Kezdőoldal » Utazás » Afrika » Terveztünk a családdal egy...

Terveztünk a családdal egy egyiptomi nyaralást tavasszal, ti be mernétek vállalni?

Figyelt kérdés
2019. jan. 18. 11:05
 1/10 D. Brasco ***** válasza:
11%
Be
2019. jan. 18. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
26%
Természetesen. Mennék, ha lenne rá keret. Én kb. 10 éve voltam, akkor is már mondták ilyen veszélyes meg olyan veszélyes. Semmi gond nem volt, pedig előző héten egy magyar házaspár halt meg robbantásos merényletben. Az idegen vezető mondta, hogy valami eldugott, turisták által elkerült faluban történt az eset. Hurghada és a többi üdülő falu, város teljesen biztonságos.
2019. jan. 18. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
39%
A Sinai kivételével egész Egyiptom biztonságosabb mint Magyarország.
2019. jan. 18. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
35%
Sharm el-Sheikh nem kimondottan veszélyes. Max a cápák miatt.
2019. jan. 18. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
76%

Azért amiket fentebb leírtak nem igazak.

Minden évben van túristák által látogatott helyeken terrortámadás. Már többször volt nagy hotelekbe mentek be és ott öltek meg több embert.

Szerencsére ez azért nem minden napos, de bizony Egyiptom mindenhol hivatalosan a veszélyes országok közé tartozik.


Èn gyerekkel nem mennék. A világon még ezer nagyon szép ország van, ahol biztonságos. Gyerek nélkül amikor csak magadra kell figyelni egy probléma esetén simán mennék. AZ az én kockázatom, hogy mi lesz, de nem kockáztatom egy gyermek életét aki felett én döntök, hogy kiteszem egy-e halálos vagy egy posztraumatise helyzetnek vagy nem.

2019. jan. 18. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
33%

Szia! Mi sokat járunk oda de a családot mindig megriassza a hotel előtt álló lövöldözős terepjáró és a fémkereső kapu. Egyszer rákerestünk arra hogy miért vannak aztán annyira megriadtunk tőle hogy két évig nem utaztunk oda.

Rendszerint túrista buszokat támadnak meg vagy behatolnak hotelekbe és tűzharc alakul ki.

De mióta nem olvasunk ilyen híreket az óta nem is aggódunk csak járunk a tengerhez :)

2019. jan. 18. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
45%
Nem.
2019. jan. 18. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
51%

Annyi szép hely van a világon.

Ráér az ottani nyaralás akkor ha majd normalizálódik a helyzet.

2019. jan. 18. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Pongi57 ***** válasza:
66%
Én is a 8-assal értek egyet. Még az EU-n belül is sok remek hely van, kedvedre válogathatsz a városlátogatós, kirándulós vagy strandolós típusú nyaralóhelyekből. És persze sok helyen ezek variálására is van lehetőség. Ha Egyiptomban a történelmi múlt vonz, akkor Görögország is meg tudja neked adni a régmúltban való elmélyülés lehetőségét. Persze sajnos bárhol érhet terror támadás manapság, nem kell ehhez Egyiptomba utazni, de én nem választanám. Ugyanakkor egy volt kollegám majdnem egy éve Asszuánban dolgozik, épp most volt itthon és azt mondja nincs semmi gond, sok a rendőr, a katona, de semmi félelme nincs ilyen szempontból. Ha mégis oda mentek, ételre, italra vigyázni! ;-) Tönkrevághatja a nyaralást.
2019. jan. 19. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
48%
Én voltam nyáron Egyiptomban, több a turista, mint homokszem a parton, alig kaptunk szállást... De ti csak itt riogassátok egymást. Teljesen biztonságos, nyugodtan menjetek. Szerintem május előtt nem érdemes, elég szeles az idő és még a tenger is hideg. Az árak viszont jól felkúsztak, itthoni árakra számítsatok, sőt...
2019. jan. 19. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!