Kezdőoldal » Utazás » Afrika » Jogosan néznek idiótának a...

Jogosan néznek idiótának a szüleim és a barátaim, amiért Afrikába akarok menni?

Figyelt kérdés

Elég vállalkozószellemű vagyok. Régi álmom volt, hogy ne csak Európát lássam, hanem egészen távoli helyeket. Ezért esett a választásom Afrikára. Azt tervezem, hogy levezetek Budapestről, a Dél-afrikai Port Elizabeth-ig, aztán vissza. Van egy erre alkalmas autóm és kétmillió forintom. Ennyi pénz, úgy tudom, elég, mert olcsó a benzin arrafelé, ráadásul egyes helyeken erős infláció is van, így a pénzhiány nem okozna gondot.


Viszont, bárkivel beszélek, mindenki komolytalannak néz, meg, hogy nőjek már fel, és hasonlók. Komolyan én vagyok az idióta, hogy ilyenre vállalkozom?


2016. máj. 7. 13:05
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
En is szeretnek egyszer csinalni egy ilyet, csak meg tanulok es penzem nincsen ra:D ugyhogt en nem nezlek hulyenek. Megnyugtattalak?:D
2016. máj. 7. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
88%

"ráadásul egyes helyeken erős infláció is van, így a pénzhiány nem okozna gondot."


Ha erre akarod építeni az utadat, az sok mindent megkérdőjelezhet nálad.

Bocs.

2016. máj. 7. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
Legfeljebb, még gyűjtök pénzt. Köszi a választ, de a kérdés nem ez volt. :)
2016. máj. 7. 13:16
 4/25 anonim ***** válasza:
94%
Nekem is szoktak lenni ilyen elképzeléseim hogy különösnek tűnő helyeket megnézek, sőt trópusi országokban akár tanyán is élnék. Egyáltalán nem tartom idiótaságnak ha valaki ilyen helyeket nézne meg vagy akár oda költözne. Idehaza is gyakran erdei tanyákat nézegetek nyaranta, ami akár lakhatási vagy csak hétvégi ház céljára alkalmas.
2016. máj. 7. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
39%
Talán azért tartjak ezt idiótaságnak mert a) kétmillió forint ehhez egyáltalán nem biztos hogy elég b) a dolgok kezdete lesz irtó érdekes, hogy tervezel Budapestről autóval Afrikába kerülni? Van biztonságos útvonalterved? Nagyon nem egyszerű. Algériában a nagyobb városokon kívülre nem javasolják az utazást [link] Egyiptomba egyáltalán nem ajánlatos utazni [link] , Líbiáról nem kell sokat beszélni, Marokkóból nincs délre út a Nyugat Szaharai térség miatt.
2016. máj. 7. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Természetesen hajó átvisz Afrikába. Marokkón át Mauritániába, onnan Szenegálba és így tovább. Nincs sűrű úthálózat, de legalább van. A biztonságosnak nevezett afrikai országokon mennék keresztül.
2016. máj. 7. 15:41
 7/25 anonim ***** válasza:
51%
Mauritania? Biztonságos? [link] ? Ez? Global Affairs Canada advises against non-essential travel to Mauritania due to the rise in terrorist threats against Western interests. .
2016. máj. 7. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
62%

Szerintem inkább Kelet-Afrikát válaszd, az stabilabb most. Mondjuk Szudán necces... Én egy dologtól félnék, hogy a tied lesz az egyetlen jó állapotú nyugati autó az egész kontinensen, az első adandó alkalommal elkötik majd :-) Semmiképp ne menj egyedül, inkább valami könnyen szerelhető, régi autóval és néhány pótalkatrésszel vágj neki. És legyen valami alap autószerelő tudásod.


Amúgy jópofa kaland lehet a dologból.

2016. máj. 7. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
92%

Vannak overland fórumok, de az eddigi válaszaid alapján azért megkérdőjelezem a tudásod a témában, kérdező...Milyen az az erre alkalmas autó, ami neked van?


De én azért nézlek hülyének, mert 0 korábbi tapasztalattal próbálsz egy ekkora utat instant bevállalni. Turistáskodj először, menj el Marokkóba, Egyiptomba, Kenyába, Tanzániába, Ugandába, Namíbiába, Botswanába, Dél-Afrikába, Ghánába, stb.

2016. máj. 7. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

Enyhén emelt 123-asom van. Mivel egy ilyen túrát csak régi autó bírna ki, ezért választottam ezt a típust. Ez, a régiek közül is a legstrapabíróbb, és ha kell, az út szélén megszerelem. Ellopni nem fogják, mivel nem új autó és Afrikában nem is egy ritkaság. Szerelési tudással rendelkezem. Nyilván anélkül neki sem érdemes indulni.


Nyilván megkeresek még tapasztalt utazókat is, csak gondoltam, hátha van itt valaki, aki el tud látni információkkal.


Azonban, megint eltértünk a kérdéstől, kedves válaszolók.

2016. máj. 7. 19:02
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!