Kezdőoldal » Utazás » Ausztrália » Van reális esélyünk így 30...

Van reális esélyünk így 30 évesen, alapfokú angollal és szakma nélkül,2 gyerekkel kitelepülni Ausztráliába? Hogyan és merre induljak el ebben az ügyben? Milyen feltételeknek kell megfelelni a munkavállalási vízumhoz?

Figyelt kérdés
Tíz évig területi képviselő voltam, nagy az autóvezetői rutinom, rengeteg kilóméterem van. Milyen munkákat lehetne találni az én paramétereimmel? Hol találok segítséget ez ügyben? Természetesen nem arany áron...
2009. ápr. 8. 20:57
 1/8 anonim ***** válasza:
90%

Az Ausztrál követséghez kell fordulnod vízumért. Megmondom előre, hogy nem fognak adni.

Először meg kéne annyira tanulnotok angolul, hogy elmhess dolgozni, tudj lakásról tárgyalni, elboldogulj a hivatalokban.

Szakma nélkül, nem tudom, hogy hol kaphatnál munkát. A munkavállalási vízumhoz állás kell, tehát az interneten le kéne tárgyalnod egy állást magadnak. Ha felvettek, akkor kapsz vízumot. Vagy ha olyan hiányszakmád lenne, amivel tuti, hogy állást kapsz ott.

Vagy kimész túristaként, keresel magadnak egy állást és amikor megvan, akkor ott fordulsz vízumért.

Szerintem gondold meg, ne menj 2 gyerekkel a teljesen bizonytalanba.

2009. ápr. 8. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
91%
Egyetertek az elottem szoloval. Igy, ilyen helyzetben semmi eselyetek nincs.
2009. ápr. 9. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
95%

Ausztráliának ún. pontrendszeres bevándorlási rendszere van. A pontrendszer azt jelenti, hogy be kell írnod, hogy milyen végzettséged, nyelvtudásod van és ha ez nem éri el a kellő szintet, akkor nem fognak munkavállalóit adni. A kor szintén számít és te máris kevesebb pontot fogsz kapni, mert 30 éves vagy és a legtöbb ponthoz épp 29 a határ. Illetve az is fontos, hogy a listájukon szereplő hiánymunkakörökben van-e legalább 2 éves munka tapasztalatod. A területi képviselő nincs a listán, de nagyon sok más igen. Nincs felsőfokú vagy szakmai végzettséged? Mert ezek nélkül lehetetlen, mivel ha nincs olyan szakmád ami a listájukon rajta van, első körben kiszórnak. Teljesen ingyenes kaphatsz felvilágosítást az Ausztrál Nagykövetségen, de ahogy mondták már, szerintem sem sanszos sajnos. Próbáld meg Angliát, oda sokkal könnyebb kijutni.


[link]

2009. ápr. 10. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
ausztralia letelepedes hosszadalmas folyamat. abban az elottem levonek igaza van vagy kell egy felsofoku vegzettseg ami a bevandorlasi hivatal listajan rajta van vagy egy jo szakmunkas bizonyitvan de akkor a szakmaban kell dolgozni. a bevandorlast igy leirni eleg nehezkes lenne mert eleg osszetett. vannak olyanok akik itt szereztek meg a szakmat vagy egyetemi vegzettseget es maradtak itt. meg 30 evesen nem annyira gaz az eletkor, inkabb a szakma, a gyakorlat lehet kerdeses. elheleyzkedni most itt sem egyszeru a valsag miatt bar sokkal konnyebb vallalkozni mitn odahaza. Persze gyerekkel nehezebb mert ha iskolas koruak be kell oket irattatni suliba ami eleg borsos aruk van. foleg ha jo magad is tanulo vizumon vagy. de ezt is vegig lehet csinalni. nekem egy ismerosomek igy maradtak itten, igaz nekik egy gyerek volt. Ha erdekel bovebb infor irj privit.
2009. ápr. 28. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
100%
két gyerekkel egy más földrészen ami minden idegen újrakezdeni az életeteket nagy merészség lenne. Nagyon szigorúak az ottani elvárások. Ha kimentek ott újra kéne kreszvizsgát tenned mert az itteni nem érvényes oda. Ügye mint Londonban is forditott közlekedés van. A barátnőm Ausztráliába házasodott ki és ő tőle tudok sokmindent milyen nehéz kint újrakezdeni az életet. Annak ellenére, hogy egy Ausztrálhoz ment férjhez nem kapott zöldkártyát valami vizsgát kell tenni hozzá, hogy megkaphassa. A kresz vizsgája is nagyon szigorú volt. Tehát nagyon átkell ezt gondolni, hogy belevágjon az ember mert itt nem csak a saját magadat kell nézned hanem a gyerekek jövőjét is és a jövőjük tőled függ a szülőktől. Arról nem is beszélve sok pénz is kell hozzá a repjegy sem olcsó főleg 4-nek. A barátnőm 31 éves és most született meg az első gyerekük neki így könnyebb a helyzete meg anyanyelv szinten beszéli az angolt. És már éltek több országban is ezelött így van egy kis tapasztalata az újrakezdésre. Mindenesetre jól gondoljátok át ls sok síkert hozzá.
2009. máj. 27. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
87%

Turista vizummal is kimehetsz...


Menj ki egyedül, aztán majd meglátod hogy mennek kint a dolgok, ha bejön valami akkor elkezded csinálni.

Aztán ha már van mire akkor intézed hogy jöhessen utánnad a család...


Ha nem jön be semmi amíg kint vagy mint turista

(nem tom hány hónap de sztem max félév) akkor hazajössz aztán jó tanulópénz volt..


Nyilván nem minden álláshoz kell ott sem végzettség, de lehet hogy istállótakarításból kint tisztességesebben megél az ember mint itthon...



Mindenki aki kitelepül bárhová is számoljon azzal hogy mindent a nulláról kell kezdeni akárhová is megy...

2009. aug. 18. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%
már csak a gyerekek miatt is megéri a családipotlékból is megélktek valamilyen szinten , ha nem más , de veszteni nem vesztesz, a szuper magyarországot max jobbra cseréled, ahol nem 60 rugot kapsz hanem 460 at havonta, ez csak egy 20 éves srác irta angliából...
2010. jún. 27. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Jannuss válasza:
kimenni más országba koloncnak, csak mert van valakinek gyereke és megél a segélyecskéből, no szép tanács. Gratulálok az uccsó hozzászólónak. Ha nem maradna semmim, mindent elveszítenék, akkor elhúznék innen!
2013. ápr. 16. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!