Kezdőoldal » Utazás » Afrika » Egyiptom manapság mennyire...

Egyiptom manapság mennyire biztonságos?

Figyelt kérdés
Tudom,hogy 100%-os biztonság manapság nem létezik,de mindenképpen szeretnénk ellátogatni Egyiptomba(azon belül is a fővárosba). Ugye egy Észak-Afrikai országról beszélünk melyről manapság lehetett hallani,hogy iszlamista terrortámadások érték az országot főképp a keresztény templomokat. Aki mostanság volt vagy valamelyest jártas Egyiptom mindennapjaiba annak a segítségéért igazán hálád lennék. Gyüjtöttem információt a Magyar külügy oldalán is,de magàn vélemények is érdekelnének.
2017. júl. 23. 13:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
73%
Sajat tapasztalatom alapjan, sok helyet veszelyesnek itelunk a mediabol, aztan ott jarva azzal szembesulunk, hogy ott is csak emberek elnek. Jarnak bevasarolni, elik a kis eletuket stb.
2017. júl. 23. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
92%

kb a 120.-ik ilyen kérdés, Egyiptom nagyon veszélyes a nőket megverik a férfiakat megerőszakolják, akiket nem azokat felrobbantanak.

Jó szórakozást az M1 és TV2 műsoraihoz és bőszen tájékozódj csak a külügy honlapjáról "nagyon mérvadó".

2017. júl. 23. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
48%

Tényleg nehezen magyarázható, miért akarsz olyan helyre menni, ahol otthagyhatod a fogadat.

Az én gondolatmenetemben nem az a lényeg, hogy kicsi vagy picit nagyobb-e az esélye annak, hogy felrobbantják a repülődet, megállítják-e a buszodat és lelőnek mindenkit, békaemberek jönnek-e ki a tengerpartra és szurkálnak meg, vagy csak egyszerűen beszalad valaki az all inclusive medencédhez és ott robbant (mindegyikre volt példa az elmúlt néhány évben), hanem az a kérdés, miért nem mutatsz rá valamelyik olyan országra, amelyikben ezek nem történhetnek meg?

Mi a fene az a misztikus ok, ami miatt csak Egyiptomban gondolkodsz????????

2017. júl. 23. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

15:15


Szó szerint!!!

2017. júl. 23. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
56%

Hát nem nagyon...folyamatosan a terrortámadások és rendszeresen szétlövik a turistabuszokat is (civil ruhás állig felfegyverzett rendőrök mennek a buszokon, katonai kísérettel)


Én be nem tenném oda a lábam. Pedig szép hely.

2017. júl. 24. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:

Nekem a magyar barátnőm Alexandriában él és abszolút biztonságban érzi magát. Szerintem az is fontos, hogy hová mész és kivel. Illetve, hogy mit viselsz.

Nem tudom, hogy férfi vagy-e vagy nő, de tegyük fel, hogy nő. Ha miniszoknyában mész, ne lepődj meg, ha beszólnak, csúnyán néznek Rád. Én a helyedben szezonon kívül mennék, amikor kevés már a turista, és hűvösebb van. A fejedet nem kell bekötni, ott is vannak nők, akik kendő nélkül járnak. De a rövid és testhez álló dolgoktól tartózkodj. Hosszú ujjú és földig érő ruha, vagy lezser nadrág, hosszú ujjú nem sztreccs felső. Ez abszolút megfelelő öltözet.

Hogy kivel mész. Nem tudom, hogy van-e helybéli ismerősöd. Ha van, mindenképpen vele menj mindenhová. Én turista busszal nem mennék sehová, ahogy az előttem szólók is mondták, mostanában sok volt az atrocitás.

Ha nő vagy, egyedül ne járkál, mivel nem beszéled a nyelvet, illetve nem ismered az ottani szokásokat.

Ha férfi vagy, biztonságosabb, de én a helyedben akkor is egy helyivel közlekednék, mert ők tudják, hogy melyek a biztonságos környékek, illetve a szokások.

Az, hogy melyik város a biztonságos és melyik nem, szerintem nem lehet így megmondani. Manapság Párizs szerintem ugyanolyan veszélyes, mint Kairó...

2017. júl. 26. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Utolsónak külön köszönet! Amúgy férfi vagyok nem vagyok egy parázó típus,de jobb tisztába lenni a helyzettel.
2017. júl. 26. 21:25
 8/11 anonim válasza:

# 7


azért mondom h inkább vigyázzál. a tursitabuszokat hetente szétlövik.

2017. júl. 26. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A 7.-s tatal batomsagokat irt ossze ugu hogy allitom soha nem volt Egyiptomban es talan AZT sem tudja hol van. En a parommal ketten vegigutaztuk Egyiptomot Alexandriatol Abu Simbelig, keves olyan biztonsagos orszag van mint Egyiptom. Utaztunk helyi tomegkozlekedessel, mezei buszokkal, mezei vonattal stb egyiket sem lottek szet. Voltunk a sivatagban Ott sem lottek szet a buszunkat.

Ami veszelyes AZ kizarolag AZ Eszak Sinai es talan a Sinai belseje, a tamadasok foleg a fegyveres erok tagjai Ellen vannak be a turistak Ellen.

2017. júl. 27. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Egyébként még azt is hozzátenném, hogy az egyiptomiak végtelenül kedvesek ember. Nyilván ott is van néhány elmebeteg, de hol nincs?

Javaslom, hogy vedd fel a kapcsolatot kint élő magyarokkal. Van a Facebbokon egy ilyen csoport: [link]

Ők biztosan tudnak neked sok jó tippet adni.

Jó utat! :)

2017. júl. 27. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!