Kezdőoldal » Utazás » Afrika » Madagaszkáron milyen élményeid...

Madagaszkáron milyen élményeid voltak?

Figyelt kérdés
Mikor, az ország mely részein érdemes nyaralni (vagy telelni)? Ha voltál, mik a tapasztalataid? Az látom, a nyugati parton van kevés eső, a keleti parton végig egész évben sok az eső. Bankkártya használat elterjedt, ATM-ekkel jól ellátott területen voltál? Milyen praktikus tanácsaid lennének 1-2 hetes üdülésre? Milyen látnivalókat érdemes megnézni?

2018. dec. 28. 13:42
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Itt lakom a térségben, többször voltam.

Telelni lehet, de azért hűvös van, Antananarivoban majd megfagytam màjusban...

A januàr-februàri ciklonszezont viszont mindenképp hagyjàtok ki, szinte minden ciklont totàlba kapnak a nagy földterület miatt, az amùgyis gyenge infrastruktúra miatt nem épp életbiztosítàs belekerülni.

Belföldi közlekedésre is leginkàbb a repülőt ajànlom, az utak nagyon rosszak, egy 100 km-es ùt akàr egy teljes napig is eltarthat, és nem is épp biztonsàgos, csak helyi kísérővel. Sok helyen nincs is betonút, csak földùt.

Enni nyugodtan lehet (zebut mindenképp, az isteni, meg a romazave, illetve a libamàj), de azért a nyers dolgokkal óvatosan (tavaly volt még pestisjàrvàny).

Bankkàrtyàt nem mindenhol fogadnak el, de szinte mindenhol lehet pénzt kivenni. Viszont van elég sok automata (de ez Afrikàban màshol is így van) ami nem fogad el Mastercardot csak Visa-t (sokat utazom Afrikàba, és MC-om van, így rendszeresen szembesülök a problémàval.

Antananarivot sztem nyugodtan ki lehet hagyni, plàne most, hogy az elnökvàlasztàs körül megy a balhé. Tana amùgy is olyan, hogy helyismeret és idegenvezető nélküm jobb nem màszkàlni.

Nosy bé-n nincs mitől tartani, az olasz maffia kezében van, rendet tartanak. Diego sem rossz, Ile Ste Marie meg szerintem gyönyörű, plàne télen (jùlius-augusztus) amikor rengeteg púposbàlnàt làtni.

2018. dec. 29. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm az információkat, közben úti beszámolókat is elkezdtem nézegetni, és meg kell mondanom, hogy tetszik.
2018. dec. 30. 11:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!