Kezdőoldal » Utazás » Afrika » Járt - e valaki Zanzibáron?

Járt - e valaki Zanzibáron?

Figyelt kérdés

Nos, a jövő évre tervezek valamilyen tengerentúli utat, a dolog még igen képlékeny, több alternatívában gondolkodom.


Az egyik elképzelés Zanzibár lenne. Igen, a Google szó jut nekem is elsőre eszembe, azonban amit pl. az oltásokkal kapcsolatban olvastam - hát nem lettem lényegesen okosabb. Melyek szükségesek feltétlenül?


Gyerekkel mennénk, főleg ennek fényében lenne jó biztosra menni. A szüleim voltak vagy 15 éve ott, egy ismerős szervezésében, de velük sokra nem megyek, mert a faterom csak legyint: minek oda oltás, anyám: ne menjetek, meghaltok.


Ha valaki járt ott, szívesen veszek bármilyen hasznos információt.



2018. aug. 11. 15:40
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia, mi voltunk Zanzibárba is és én nagyon jól éreztem magham.

Ami pozitívum hogy gyönyörű a tenger és jó az idő, hatalmas elhagyatott hófehér tengerpartok vannak és finom a kaja. Szúnyogot összesen kettőt láttunk, tehát emiatt se aggódjatok!

Ami viszont mégse tetszett hogy nagyon Afrika. Épp olyan mint Kenya és kicsit rosszabb mint Madagaszkár de mindenütt ott a szegénység a kéregetés és sok a drogos.

Én megfogadtam hogy trópusi helyre többet nem megyek Afrikába, akkor inkább Taiföld, Kuba, Dominika meg a Maldív. Ezek sokkal jobbak!

2018. aug. 12. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, még csak puhatolózom. Meg kell nézni ezt is, majd meglátjuk. Még nem jártam Afrikában.
2018. aug. 12. 14:44
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem jártam arra, de több helyen is írják, hogy sárgaláz, hepatitisz A, B és hastífusz ellen javasolt oltatni, valamint Zanzibár maláriaveszélyes területnek számít, így az ellen is kell védelem (az nem oltás formájában történik, hanem gyógyszert kell szedni).
2018. aug. 12. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
82%

Ami az oltásokat illeti: kötelező elméletileg nincs, csak akkor kell sárgaláz elleni, ha olyan országban szálltál át, ahol jelen van ez a betegség, pl. Kenya. A gyakorlatban viszont ezt elég önkényesen ellenőrzik, van olyanra is példa, hogy akkor is kérik, amikor nem indokolt. Mivel nekem már nem volt időm beoltatni magam, ezért kinyomtattam az ottani egészségügyi minisztérium honlapjáról azt a részt, ami azt bizonyítja, hogy abban az esetben nem kell oltás, de erre végül nem volt szükség. Az szerintem pedig alap, hogy hepatitis a+b és tífusz elleni oltás nélkül nem megyek Európán kívüli helyre. Malária az utóbbi években elvileg visszaszorult, az orvos csak standby alkalmazást javasolt, tehát a felírt és kiváltott gyógyszert csak akkor kell bevenni, ha jelentkeznek a malária tünetei, ilyen esetben viszont úgyis rögtön orvoshoz kell menni.

A sziget csodaszép, mi kocsit béreltünk és magunk körbejártuk az egészet, így valószínűleg jóval többet láttunk, mint az, aki a befizetett kirándulásokra mozdul ki a hotelből. A legtöbb hotel az északi, illetve a keleti parton van. Az északi részen nem érvényesül úgy az ár-apály, mint a keleti részen, így ott nagyjából bármikor lehet fürdeni. Ezek a strandok viszonylag zsúfoltak, de itt sem kell európai szintű zsúfoltságot várni. Keleten nem mindig lehet fürdeni az apály miatt, de itt is gyönyörű a part és a legtöbb helyen szinte egyedül vagy.

2018. aug. 16. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm neked is!
2018. aug. 16. 08:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!