Kezdőoldal » Utazás » Afrika » Marokkó valóban ilyen borzalmas?

Marokkó valóban ilyen borzalmas?

Figyelt kérdés

A családommal szeptember elején Marokkóba utazunk (Marrakech), én az első perctől kezdve rettegek odamenni, nem is akarok. Utánaolvastam kicsit, és ilyeneket találtam:

-A 6 órás repülőút veszélyes(terrorizmus)

-Gyakori a turistákkal szemben elkövetett fegyveres rablás

-a turisták 90%-a gyomorbajokkal küzd az ottartózkodás alatt az ételek és a baktériumok miatt

-magas a terrorveszély

-van, aki azt tanácsolta, hogy fiatal magas szőke lányként ki he tegyem a lábam a hotelből, mert garantáltan halott vagyok

-az árusok gyakran agresszívak, fenyegetőzők

-fertőzések


Van valakinek tapasztalata esetleg? Bevallom nagyon félek odamenni



2018. aug. 8. 14:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
80%
Én is voltam már ott és én sem éltem túl.. :D Kíváncsi lennék amúgy, hogy ezeket a baromságokat hol olvastad. Én egyedül töltöttem ott (fehér, kék szemű, vörös hajú nőként) egy szuper hetet és nem ért semmiféle atrocitás. A kultúra valóban nagyon más, de számomra az egyedüli zavaró dolog az volt, hogy az árusok nagyon hangosak és nagyon nyomulósak (nem tudsz 5 métert végigsétálni anélkül, hogy ne próbáljanak valamit rád tukmálni), de ezzel a jelenséggel már több helyen is találkoztam, túlélhető. Nem volt senki sem agresszív, csak nagyon pofátlan. A sivatagi túra pedig azóta is életem egyik legjobb élménye volt. Bár ha minden szarságtól így rettegsz, inkább maradj otthon, sőt, ki se gyere a pincéből, nem kötelező világot látnod, nem mindenkinek való.
2018. aug. 8. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
73%
Egy ismerősöm most volt ott három napot szervezett úttal. (Spanyolországból ment át). Semmi problémája nem volt, a szállodában minden hibátlan volt, kényelem, tisztaság, nem lett beteg az ételtől. Az italra kell vigyázni, csapvizet, jégkockát, nem szabad fogyasztani, és a gyümölcsöket meg kell hámozni. A szállodán kívül legjobb csoporttal menni, olyan idegenvezetővel, aki ismeri a helyet. A helyedben elővigyázatosságból vinnék egy könnyű kendőt vagy kalapot a fejemre és napszemüveget. A repülőtéren azért ne aggódj, mert nagyon komoly a biztonsági ellenőrzés. Az irataidnak és a pénzednek legyen egy olyan kis tartó, pénztárca, amit a nyakadba akaszthatsz és a ruhád alatt tarthatsz. Marokkóba egyébként én sem szívesen mennék, de ha a családoddal mész, ne aggódj, kis elővigyázatossággal, odafigyeléssel rendben lesz minden.
2018. aug. 8. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

A másodiknak nagyon köszönöm a választ:)

Kedves első, kint élő ismerőstől illetve színvonalas oldalakon (bbc) olvastam ilyeneket. Egyébként sok helyen jártam, nem vagyok félős, de a pince ajánlatot majd átgondolom amiért nem megyek nyugodt szívvel manapság egy arab országba ;)

2018. aug. 8. 14:59
 4/11 D. Brasco ***** válasza:
35%
Ezt az orszagott ugy festetted le mint valami lepratelepet,egy adag terrorista csőcselékkel..........miközben az egyik legeuropaibb arab orszag!
2018. aug. 8. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nem én festettem le így az országot, mivel nem ismerem. Azt írtam le amit mástól hallottam/olvastam.
2018. aug. 8. 15:19
 6/11 anonim ***** válasza:
75%
Javaslom, nem olvasd azokat a "forrásokat", mert csupa hülyeséget találtál!
2018. aug. 8. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
72%

Ezt olvasd el:

[link]

...és maradj otthon.

2018. aug. 8. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
87%
Csapvizet ne igyál sehol se külföldön.
2018. aug. 8. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
73%
Aki Marokkótól is fél, az nemtom merre járt a világban. Az Európán kívüli világ egyik legbiztonságosabb országa.
2018. aug. 8. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
87%

Marokkó konkrétan a legeurópaibb arab ország. Több mint 2 hetet töltöttem el ott szőke nőként, szőke férjjel.

- Ha átszállással utaztok, akkor 6 óra a repülőút, egyébként nem.

- Nem hülyék, a túristákból élnek.

- Máshol se igyál a csapból vizet. 4*-os szállodákban kifogástalan az ellátás. Olyan süteményeik, pékárujuk van mint az álom. A francia hatás :)

- Nem túl alacsony szőke nő vagyok. Tény, hogy megnéztek, de soha senki nem volt tiszteletlen velem. Pedig mi mászkáltunk sokat a férjemmel kettesben, nem vártunk vezetett csoportra.

- Az árusok el akarják adni amijük van. Ha határozottan közlöd velük, hogy nem, akkor békén hagynak. Franciául mindenki tud, nagyon sokan angolul is, ha meg németül vásárolnál 2 perc alatt kerítenek valakit, akivel tudsz beszélni, tehát jobb a nyelvtudásuk mint az átlagmagyarnak.

Marokkó egy nagyon szép, különleges ország. Marrakech meg egy csoda azon belül. Nem Európa, vannak dolgok ami elsőre furcsa lesz, de ha jól akarod érezni magad, akkor menni fog.

2018. aug. 8. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!