Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Utazás » Afrika

A kérdés

Egyiptomba szeretnék utazni, mit kell tudjak leginkább a költségekről?

Pontosabban Kairó és körülbelül mennyi pénzt kell vigyek/nálam legyen? A szállás és a repjegyen kívül? Esetleg plusz költség a reptéren? Szálláson vagy ilyesmi. Köszönöm

Keress kérdéseket hasonló témákban: Kairó, utazás, költség

2018. nov. 11. 11:57  Privát üzenet  

A válaszok

Én több év kihagyás után idén voltam újra Egyiptomban. Eléggé európai árak lettek. Kérdeztem kinn dolgozó ismerősöket is, megnyugtattak, hogy nem engem vágnak át, tényleg nagyon felmentek az árak.

A reptéren vízumot kell venned, az 25 USD, ez legyen nálad. Kp legyen nálad, bár már elég sok helyen elfogadnak bankkártyát is.

A válasz 82%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/3Időpont 2018. nov. 11. 15:10 Privát üzenet
#1 mikor voltál kint, melyik évhez képest lettek európai árak? 2015-16-os áraknál mennyivel drágább?

A válaszíró 73%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/3Időpont 2018. nov. 18. 02:34 Privát üzenet
2015-ben voltam utoljára, már akkor sem volt olyan olcsó, mint előtte, de szerintem a látványos drágulás éppen az utóbbi néhány évben következett be. Az élelmiszerek ára nagyon felment - ezzel párhuzamosan az étkezés, továbbá a turizmushoz kapcsolódó szolgáltatások is (pl. taxi, kirándulások). A ruhafélék, ajándéktárgyak ára is legalább a duplája lett és már nem lehet úgy alkudozni, mint pár éve. Jó, ha 10-15 %-ot engednek. Másra nem nagyon volt rálátásom.

A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/3Időpont 2018. nov. 18. 14:36 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Egyiptomba utazom hamarosan, eurót, vagy inkább dollárt vigyek magammal a bankkártyán kivül? Esetleg van pontos infója valakinek, hogy mennyibe kerül a fakultativ kirándulás...
Egyiptomba utazok, de nagyon félek. Ez lehetséges?
Egyiptomba nem turisztikai irodán keresztül, vagy bármilyen iroda kihagyásával lehet, és érdemes-e utazásokat tenni, mondjuk piramisokhoz, vagy királyok völgyébe?
Mikor érdemes kimenni egyiptomba ha még fürödni is szeretnénk? Mivel oltassuk be magunkat?
Egy hétre kb mennyi költőpénzt vigyek ki egyiptomba?
Milyen formában vigyek ki pénzt Egyiptomba, ha hosszabb időre megyek?

Kérdések az Utazás rovatbólKérdések az Afrika rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!