Kezdőoldal » Utazás » Afrika » Milyen formában vigyek ki...

Milyen formában vigyek ki pénzt Egyiptomba, ha hosszabb időre megyek?

Figyelt kérdés

Másfél hónapot leszek kint. Még itthon váltsak egyiptomi fontot a teljes másfél hónapra kb., vagy vigyek ki valamennyit, de törekedjek a legtöbb helyen kártyával fizetni (Kairóban leszek), vagy csak simán vegyek ki ott pénzt ATM-ből? Esetleg eurót vigyek ki és váltsam át ott? Hogy járok a legjobban?


Illetve valaki tudja esetleg, hogy hol a legérdemesebb Budapesten nagy összegben valutát váltani?


Köszönöm a segítséget!



2018. jún. 9. 19:40
 1/4 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem jobban jársz ha eurót vagy inkább dollárt viszel.
2018. jún. 9. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi! Akkor valószínűleg az lesz, hogy viszek pár napnyi egyiptomi fontot, a nagy összeget meg alapvetően dollárban viszem ki is ott váltok majd. A reptéren úgyis kell fizetni valami 25$-t ahhoz, hogy bemehessek az országba (a vízumon felül).
2018. jún. 9. 19:56
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Én ott szoktam kivenni. Nem sok ATM van az itthonihoz képest, de azért vannak. Jobban jársz, mint az ide-oda váltással.

Azt nem szeretem csak, hogy az automata folyton a 200 fontokat adja, amit sok helyen nem tudnak felváltani.

Dollár annyi legyen nálad, hogy a vízumot ki tudod fizetni, azt nem szeretik, ha fontban fizeted.

2018. jún. 9. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Eurot, vagy dollárt vigyél, mindjárt a reptéren, a vízum megvásárlásakor tudsz váltani fontot, jó árfolyamon. Vannak pénzváltók is, de legyél résen, szeretnek átvágni. Bankban, szállodában tudsz biztonságosan váltani.

Az ottani ATM-mekkel csak óvatosan, figyeld ki, hogy másoknak sikerült-e pénzt kivenni, sok a hibás. Vagy olyannal próbálkozz, amelyik bankban van, ha elnyelte a kártyát, rögtön ki tudják venni. Általában csak dombornyomott kártyát fogadnak el. És elég kevés helyen lehet kártyával fizetni.

Egyiptom nem egy drága ország, nem kell nagyon sok pénzt vinned.

2018. jún. 10. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!