhol voltak vásárok, programok voltak. Pl: Kwai folyónál 300 baht/fő volt a hídnál a csatajelenet, fesztivál belépő.. Elmentünk a tigris farmra is ahol a buddhista szerzetesek jelenleg 140 tigrist gondoznak. Itt amire lehet mindenre befizettünk ami bizony nem olcsó. (de megérte) a belépő 600baht/fő. Ha etetni, fürdetni és játszani akarsz tigrisekkel úgy, hogy nincs se ketrec, se lánc , semmi akkor 1500 baht/fő. Reggel 7-kor külön program van ami 4 órás, és szintén eteted, fürdeted, sétáltatod a tigriseket, de itt vannak baby tigrisek akiket cumisüvegből kell etetni. Ez 5000 baht/fő (imádni valóak a kicsik, annyira jó volt etetni őket, de iszonyú hangosan tudnak nyávogni...:)

Szállásunk mindenhol tökéletes volt. Bangkokban az old townban volt a szállásunk kellemes szálloda ahol reggeli járt.Itt benne volt a transzfer is ami reptérről vitt minket a szálláshelyre. Kwai folyónál luxus szállodában voltunk. Szintén benne volt a reggeli.Medence, pezsgős fürdős kád..Tökéletes.

Chaing Mai-ban luxus bungalóban voltunk külön medencével. Ez is az old town ban volt. Elefánt túra, vízesés túra stb.

A szigeten luxus bungaló amihez járt külön tengerparti rész..Reggeli itt is volt. Itt motor bérlés is volt, vagyis mindenhová motorral mentünk.

A kaja meg (reggelit nem veszem, mert mindenhol kaptunk a szállásnál) egyéni volt. Ott ettünk ahol akartunk, annyit amennyit akartunk. Ettünk 5* étteremben de ettünk egy igazi thai piacon is..voltunk thai Zoo-ban is, mert kíváncsiak voltunk, hogy milyen életük van az állatkerti állatoknak (kellemes csalódás)

Szóval mindennel együtt kettőnknek olyan 1700 FONT volt az egész nyaralás. Ez átszámítva olyan 700 ezer forint. Ja és ebbe benne van, hogy rengeteg ruhát, szuvenírt vásároltunk..és benne van a 2 napos kínai utunk is Pekingbe. (szállás, kaja, belépőjegyek stb)


Mi inkább olyan turisták vagyunk akik mennek, és mindent megnéznek amit lehet. Minket érdekel az ország kultúrája, kirándulások, az ország sokszínűsége érdekel. Khoi Samui szigetre csak azért mentünk, hogy legyen pár nap amit napozással töltünk el. De csak napozni 16 napon keresztül az nagyon unalmas lett volna. Ha csak a szigetre mentünk volna, és csak napoztunk volna akkor olyan 300-350 ezer forintból is bőven megúszhattuk volna..

Így ha csak napozni akartok, csak a tengerpart közelben akartok lenni , akkor annyiért amit írtál a tunéziai útra, azt Thaiföldön is megoldod..

2016. jan. 13. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!