Kezdőoldal » Utazás » Afrika » Vélemények Egyiptom?

Vélemények Egyiptom?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Június 28.tól utazunk Egyiptom, Hurghadára, The Grand Resort szállodát foglaltuk le. Tudnátok írni esetleg a szállodáról, akik esetleg jártak már ott? Milyenek az ott dolgozók, ételek, környezet, szálloda tisztasága?

Fakultatív programnak, Luxort, a quadozás-tevegelés, illetve a Giftun szigetet szeretnénk választani. A kérdés a Giftun szigetről lenne még, hogy mondják az Orange Bay is mennyire szép, az miben különbözik a Giftun szigettől? Hova érdemes inkább mennünk? Illetve a programok mondjuk Luxor az utazási irodában szerintünk drága 110 euró/fő. Ezt olcsóbban hol tudnánk esetleg elrendezni? Egyiptomban mondta az utazási iroda, hogy eurót vigyünk és fonttal fizessünk, na de programokat is fonttal lehet fizetni? Melyikkel jönnénk ki jobban?

Előre is köszönöm a válaszokat!

ui: Kérlek titeket, csak olyan válaszoljon aki tud értelmesen is és aki tisztában is van a dolgokkal :)



#Egyiptom #Hurghada.
2017. márc. 16. 01:04
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Illetve, még a programokról nem kaptunk annyira betekintést az irodától, mert még folyamatban van a programok árai, és hogy hova szerveznek, de mondjuk ha a Giftun szigetre kihajózunk, ott menetközben van lehetőség palackos búvárkodásra is ? Az mennyi lenne körülbelül?/fő
2017. márc. 16. 01:06
 2/20 anonim ***** válasza:
16%

"...utazunk Egyiptom, Hurghadára, The Grand Resort szállodát foglaltuk le."


Eleg jol mehet a csaladnak, ha az egesz szallodat le tudtatok foglalni :D :D :D

2017. márc. 16. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
34%
Ertem, tehat lefoglaltatok egy utat x szazezerert egy utazasi irodaban, es miutan kifizetettek mindent idejossz kerdezgetni, hogy amugy milyen a szalloda meg a kornyezete? Ennyi esszel inkabb maradjatok itthon. De egyebkent beutod a hotelt a booking.com rendszerebe (valoszinuleg benne lesz), es eleg nagy esellyel ott lesz 500+ review rola valodi kepekkel - meg harmadannyi arral, mint amennyit ti fizetettek erte.
2017. márc. 16. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
42%

Minden kérdések legalja,mikor valaki így kezdi,hogy "voltunk az utazási irodába,már ki is fizettünk egy rakat pénzt,DE......"

Csatlakoznék az előttem szolohoz,hogy ennyi ésszel......

2017. márc. 16. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
75%

Én kíváncsi voltam, így megnéztem a booking oldalán szállodát. Elsőnek

Grand Seas Resort dobja ki. Ha ez az a hotel,akkor nem a legjobb szállást kaptátok.

A vélemények szeinrt csak 6.6 pontot kapott. Én személy szerint sosem választok ennyi pontszámú szállást.

10 ember véleményét elolvastam, de több 100 vélemény van. Amiben megegyeznek, hogy az étkezés pocsék, monoton, mindig ugyanaz van, így az éttermi része borzalmas. Megjegyezték többen is, hogy nincs nagy tisztaság, a személyzet nem kedves, a szobák bútorai öregek, elnyűttek, a légkondi nem mindig megy stb.

Szóval sok a rossz. Jó pontnak a többség a medencét, és a közeli tenger írta le.

Én voltam Egyiptomban(többször is) igaz egyéni tervezéssel. Így a tapasztalatom az, hogy ha egy szálloda kevesebb mint 8 pontot kap akkor az nagyon nem jó. Egyiptomban a tisztaság teljesen mást takar mint nálunk egy szállodában- Grifin szigetekről annyit, hogy én 2015-ben voltam ott. Már akkor több volt a turista mint kelett volna. A táj szép, a homok fehér (mér ha nem lepi el a sok szemét) Amikor én voltam, sok arús, falatozók, bárok voltak, ami rontotta az összhatást. Búvárkodni lehet, de elég sokan vannak. Nekem olyan szalag turizmusnak tűnt az egész. Sokan voltak,, mintha futószalagon mentek volna a dolgok. De a látvány tényleg gyönyörű volt. Mivel most 2017 van, és ugye egyre jobban kiépült a turizmus, egyre több ember megengedheti magának, hogy ilyen tájakra is menjen, lehet még zsúfoltabb lesz. Legyen szerencsétek, hogy kevesen legyenek. Pénzről: Mi mindenhol fonttal fizettünk. A helyiek jobban kedvelik, és könnyebben tudsz (és kell is) alkudni. A múzeumokban is fontot jobban elfogadják.

2017. márc. 16. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
88%

Jelenleg igen kevés turista jár Egyiptomba, szóval tömeg az nem lesz a Giftunon.

Június eleje kicsit korai, még nem lesz jó meleg a tenger. Luxorba tudsz magad is repülőjegyet venni az Egyptair oldalán. Ott látod a jegyárakat is, és tudsz viszonyítani, hogy a 110 € sok-e. Mert azt nem gondolom, hogy busszal mennétek... Ott helyben pedig fogsz egy taxit és az egész napra körbevisz...

Napihajózást minden sarkon be lehet fizetni, általában szeretik, ha euroban fizetsz, de anyagilag nem jársz jobban a fonttal sem.

A víz alatti világ szép, de Hurghada környékén elég lepusztultak a korallzátonyok. Intro merülésre levisznek tanfolyam nélkül is, kipróbálhatod a búvárkodást. De vigyázz, merülés után 18-24 órát várni kell, mielőtt repülőre szállsz, különben dekobeteg leszel!

Én Dahabban quadoztam, az jó volt. De ezt, és a tevegelést is kínálják minden sarkon a helyiek, sokszor töredék árért, mint az utazási iroda.

2017. márc. 16. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
15%

Tutira veszem, hogy láttad, Egyiptomban az általad foglalt időpontra 19 euró egy éjszakára egy 5 csillagos hotel all inclusive ellátással. Nem holmi putri, 5 csillagos, a németek szerint is normálisra értékelt luxushotel kerül ennyibe. Mindenestül, erre már ráfizetned sem kell.

[link]

Ennek az az oka, hogy épeszű ember nem megy Egyiptomba!!!

Érted? Kérhetsz tanácsot magadhoz hasonlóaktól, akik ugyanúgy tájékozatlanok, és meg fognak erősíteni benne, hogy milyen ügyesek vagytok már ketten.

De nem.

2017. márc. 16. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
77%

Én minden évben megyek Egyiptomba, és még élek...

Kicsit felfújják ezeket a problémákat. Kifejezetten próbálnak nagy rendet tartani, mivel az ország turizmusból él, és pillanatnyilag nem állnak jól. Szerintem Hurghadában nagyobb biztonságban vagy, mint a párizsi metrón...

És különben is, ilyen gyáván nem lehet élni, vagy legalábbis nem érdemes.

2017. márc. 16. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
34%

Ne hallgass rájuk,a Grand Resort gyönyörű,tiszta szálloda,tele jobbnál jobb kajákkal!Novemberben voltam ott,tömeg már nem volt,de ugyanolyan ellátás volt mint júliusban!

Én csak a sivatagi quadozásra mentem,mert az érdekelt,de nagy élmény volt. Kairó lett volna jó még,de lefújták akkor,mert olyan nagy eső esett! Bár az 6 órás út,kicsit fárasztó!

Fizethetsz euróval,nem muszáj váltani,a vízumot ne az iroda ablakánál vedd meg,hanem a bank ablaknál bal kézre ahogy belépsz! Arra válts 25dollár/fő.

Érkezéskor útlevélbe csúsztass egy pár eurót,egyből jobb szobát kapsz!

Sokszor megyek egyénileg,de Egyiptomba nem mennék úgy!

Néztem kb másfél hónapja kíváncsiságból,egyénileg jóval drágább a repjegy miatt mint irodával!

Amúgy is most olcsón kilehet fogni,főleg ha 2hétre megy valaki!Szeptember felé visszamegyek és ugyanide!

2017. márc. 17. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
46%

Csak azért, hogy megmutassam az érem másik oldalát tettem be a 19 eurós 5 csillagos all inclusive hotelt.

Még egy adalék, erről biztosan nem mesélt az utazási ügynököd:

[link]

Jó olvasgatást.


Még egy dolog... attól, hogy valaki azt állítja, utazási irodával találta a legolcsóbb repülőjegyet, az még csak annyit jelent, hogy az illető inkompetens a témában.

De tényleg gondolkodj el rajta, miért is fizettél vagyonokat, ha 19 euróért is megkaphattad volna, no meg olcsó repjeggyel.

2017. márc. 17. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!