Kezdőoldal » Utazás » Afrika » Ki járt már Fokvárosban? Jó...

Ki járt már Fokvárosban? Jó ott élni?

Figyelt kérdés
Jó a megélhetés, ill. lehet sokat keresni?

2018. febr. 24. 22:20
 1/6 anonim ***** válasza:
72%

Dél-Afrika egy közbiztonsági rémálom, főleg fehéreknek. És már a vízzel is baj van:


[link]

2018. febr. 24. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Élni is elég nehéz a vízhiány miatt, a megélhetés másodlagos probléma jelenleg. A jövőben is várhatóak ilyen problémák arrafelé, nem ajánlom a várost.
2018. febr. 24. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
86%
Amennyiben van egy testőrséged, 5 méteres fallal körülvett házad, saját víztisztítód és nem akarsz sötétedés után utcára menni.
2018. febr. 25. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Fokváros azért messze nem Johannesburg vagy Durban, a legbiztonsàgosabb Dél-Afrikai vàrosok közé tartozik. Mellesleg elég sok euròpai, főleg francia boràsz él ott, ugyanis a fő tevékenységek a bortermelés, illetve a megújuló energiaforrások.

Viszont a keresetek (plàne, hogy a rand mostanában mélyrepülèsben van) nem igazán magasak, a magyar minimálbèr alatt vannak. Szóval hacsak nem valami jó hiányszakmàd van, akkor nem igazàn.

De amúgy sem egyszerű megkapni a munkavállalàsit.

2018. febr. 25. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
86%
Nem kell felülni a neonáci propagandának. Fokváros elég jó hely. A vízhiány valóban probléma... mindenhol Európán kívül. Ez nem újdonság. Viszont a fizetések nem túl magasak, kicsivel kevesebb mint itthon, de az árak is picivel olcsóbbak.
2018. febr. 25. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy Del-Afrika remalom elegge nagy tulzas. En 5-12 eves koromig ott laktam szuleim munkaja miatt es rendszeresen visszajarok. Johannesburgban laktam Bryanston varosreszben de sokat voltam Fokvarosban. Az, hogy biztonsagos az is nagy tulzas de lenyegesen kevesebb a buncselekmeny mint az orszag tobbi reszen, a CBD is viszonylag biztonsagos(Johannesburgba nappal se teszi be feher ember a labat) Fokvarosban viszont este eleg nagy elet van mindenfele, Long streeten rengeteg feher van ejszaka is. A kikoto V&A Waterfront is nagyon szep. Megelhetes hasonlo egyebkent mint Magyarorszagon. Az elelem lenyegesen olcsobb, nem erdemes kimenni elni ha csak nincs felsofoku vegzettseged, azt ott is megfizetik. Autot muszaj venni a csalad minden tagjanak mert nincsen tomegkozlekedes. Van par varosresz ahova tenyleg akkor megy csak feher ember ha ongyilkos akar lenni (Nyanga,Langa, Epping). Camps Bay,Fresnaye az elit negyed. Vizszint krizishelyzet van most Fokvarosban a szarazsag juliustol csak kocsirol fognak adni napi 25 l vizet egy szemelynek. Fokvarosban egyebkent nagyon sok feher ember el a varos kb. 30%a feher es nincs az a kerites mogotti elet mint Joburgba tehat eleg jo varos. Fokvarosban ejszaka setaltam az utcan semmi bajom nem tortent. Johannesburgban ezt soha nem mertem volna megtenni(anyukam nem allt meg a piros lampanal sotetedes utan)
2018. febr. 27. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!