Kezdőoldal » Utazás » Afrika » Hogyan kerülhető el a hírhedt...

Lahorv kérdése:

Hogyan kerülhető el a hírhedt egyiptomi hányós fo. S gyomorrontás?

Figyelt kérdés
hasmenés Egyiptom

2017. máj. 8. 03:58
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
23%
Nem kell oda utazni.
2017. máj. 8. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
82%

1. mindig üveges vizet igyatok. Ha veszel akkor is nézzétek meg, hogy a kupakja nem volt kinyitva.

2. fogmosáskor is üveges vizet használjatok.

3. legyen nálatok széntabletta, vagy bármilyen hasfogó tabletta.

Mi megúsztuk az egészet így

2017. máj. 8. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
71%

Minden kaja előtt egy féldeci pálinka! Vigyetek hp-t vagy ha all in akkor ott,de ne likőrt!

Én is megúsztam szerencsére!

Itthon tabletta nem jó,ott tudsz rá venni,kb 2 euro.

2017. máj. 8. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
37%
jaja vagy jagermaister
2017. máj. 8. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
31%
nem ertem a kerdest, mi Kairoban csapvizat ittunk, a gyumolcsoket csapvizzel mostuk mindenhol meg egy hasmenesunk sem volt
2017. máj. 8. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
83%

Kairóban veszett klóros a víz, ott nem kockáztatnak egy járványt. Amúgy én sokat járok Egyiptomba, az első 5-6 alkalommal mindig volt hasmenésem, bármit tettem. De nem volt súlyos, max. 1 nap.

Ásványvíz ivás, fogmosás alap. Általában kerülendők a tejtermékek. Tényleg jót tesz egy kis tömény, napi 1-2 korty. Gyógyszert ott kell venni, Antinalt, a többi nem hatásos. Ha összejött a hasmenés, érdemes egy napot koplalni (víz és sóskeksz).

2017. máj. 8. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
56%
Pontosan azert ittunk csak Kairoban csapvizett mert ott nagyon kloros igy fertozes kizart.
2017. máj. 8. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
58%
Én minden rizikósabb utazásra viszek magammal pálinkát, este azzal öblítem át a rendszert. Alapvetően hatékony, persze gyógyszer legyen nálatok.
2017. máj. 8. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
21%
Hát, nem tudom, aki Kairóban csapvizet iszik, honnan szedte az ötletet. Egyiptomban élek, soha nem innék sima csapvizet. Én is a pálinkát ajánlom, vagy unicumot (nekem az van).
2017. máj. 8. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
78%

Én is a pálinkára esküszöm, vag a whiskyre. Tunézia, India, Madagaszkár, Szváziföld, Dél-Afrika, Mauritius... egyszer sem kaptam el semmit, mert öblögettem reggel egy-két kortyyal.

Jó, emellett persze palackos víz, illetve kerülni kell az olyan zöldségeket / gyümölcsöket, amik közvetlenül érintkezhetnek vízzel, vagy jéggel. Illetve lehet kapni vízben oldható fertőtlenítő tablettát, amivel ha átmosod a gyümölcsöt, szintén rendben lesz.

Szállodában reggelinél minden olyan dolog kerülendő, amit jégre raknak (vaj, felvágott). Nyers dolgokat is ajánlott kerülni (a hőre legalább elpusztulnak a baktériumok...).

2017. máj. 8. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!