Kezdőoldal » Utazás » Afrika » Aki volt már Dél-Afrikában:...

Aki volt már Dél-Afrikában: javasolt az oltás sárgaláz ellen? Ti kaptatok?

Figyelt kérdés
2017. ápr. 23. 23:40
 1/10 anonim ***** válasza:
2017. ápr. 23. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Mi 4 évvel ezelőtt voltunk a férjemmel. Nem emlékszem, hogy volt kötelező oltás, de olyan, hogy "erősen ajánlott" arra emlékszem. Mi tífusz , és Hepatitis A/B oltásokat kértünk. Még utazás előtt adták be, menni kellett pár alkalommal.
2017. ápr. 24. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
nem kell, csak kozep es kelet Afrikaban ill D. Amerikaban kerik mar ha kerik, illetve meg akkor ha fertozott teruletrol utazol pl Ghanabol meszD Afrikaba
2017. ápr. 24. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
nem kell csak kozep es kelet Afrikaban ill D. Amerikaban kerik mar ha kerik, illetve meg akkor ha fertozott teruletrol utazol pl Ghanabol meszD Afrikaba
2017. ápr. 24. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%

Az elmult fel evben haromszor voltam ott. Ketszer uzleti uton (Johannesburg - Pretoria - Durban) ekkor abszolute nem kellett semmilyen oltas, leven hogy ezek a helyek abszolute nem fertozottek.

Cape Town sem, ott mediterran az eghajlat.

Aztan voltam nyaralni juniusban a Kruger parkban illetve Szvazifoldon. Az elmeletileg mar fertozott terulet, igy kaptunk gyogyszert az itthoni dokitol. (Oltas nincs elvileg csak gyogyszer) Csakhogy : allergiasak lettunk ra. A gyerek kezdte, aztan mi is.

Elmentunk Hoedspruitban a helyi orvoshoz, aki a kovetkezot mondta :

1. Szaraz evszakban (aprilis- november kozott) kb minimalis az eselye, hogy elofordul a malaria. Junius-augusztus kozott kulonosen hideg van (mi mikor ott voltunk, volt olyan ejszaka, hogy 3 fok volt Limpopoban) tehat olyankor a szunyogok se csipnek. Szvazifoldon mar voltak, de oda eleg volt egy jo szunyogriaszto krem ami minden patikaban beszerezheto fillerekert.

2. Azt ajanlotta, hogy gyogyszerszedes helyett vegyunk a patikaban fejenkent 2 tesztet. Az egyiket csinaljuk meg rogton, a masikat 10 napra ra. Nagyon jo tesztjeik vannak, azonnal kimutatja, ha esetleg gond van, es maris tudjak kezelni. Azt is mondta a doki, hogy nem kell tulmisztifikalni, mert valojaban azzal van a gond, hogy az a kis szazalek aki elkapja, azok nem veszik eszre idejeben, es akkor mar nehezen gyogyithato. Ha a lappangasi idoben veszed eszre (innen a 10 napos teszt) akkor meg siman kikuralhato gyogyszerrel is. Raadasul egy utolagos kezeles kisebb kart okoz a szervezetben mint a gyogyszer, amibol a leggyengebbtol is siman emelyeg az ember, es nem tud aludni...

2017. ápr. 24. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Amugy meg mas oltas abszolute nem kellett, a csapviz a nagyobb varosokban ihato, a parkokban meg van palackozott. Teljesen civilizalt orszag (jo mondjuk Johannesburg belvarosaban nem epp ajanlatos egyedul setalgatni, de amugy semmi veszely).
2017. ápr. 24. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
5.-s, te tudod mi az a malária és mi a sárgaláz? A kérdező a sárgalázról kérdezett. Bár amit a maláriáról írtál az is baromság.
2017. ápr. 24. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%

A magyar nevét nem tudom pontosan, van a malária meg a paludisme (nem tudom melyik melyik, nem vagyok orvos).


Lényeg, hogy egyik ellen sem oltattam be magam, sőt semmilyen oltást nem kértek egyszer sem mikor Dél-Afrikába mentünk.


És bajunk sem lett, pedig velünk volt a 2 és fél éves lányunk is.


Előtte elmentünk az orvoshoz, innen ahol mi élünk, rendszeresen járnak az emberek Dél Afrikába, lévén viszonylag közel van és olcsó a repülőjegy. Az orvosunk is volt már nem egyszer, ő is azt mondta, nem kell oltás.


Hogy a többi amit leírtam, miért nettó baromság, nem tudom, hiszen saját tapasztalatot írtam.


A palu gyógyszertől pedig tényleg rosszul lettünk, sajnos ez van. Ezért is mentünk el a helyi orvoshoz, aki mondta azt, amit. Hogy nem sarlatán, az is tuti, mert három ott helyben élő család is őt ajánlotta, ők is hozzá járnak.


Mikor annak idején Indiába mentem, beoltattam magam, de ide nem kellett.

2017. ápr. 25. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 noPublicFG válasza:

Dél-Afrikában hová utazol? Ha nagyvárosba, akkor semmi nem kell. Ha északi régióba , akkor érdemes, de nem kötelező.

Fentebb említette valaki a teszteket, az is jó megoldás.

2017. máj. 1. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 H. Hanna válasza:
Szerintem nem muszáj. Mi decemberben voltunk kinnt és nem kaptunk oltást. Meg az anyukám is Dél Afrikai és ezért sokszor voltunk kinnt és egyszersem adtak oltást. Legalább 4 szer voltunk és nem kaptunk.
2017. máj. 4. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!