Kezdőoldal » Utazás » Afrika » Aki utazott már Afrikába...

Aki utazott már Afrikába utazási irodával, melyik társaságot választotta. Ajánlanád is? Dél Afrika érdekelne, különösen a Viktória vízesés.

Figyelt kérdés
2016. júl. 18. 14:00
 1/8 anonim ***** válasza:
70%
Ha teheted inkább egyénileg intézd el az utazást. Fele annyiba kerül csak mint az utazási iroda ajánlata, és több helyre is eltudsz menni amit az utazási iroda nem csinál meg.
2016. júl. 18. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
80%

Az utolso ket honapban haromszor volt szerencsem megjarni Del-Afrikat. Ebbol ketto uzleti ut, egy pedig csaladi szafari.


Altalaban magamnak szoktam megszervezni a utat, de Del-Afrikaban sajnos nagy szukseg van helyismeretre mert nem mindegy hova mesz.


Egyenileg utaztunk (repjegyet magunknak vettuk) de a helyi korut megszervezesere felbereltunk egy helyi utazasszervezot aki egy szuper programot allitott ossze kifejezetten nekunk, nagyon jo szallasokkal es kedvezo arral (igaz hogy hala annak is hogy a rand most jelenleg melyponton van.) Nekem elsosorban idot sporolt ezzel, mert nem tudom mennyi idobe tellett volna ezeket magamnak megszervezni. Neten kommunikaltunk veluk, es mikor segitsegre volt szuksegunk mindig azonnal felvettek a telefont es rendelkezesunkre alltak (sok nem volt de pl a rendorok megallitottak es le akartak huzni, akkor azert jol jott a telefonszam.)


Mondjuk ha pl csak rezervatumokban alszol (ebben tudok segiteni tanaccsal) akkor nincs problema, mert azok turista helyek, ott nincs veszely. Azt magadnak is meg tudod szervezni.


Ha viszont varosokba is mennel (Johannesburg, Durban) akkor nem art egy helyi szervezo legalabb arra az idore. Sowetoba (Nelson Mandela haza) pl kifejezetten nem ajanlott feher embernek egyedul bemenni. Ugyanez igaz Johannesburg belvarosara. Nagyon nem mindegy hogy merre vezetsz, merre mész. Egyes varosokban vagy pl ha atmesz Zimbabweba vagy Szvazifoldre akkor ugyanez, nem ajanlott idegenvezeto nelkul maszkalni. Az emberek kedvesek de tudni kell bizonyos alapdolgokat a kulturarol es hogy mit csinaljunk es mit ne, hogy ne legyunk bajban.


Gyerekekkel utazóknak is tudom ajánlani az utazasszervezot mert sok helyre bizonyos korhatar alatt nem lehet bemenni vagy bizonyos programokon valo reszvetel is korhatarhoz kotott.


Szoval osszessegeben szerintem a jegyet intezd magadnak, es nezd meg hogy:

- milyen programot szeretnel, hova mennel

- mennyi idot szannal a szervezesre

- kerhetsz arajanlatot a helyi irodaktol es osszehasonlithatod hogy mennyibol jonne ki nektek.

Mi harman ket hetre autoberlessel, nagyon korrekt szallassal, etkezessel es programokkal (belepojegyek, szemelyes idegenvezeto Szvazifoldon aki elvitt bennunket egy egesz napra a helyiek koze, ami az egyik legjobb resz volt az utazasban) osszesen fizettunk 2000 eurot (33 000 rand).

Ha ennel egyenileg olcsobbat talalsz akkor erdemes magadnak szervezni.

2016. júl. 18. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszönöm a tanácsokat, különösen a második, bőséges leírást :)

Sajnos az a bajom, hogy a nyelvi nehézségek miatt nem merek nekivágni egyedül. Az angolom elég gyenge, ezért egy osztrák hosszú hétvégére még el merek menni, de egy Afrikába már biztos hogy nem :(

2016. júl. 19. 07:35
 4/8 anonim ***** válasza:
Csak a tisztánlátásért: A Viktória-vízesés nem a Dél-afrikai Köztársaságban van, hanem onnan jó ezer kilométerrel arrább, Zambia és Zimbabwe határán található.
2016. júl. 25. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
40%

Utolso, viszont Del-Afrikabol szerveznek oda utat, sot a repulojarat is Johannesburgbol indul. Tobbek kozott. Es sok utazast szerveznek ugy, hogy Del-Afrika es aztan atrepulnek a Victoria Falls-hoz. Szoval azert annyira nem hulyeseg ebbol kiindulni, mert inkabb biznam magam egy Del-Afrikai szervezore,mint egy zambiaira vagy zimbabweire, ha ok szerveznek oda egyaltalan valamit... hogy egyenileg lehet-e menni, azt nem tudom, azt viszont igen, hogy nem ajanlott, tobb forrasbol is. Bar olyat is hallottam, de ezt szemelyes ellenorzes hijan nem tudom megmondani hogy tenyleg igy van-e, hogy a vizeses csak csoportban latogathato...

Persze lehet lepontozni, sejtem ki lehetsz, mert altalaban ez a szokasod...

2016. júl. 25. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Persze lehet lepontozni, sejtem ki lehetsz, mert altalaban ez a szokasod...


Ezt nem is értem, de azért köszi a válaszodat! :)

2016. júl. 27. 07:53
 7/8 anonim ***** válasza:
55%

Kerdezo, nem rad ertettem, bocs :)

Van egy kedves forumtarsunk itt aki okosabbnak hiszi magat mindenkinel :)

2016. júl. 27. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
:)
2016. júl. 28. 07:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!